kızıl saçı en iyi gösteren renkler
Kızıl Saç

Kızıl Saçı En İyi Gösteren Renkler

Herkese yeni bir yazıdan merhabalar.

Bugün sizin için renkli bir yazı hazırlamak istedim. Daha önce, iletişimde renklerin önemi başlığıyla bloğumda bir yazı yayımlamıştım ve çok sevilmişti. Bu yazım da kızıl saçlılar için çok faydalı olacak.

Kombinlerinizi oluştururken siz de benim gibi kıyafetlerin rengine dikkat ediyor musunuz? Ben açıkçası buna çok dikkat ediyorum. Çünkü bazı renkler, saçlarımın daha çok öne çıkmasını sağlarken bazı renkler ise saçlarımın rengini adeta yiyor.

Bu açıdan, kıyafetlerimi kombinlerken saç rengimle uyumlu olmasına ve saçlarımın rengini ortaya çıkarmasına dikkat ediyorum.

Aşağıda, kızıl saçlarınızı daha çok ortaya çıkaracak renkleri sizinle sıralayacağım.

Siz de bu renkleri tercih ederek, saçlarınızın daha çok öne çıkmasını sağlayabilirsiniz.

Beyaz

Masumiyetin, saflığın, duruluğun ve temizliğin simgesi olan beyaz rengi, kombinlerinizde sıklıkla tercih edebilirsiniz. Çünkü beyaz renk; kızıl saçı en iyi gösteren renktir.

Özellikle beyaz bluz, beyaz tişört ve beyaz gömlekler, saçlarınızın rengini çok iyi vurgulayacaktır.

Siyah

Siyah; bireysellik, hırs, güç, tutku, hüzün ve matem anlamlarına gelir. Siyah renk; gizemli olmayı, otoriter bir duruşu ve resmiyeti çağrıştırır. Tıpkı beyaz gibi siyah renk de kızıl saçı en iyi gösteren renklerden biridir.

İş görüşmelerinde, iş toplantılarında ve ofis kombinlerinizde, siyah renkli kıyafetler giyerek saçlarınızın rengini öne çıkarabilirsiniz.

Saçlarınızı kızıla boyarken de siyah renkte tişört ya da bluz giyebilirsiniz. Boya lekelerini belli etmeyecektir.

Pembe

Sevginin, şefkatin, iyiliğin ve arkadaşlığın rengi pembeyi, kombinlerinizde tercih etmeye özen gösterebilirsiniz. Ben eskiden pembe rengi bu kadar çok sevmezdim. Ne zaman ki saçlarımı kızıla boyadım, o gün bugün pembe renkli kıyafetler giymeyi çok seviyorum.

Saçlarınız pembe alt tonlu bir kızıl ise kesinlikle pembe ve fuşya kıyafetler size de çok yakışacaktır.

Yeşil

Doğanın, canlanmanın, yeniden doğuşun, uyumun, huzurun ve güvenin rengi olan yeşili, kombinlerinizde sıklıkla tercih edebilirsiniz.

Özellikle mint yeşili benim favori renklerimden. Mint yeşilinin yanı sıra haki yeşili ve nefti yeşil de kızıl saçlarla çok uyumlu duruyor.

Mavi

İnsanları ferahlatan ve insanlara güven veren renklerden biri olan maviyi, kombinlerinizde tercih edebilirsiniz.

Özellikle açık mavi tonları, kızıl saçı çok iyi öne çıkarıyor.

En sevdiğim mavi tonu ise; bebek mavisi.

Mor

Mor; benim hayatımda en sevdiğim ikinci renk. Özellikle saçlarımı pembe alt tonlu kızıl boyalarla boyadığım zaman, mor renkli kıyafetler giymeye özen gösteriyorum. Çok güzel bir uyum yaratıyor.

Pembemsi, fuşyamsı bir saç rengine sahipseniz siz de mor, vişne çürüğü, mürdüm renklerini tercih edebilirsiniz.

Yukarıda sizinle paylaştığım renklerin tümü benim gardırobumun renk skalasını oluşturuyor. Yeni bir kıyafet alırken genellikle yukarıda saydığım renklerde olan kıyafetlere yöneliyorum.

Kırmızıyı çok sevdiğim için kırmızı kıyafetler giymeyi de tercih ediyorum ancak saç rengi kızıl olanlar kırmızı kıyafet giydiğinde, saç renginin geri planda kalmasına neden olabilirler. Özellikle pembe alt tonlu kızıllar kırmızı kıyafetlerle istenilen uyumu yakalayamayabilir. Kırmızıyı daha çok etek ya da pantolonda tercih edebilirsiniz.

Üst bedende genellikle açık renkler tercih etmeniz hem saçlarınızı öne çıkarır hem de yüzünüzün daha aydınlık görünmesini sağlar.

makyaj

Makyaj konusunda da sizinle birkaç tüyo paylaşmak isterim. Eğer saçlarınız sıcak bir kızıl tondaysa, kırmızı ruj sürmek istiyorsanız sıcak tonlu kırmızıları tercih edin. Nar çiçeğine yakın kırmızılar size çok yakışacaktır.

Ancak saçlarınız pembe alt tonlu bir kızıl ise soğuk tonlu kırmızıları tercih edin. Bu şekilde saçlarınız ve makyajınız daha uyumlu hale gelecektir.

Ruj rengi olarak; toz pembe, gül kurusu, mercan rengi, bordo ve mürdüm renkte rujları tercih edebilirsiniz.

Göz farı olarak; toprak tonları, yeşilin tonları, pudra pembesi, toz pembe, gül kurusu, açık renk mor tonları tercih edebilirsiniz.

Saç rengi, kıyafet ve makyaj malzemeleri seçerken dikkate almanız gereken en önemli nokta; cilt tonunuzdur. Size en çok yakışan renkleri, cilt tonunuza bakarak keşfedebilirsiniz.

Bir sonraki yazıda görüşünceye dek, kendinize çok iyi bakın.

Ebru Bektaşoğlu

 
 
 
       

Facebook Yorumları

2 Yorum

  • WOLFRABBİT

    Bu bilgiler çok işe yarayacak bilgiler cidden dediğiniz gibi uyumları çok hoş gözükecektir,teşekkür ederim ekran kaydı bile aldım.Tercihlerim bu yönde olacak 💗 Lal kızılı pembe alt ton oluyor diye biliyorum doğru di mi? Kızıl kullanmaya başlarken sizden çok bilgi ediniyorum çok sağolun 🎀

    • Ebru Bektaşoğlu

      Merhabalar, siz de çok sağ olun. Ben de ilginiz için size çok teşekkür ederim. Evet, Lil’afix markasının lal kızılı, pembe yansımalı bir kızıl.

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir