Kızıl Saç,  Kozmetik,  Öneri

Sıcak Alt Tonlu Kiremit Rengi Kızıllık İçeren Makyaj Ürünleri

Yepyeni bir ürün inceleme yazısından herkese merhabalar.

Bugünkü yazımda sizlerle birlikte; yeni satın aldığım ve son zamanlarda elimden düşürmediğim, sıcak alt tonlu makyaj ürünlerini inceleyeceğiz.

Yaklaşık iki aydır; sıcak yansımalı, turuncu alt tonlu kızıllar kullanıyorum. Bir ay önce, Lil’afix lal kızılı ile Koleston kor ateş kızılını karıştırarak kullanmıştım. Dün dip boyası yaptım ve bu kez, kor ateş kızılını, tek başına kullandım.

Epeydir sıcak renkleri kullanmayı tercih ettiğim için makyajda da, soğuk tonlardan sıcak tonlara geçtim. Saçlarımın rengini baz aldığımdan, içerisinde bakır yansımalar olan, sıcak kırmızı renklere ve kiremit tonlarına yöneldim.

En sağdaki tekli far haricindeki, soldaki iki ruju, yeni satın aldım. Hepsi benzer tonlarda olduğu için de aynı yazıda sizlere de önermek istedim.

Soldan sağa ürünlerin isimleri ise şöyle:

  • Golden Rose Longstay Prestige Liquid Matte Lipstick No: 42
  • Beaulis Keep It Ink Crayon Kalıcı Kalem Ruj 321 First Date
  • Beaulis Point It 236 Fire Ball

Ürünlerin swatchları ise bu şekilde. Soldan sağa; Fire Ball, First Date ve Golden Rose 42 numara.

  • Tekli far ile ürün yorumlarıma başlıyorum. Beaulis’in bu serideki, birkaç tekli farını daha kullanmıştım ve bence tekli farları, far paletlerindeki farlardan çok daha yüksek pigmentli ve kalıcılıkları da daha iyi sanki. Sedefli bir far ve ışıltısı oldukça fazla. Yüksek pigmentli ve rengini hemen belli ediyor. Toz toz durmuyor, göz kapağında sabitlenen bir yapısı var. Fiyatına göre kalıcılığı çok çok başarılı. Sıcak, bakır yansımalı bir renk tonunda. Bakır ya da bakır kızıl saçlarla muhteşem bir uyum sağlıyor. İsmiyle uyumlu bir tekli far diyebilirim, ateş gibi bir renk. (: Bu rengi bulursanız kaçırmayın derim. Hatta aynı serideki farklı tekli farlara da bakabilirsiniz. Diğer kullandığım tekli farları burada bulabilirsiniz.
  • First Date; Beaulis markasının, epeydir almak istediğim ancak bir türlü almaya fırsatımın olmadığı rujuydu. Ben bu markanın sadece likit rujlarını kullanıyordum. Zip It serisi, markanın en sevdiğim ruj serisi ve bu serideki rujların neredeyse çoğunu kullandım. Keep It ise, markanın kalem ruj serisi. Keşke bu rengi bu kadar geç keşfetmeseydim dedim ürünü ilk açtığımda. O kadar güzel ve benzersiz bir kırmızı tonu ki… Sıcak alt tonlu, kiremit rengine yakın, kızıllık içeren bir kırmızı tonu. Bakır yansımalı kızıl saçlarla uyumlu bir kombinasyon oluşturuyor. Kızıl makyajlar yapmak istediğimde, elim sürekli bu kırmızı tonuna gidiyor. Kor ateş kızılıyla, gerçekten çok güzel bir uyum sağladı. İnce uçlu bir kalem ruj. Kalemin ucunu sivriltmek için kalemin alt kısmında bir açacak mevcut. İsterseniz bu açacak yardımıyla da ucunu, biraz daha sivriltebilirsiniz. Ben şu ana kadar buna hiç gerek duymadım. Ama çok kullanışlı bir kalem ruj. Asansörlü olmasından dolayı kalemtıraş ile açma derdi yok. Çantaya atıp çıkmalık bir kalem ruj. Sür çık bir kolaylığı var. Ruj mat bitişli fakat dudağı kurutan bir yapısı yok. Sürülüşü yumuşacık, kaymak gibi. Sürdükten sonra da, dudakta pütür pütür durmuyor, dudağı kurutmuyor. Kalıcılığı fena değil ama ben yine, gün içinde bir kere üstünden geçiyorum. Bu seride de, farklı renkler mevcut. Ama bence serideki en göz alıcı renk; First Date. Bu ruju da sizlere tavsiye ediyorum. Muhakkak bu renge siz de bakın.
  • Gelelim, en son rengimize; 42 numaraya. Bu seriden çok eskiden bir ruj daha kullanmıştım ama birkaç yıl olduğu için numarasını hatırlayamadım. Yalnız, rujun yapısının güzel olduğu aklımda kalmıştı, o yüzden şu anki saç rengimle uyumlu olacağını düşündüğüm 42 numarasını da almak istedim. Ruju kendim alacaktım. Fakat arkadaşım bana hediye etmek istedi. Buradan kendisinin ince düşünceli kalbinden de öpmüş olayım. (: Bu ruj, tamamen mat bitişli ve sürdükten sonra dudakta hızlıca kuruyor ve sağa sola bulaşma yapmıyor, transfer olmuyor. Rujun fırçası güzel, dudağı çok güzel çerçevelemenizi sağlıyor. Bu ruj da, sıcak alt tonlu, pembe-şeftali ve kiremit arası bir renk tonunda. İlk sürdüğünüzde dudakta açık renk duruyor ama birkaç dakika sonra kuruyunca, daha koyu bir renge dönüşüyor. Kalıcılığını beğendim, gün içinde tazeleme gereği duymadım. Bu renge mutlaka sizin de bakmanızı öneririm. Yaz-kış her mevsim kullanılabilecek, günlük kullanıma uygun, çok hoş bir renk.

Benim yukarıdaki ürünlerle ilgili yorumlarım böyleydi. Aşağıya rujların dudakta duruşlarını da ekliyor olacağım.

En üstteki renk; First Date. Diğeri ise; Golden Rose 42 numara.

Saç boyama, saç bakımı, marka iş birlikleri ya da aklınıza gelebilecek birçok konuda merak ettikleriniz ve danışmak istedikleriniz için bana aşağıdaki iletişim kanallarından ulaşabilirsiniz.

Mail: ebrubektasoglu@gmail.com

Facebook

Tumblr

Instagram

Ebru Bektaşoğlu

 
 
 
       

Facebook Yorumları

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir