Bakır Saç,  Kızıl Saç

Saç Boyama Soru & Cevap (Kızıl-Kırmızı, Bakır Tonlar)

Yepyeni bir yazıdan herkese selamlar ve mutlu cumartesiler 🙂

Bugünkü yazımda; geçtiğimiz hafta ve bu hafta, Instagram DM’den gelen sorularla ilgili bir yazı hazırlamak istedim sizin için.

Daha önce bloğumda bir soru & cevap yazısı paylaşmıştım ve çok ilgi görmüştü.

Bugünkü yazıda; DM’den gelen sorular içinden birkaç tanesini seçtim. Birbirine benzeyen soruları seçtim özellikle. Sizlere de fikir olması açısından, saç boyamayla ilgili bu yazımın işinize yarayacağını düşüyorum.

Kızılkırmızı tonlardan daha açık renk tonlarına geçmek gerçekten zor. Eğer açıcı kullanmayacaksanız, biraz beklemeniz gerekiyor. Saçınızdaki kızıllığı olabildiğince akıtmanız gerekiyor. Çünkü kızıl tonun üstüne bakır renk asla tutmaz. Ben saçımdaki kızıllığı, doğal yöntemlerle akıtmıştım. Zemin rengini de en az açık bakır rengine getirene kadar beklemiştim. Bu konuyla ilgili aşağıda, size fayda sağlayacağını düşündüğüm tüm yazılarımı paylaşıyorum.

İlk bakır saç boyama deneyimi sonrası renk sonucu

Saçınızdaki boyayı doğal yolla akıtabileceğiniz yöntemler

Kızıl saç renginden bakır saç rengine geçiş

Bakır saç hakkında her şey

Zemin renginiz açık renkte olduğu sürece kızıl saç boyası saçınızda, gayet belirgin bir renk tonunda tutacaktır. Saçınız koyu renklere boyalı ise tutmaz. (Siyah, kahverengi tonlar vb.) Saçınızın doğal rengi koyu renkte ise de kızıl saç boyası saçınızda tutacaktır. Açık renklere boyadıysanız da kızıl renk saçınızda tutar. Ben daha önce küllü tonlar hiç kullanmadım fakat açık bir saç rengi olduğu için kızıl saç boyası üzerinde tutacaktır.

Bununla ilgili daha önce yazdığım yazılarımı aşağıda paylaşıyorum.

Kızıl saç renginin akmasını nasıl önlersiniz?

Boyalı saçlar için bakım önerileri

Yazın kızıl saç bakımı nasıl olmalı?

Açıcı ile açılan saçta veya zemin rengi çok açık renkte olan saçta, kızıl saç boyası daha çabuk akmaya meyillidir. Genelde markette satılan kızıl saç boyaları, daha az akma yapıyor. Ancak canlı renkteki kızıl-kırmızı tonların çoğu, daha çok akma yapabilir. Bu konu biraz boyayla değil de saç bakım rutiniyle ilgili bir durum. Rengin çabuk akmaması için renk koruyucu ürünler kullanmanızı tavsiye ederim.

Ombreli saçta, kızıl saç boyama sonrası ton farklılıkları oluşabiliyor. Özellikle açıcı ile açılan kısımlarda saç boyası, daha açık renkte tutuyor. Ton farkını gidermek için aşağıdaki yazıma bakabilirsiniz.

Saçtaki ton farklılıkları nasıl giderilir?

Buradaki tonlar içinde kullandığım ve saçımda en açık, canlı renkte tutan saç boyası; Lil’afix 7.65 lal kızılı. Genelde 7 ve üstü numarayla başlayan kızıl saç boyaları, 7’den düşük numarayla başlayan boyalara göre saçta daha belirgin ve açık renkte tutar.
Lil’afix 7.65 lal kızılının saçta duruşu. Zemin rengim bakırdı.

Saç boyama, saç bakımı ya da aklınıza gelebilecek birçok konuda merak ettikleriniz ve danışmak istedikleriniz için bana aşağıdaki iletişim kanallarından ulaşabilirsiniz:

Mail: ebrubektasoglu@gmail.com

Facebook

Twitter

Tumblr

Instagram (@ebrubektasoglucom kullanıcı adlı sayfamı geri açana kadar, sorularınızı buradan iletebilirsiniz.)

Snapchat: ebru_bektasoglu

Ebru Bektaşoğlu

 
 
 
       

Facebook Yorumları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.