Kızıl Saç

Sea Color ve Neva Color Oksidan Karşılaştırması

Yepyeni bir ürün inceleme yazısından herkese merhabalar.

Bugünkü yazımda; en son kullandığım, Neva Color markasına ait oksidan ile Sea Color markasının oksidanı hakkında yorumlarımı sizlerle paylaşacağım ve her iki oksidanın saçımdaki etkilerine değineceğim.

Sea Color markasının, 66.46 ateş kızılı adlı kit boyasının içinden çıkan oksidan, şu an elimde olmadığı için kit boyanın görselini buraya eklemek istedim. Yorumlarımı paylaşmak istediğim oksidan, bu kit boya kutusunun içinden çıkan oksidandı.

-Bu kit boyanın içinden çıkan oksidan, 75 ml idi. Lil’afix 7.65 lal kızılının boya ve oksidan ölçüsü 1:1,5 olduğundan, oksidan yeterli gelmişti.

-Neva Color’ın oksidanına göre biraz daha yoğun bir kıvamdaydı. Neva Color’ın oksidanı, Sea Color’ın oksidanına göre daha sıvı ve akışkan bir formdaydı.

-Neva Color’ın oksidanı, boya ile daha iyi bütünleşmişti.

-Her iki oksidan da, saç rengimin daha açık tutmasına yardımcı olmuştu. 30 volüm oksidan, kızıl ve bakır renklerde, saç boyasının daha açık renkte tutmasını sağlıyor.

-Neva Color’ın oksidanı, saç derimde; herhangi bir tahriş, yanma, kaşınma vb. yapmamıştı fakat Sea Color’ın oksidanı saç derimde; biraz yanma ve kaşınma yaptı. Bununla birlikte; saç derimde normalin üzerinde bir sıcaklığın oluşmasına neden oldu. Bu durum daha önce Sea Color’ın oksidanını kullandığımda başıma gelmemişti fakat böyle bir gözlemim olduğu için Sea Color’ın oksidanını tekrar kullanmayı düşünmüyorum.

boyalar
Neva Color markasının bahsettiğim 30 volüm oksidanı bu. Normalde tek başına satılmıyor bu oksidan. Ankara’da bir toptancıda, Neva Color marka boya aldığımda, yanında hediye olarak veriliyor.

Bugün sizinle paylaşmak istediğim yorumlarım böyleydi. Elimdeki tüm oksidanlar bitti. Sürekli kullandığım kızıl boyalardan oluşan stoğum da bitti. Yakın zamanda bir saç boyası ve oksidan alışverişi yapmam gerekecek. Yeni ürünler denedikçe yorumlarımı sizinle paylaşıyor olacağım.

Saç boyama, saç bakımı ya da aklınıza gelebilecek birçok konuda merak ettikleriniz ve danışmak istedikleriniz için bana aşağıdaki iletişim kanallarından ulaşabilirsiniz:

Mail: ebrubektasoglu@gmail.com

Facebook için buraya

Twitter için buraya

Tumblr için buraya

tıklayabilirsiniz.

  • Instagram sayfam, 8 gün önce haksız yere geçici olarak kapatılmıştı. Hesabımı geri açtığımda, mutlaka buradan duyurusunu yapıyor olacağım. Şimdilik söylediğim diğer mecralardan bana ulaşabilirsiniz.

Bir sonraki ürün inceleme yazısında görüşünceye dek, kendinize çok iyi bakın.

Ebru Bektaşoğlu

 
 
 
       

Facebook Yorumları

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir