Bakır Saç

En İyi Bakır Saç Boyaları

Yepyeni bir yazıdan herkese selamlar. 🙂

Bugünkü yazımda; daha önce kullandığım, saçımda açık renkte tutan, en iyi ve canlı renkte tutabilecek bakır saç boyalarını paylaşmak istedim.

Bu konuyla ilgili bana daha önce çok fazla soru gelmişti. Ben de saç boyası alışverişlerinizde size yardımcı olacağını düşündüğüm, sevdiğim bakır-turuncu saç boyalarının listesini paylaşmak istedim.

Listemi paylaşırken, hangi bakır saç boyası, hangi yansımaları içeriyor, bundan da bahsedeceğim. Siz hangi bakır tonlarını ve yansımalarını seviyorsanız, ona göre bir seçim yapabilirsiniz.

Favori Bakır Saç Boyası Önerilerim

  • Palette 8-77 Tarçın Bakır (Sarı alt tonlu, kızıla çalmayan bir bakır tonu)
  • Neva Color 8.44 Tarçın Bakır (Palette’nin tarçın bakırıyla benzer renk tonuna sahip. Sarı alt tonlu)
  • Palette Deluxe Saç Boyası 7-77 Yoğun Parlak Bakır (Sarı alt tonlu bir bakır fakat turuncu ve kızıla çalan bir bakır tonu)
  • Garnier 7.40 Sultan Bakırı (En sevdiğim bakır tonlarından. Kızıla çalan, turuncumsu bir bakır tonu)
  • Akos 7.50 Havuç Kızılı (Akos’un 7.52 çilek kızılı rengi favori saç boyalarımdan. Bakır tonlarında da, 7.50 havuç kızılını çok beğenmiştim. Sarı alt tonlu bir bakır tonu. Duşta saçlarımı yıkarken, neon sarı bir renkte akmıştı.)
  • Maxx Deluxe 8.45 Tarçın Bakır (Sarı, turuncu ve kahverengi yansımaları olan bir bakır tonu)
  • Neva Color 0.44 Yoğun Bakır (Turuncumsu, canlı bir bakır tonu)
  • Acacia Jeans Color Gün Batımı Sunset Su Bazlı Yarı Kalıcı Saç Boyası (Bu rengi de, bakır saçlı olduğum zamanlarda, saçlarımın rengini tazelemek için kullanmıştım. Kızıla çalan, turuncumsu bir bakır tonuydu. Bakır kızılı gibi tutmuştu saçlarımda.)

Benim en sevdiğim bakır saç boyaları bunlardı. Bugün de saçlarımı boyamıştım. Hem dipleri hem de saçımın tamamını boyadım. 2 kutu Lil’afix 7.65 lal kızılı, 1 tüp de Neva Color 0.44 yoğun bakır kullandım. 3 adet Bianna markasının 30 vol oksidanını kullandım. Lil’afix 7.65 lal kızılı, pembe alt tonlu bir kızıl tonu. Neva Color’ın yoğun bakırıyla bu rengi, biraz daha sıcak bir kırmızıya çevirdim. Yakında saçımın yeni renk tonunu, burada paylaşırım. 🙂

Geçtiğimiz günlerde, en son geçen yaz kestirdiğim saçlarımı, bir yıla yakın sürenin ardından kestirmiştim. Şu anki boyu bu. Bu boy bir saç için 3 tüp boya kullandım. Belime kadar olduğu zamanlarda, 5 tüp boya yetiyordu. Bu konuda da, bazen sorular alıyorum. Saç boyasının miktarı, tamamen saç uzunluğunuza ve saç gürlüğüne bağlı. Buna göre siz de ölçüyü ayarlayabilirsiniz.

Saç boyama, saç bakımı ya da aklınıza gelebilecek birçok konuda merak ettikleriniz ve danışmak istedikleriniz için bana aşağıdaki iletişim kanallarından ulaşabilirsiniz:

Mail: ebrubektasoglu@gmail.com

Facebook

Twitter

Tumblr

Instagram (@ebrubektasoglucom kullanıcı adlı sayfamı geri açana kadar, sorularınızı buradan iletebilirsiniz.)

Snapchat: ebru_bektasoglu

Ebru Bektaşoğlu

 
 
 
       

Facebook Yorumları

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir