Kozmetik

Kızıl-Mavi Saç

Yepyeni bir saç boyama yazısından herkese merhabalar (:

Bugün; uzun zamandır beklettiğim bir konu ile ilgili deneyimimi sizinle paylaşacağım. Bu konuda epeydir, benden bir yazı bekliyordunuz. Nihayet bugün, aklımda olan o mavi saç yazısını, bloğumda paylaşmak istedim. (:

Bildiğiniz üzere, geçtiğimiz ay, kızıl saçlarımın arasına maviler iliştirdim. (: Çok beğenildi ve ilgi gördü. Bu fikir aklıma nereden esti diye soracak olursanız, malumunuz Trabzon hasretim diyelim. (: Aslında hep aklımdaydı, bir ara yendiğimiz bir maç sonrası gaza geldim ve o hafta saçlarımın arasına birkaç tutam mavi saç yaptırmak istedim. (:

Saçlarımı daha önce, hiç açıcı ile açtırmadığım için kuaföre gittim ve kızılın üstüne mavi saçı nasıl yapabiliriz diye sordum. Ancak kuaförüm; saçlarımın çok canlı ve açık renkte bir kızıl tonunda olmasından dolayı, açıcı uygularsak saçlarımın çok yüksek ihtimalle yanma riskinin olduğunu söyledi. Ben de böyle bir riske girmek istemediğimden, daha önce de tercih ettiğim bir yöntem olan postiş saç kullanımını tercih ettim. Bunun için de, her zaman gittiğim kozmetik toptantıcısından, kendime -boncuklarıyla birlikte- mavi saç aldım. Çıtçıt saç da deniliyor. Ben saçımdaki kızılla en uyumlu durabilecek ve güzel bir kontrast oluşturabilecek mavi tonunu tercih ettim. Siz isterseniz, farklı renklere de bakabilirsiniz. Mor da güzel olabilir mesela. (:

Kuaför çıkışı hemen saçlarımın fotoğrafını çekmek istedim. (: Mavinin verdiği enerji gerçekten çok güzel. Bazen saçlarımı komple mavi yapasım gelmiyor değil. (: Ama kızıldan geçilmiyor işte. (:

Siz de saçlarınızı yıpratmadan değişiklik yapmak, farklı renkler denemek istiyorsanız, böyle bir yol izleyebilirsiniz. Postiş saçı; isterseniz toptancıdan alabilir isterseniz kuaförünüzden de takmasını isteyebilirsiniz.

Her iki rengin uyumunu, düzken değil de dalgalıyken daha bi’ sevdim. (: İlk yaptırdığımda bu saçı çok beğendim ama makyaj ve kombin konusunda çok kullanışlı olmadığı için ve postişin boncukları bazen yatarken saç diplerimi rahatsız ettiği için bir hafta sonra mavi saçlarımı kuaförde çıkarttım. Şu an evde, bir köşede duruyor. Yeniden takmak istediğimde, tel tokayla veya ince, plastik lastikle de saçıma tutturabilirim. Örgü saç modeliyle de, farklı iki renk saç güzel bir görüntü yaratabiliyor. (:

Saçı yıkarken ve tararken, postişlere dikkat etmek gerekiyor. Çünkü postişler, tırnaklarınıza ve tarağa takılabiliyor. Bu yüzden, kullanımının biraz zor ve özen istediğini söyleyebilirim. Bununla birlikte; postişler yıkandıkça rengi değişebilir ve yıpranabilir. Bu yüzden, postişlere en yakın renk olan Jamaican Tropic Color 562 Elektrik Mavi Su Bazlı Saç Boyasını almıştım. Bu renkle ilgili de, ayrıca bir blog yazısı hazırlayacağım. (:

Evvet, bir yazının daha sonuna gelmiş bulunuyoruz. (: Benim mavi saç serüvenim böyleydi. (: Siz de kendi saçlarınızda veya postiş olarak farklı renkler denediyseniz ve kullandıysanız, deneyimlerinizi mutlaka benimle de paylaşın.

Bu arada bir takipçim, renkli saç jölelerinden bahsetmişti. Geçici olarak saçlarınızda farklı renkler denemek istiyorsanız, renkli saç jölelerine bakabilirsiniz. Bunu da paylaşmış olayım. Ayrıca geçici, renkli saç spreyleri de, ani gelişen değişiklik yapma ataklarına karşın can kurtaran görevi görebiliyor. Bu da aklınızda bulunsundu. (:

Saç boyama, saç bakımı, marka iş birlikleri ya da aklınıza gelebilecek birçok konuda merak ettikleriniz ve danışmak istedikleriniz için bana aşağıdaki iletişim kanallarından ulaşabilirsiniz.

Mail: ebrubektasoglu@gmail.com

Facebook

Twitter

Instagram

Tumblr

Ebru Bektaşoğlu

 
 
 
       

Facebook Yorumları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.