Kızıl Saç

En Koyudan En Açığa Kırmızı Saç Boyası Renk İsimleri

Merhabalar blog ailem,

Bugünkü yazımda sizlerle; bugüne kadar kullandığım en koyu kırmızı saç boyasından en açık kırmızı saç boyasına kadar renk isimlerini paylaşacağım. Bana bu konuda sizlerden, çok sık soru geliyordu. Hangi kırmızı saç boyası daha koyu, hangisi daha açık vb. Ben de sizlere fayda sağlayacak bir liste hazırladım bugün. Listedeki boyaların hepsini kullandım ve çoğundan da renk olarak çok memnun kaldım. Jeans Color su bazlı saç boyalarından oluşan listemi, aşağıda bulabilirsiniz:

1- Cherry Red (Vişne Kızılı)

  • Bugüne kadar kullandığım en koyu renkte tutan ama renk tonuyla kalbimi kazanan saç boyası. Yaklaşık iki aydır, saçlarımda bu rengi kullanıyorum. Pembemor yansımalı, orta koyulukta bir kızıl tonu. Biraz fuşya ve magenta yansımaları da var. Ben bu tonlarda makyaj yapmayı sevdiğim için bu renk benim için oldukça kullanışlı bir saç rengi tonu. Şu an yavaş yavaş yaz gelmeye başladığı için yeniden lal kızılı rengine geçiş yaptım. Özlersem bir gün yeniden bu rengi denemeyi çok isterim. Favori kızıl tonlarımdan biri oldu. Bu renkte saç boyasıyla ilgili yazımı ve kullandığım boyayı, şuraya tıklayıp görüntüleyebilirsiniz.

2- Deep Red (Koyu Kızıl)

  • Vişne kızılından daha açık renkte bir kızıl tonu. Bu rengi de, geçtiğimiz yaz ayından sonbahara geçene kadar çok severek kullandım. İsminin koyu olduğuna bakmayın, eğer ki bakır tonlara kadar açılmış bir saç zemininiz varsa, gayet belirgin bir renk tonunda tutuyor. Bu renk vişne kızılından daha kırmızı bir tonda. Ne çok açık ne çok koyu, tam ortası bir kızıl tonu arıyorum diyorsanız, bu renge bakabilirsiniz. Saç boyasıyla ilgili inceleme yazımı, şuraya tıklayıp okuyabilirsiniz.

3- Çilek Kırmızı

4- Biber Kırmızı

  • Bir dönem, aylarca, yıllarca çok severek kullandığım, eskiden keşfettiğim ilk kırmızı saç boyalarından. Şimdi bu tarz daha açık ve neon kırmızılar kullanmıyorum. Son bir buçuk senedir hatta. Belki de bu renge doydum, belki yeni renkler keşfetmeyi daha çok sever oldum, bilemiyorum. Bir ara, yine bu renge geçmek istemiştim. Sonra vazgeçtim ve vişne kızılı kullandım. Ben yaşım ilerledikçe, gerek makyaj gerek kombin konusunda, daha çok vişne, bordo tonlara yönelir oldum. Bu renklerin içinde, kendimi daha iyi, daha kendim gibi hissediyorum. Ancak çok daha açık kırmızı tonlara geçmek istersem, biber kırmızı elimin gideceği ilk kırmızı renk olacak. Açık, canlı ve neon kırmızı tonlar seviyorsanız, biber kırmızı tonuna bakabilirsiniz. Boyayla ilgili inceleme yazımı, şurada bulabilirsiniz.

5- Gül Kurusu

6- Ateş Kırmızı

Tanıtım yazıları, pr & marka iş birlikleri ya da aklınıza gelebilecek birçok konuda merak ettikleriniz ve danışmak istedikleriniz için bana aşağıdaki iletişim kanallarından ulaşabilirsiniz:

Mail: ebrubektasoglu@gmail.com

Facebook

Tumblr

Behance

X: @ebrubektasoglu

Instagram: @ebru.bektasoglu

 
 
 
       

Facebook Yorumları

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir