saçtaki boyayı akıtmak
Bakır Saç,  Kızıl Saç

Saçtan Boya Akıtma Yöntemleri

Herkese yepyeni bir yazıdan merhabalar.

Sizden şu konuda, Instagram DM üzerinden sık sık sorular alıyorum: “Saçımı kızıla boyadım ama renk çok koyu oldu, rengi nasıl açarım ya da boyayı nasıl akıtırım?”

Ben de bu soruya cevap niteliğinde, sizinle bu postta, işinize yarayacak 3 farklı yöntem paylaşacağım.

Benim saçımdan boya akıtma yöntemlerim şunlar:

  • Doğal yağlar, boyanın saçınızdan akmasına neden olur. Zeytinyağı, Hindistan cevizi yağı ya da argan yağıyla saçlarınıza, haftada bir maske yapabilirsiniz.
  • Saçları sabunla yıkamak; hem saçtan boya akıtma hem de saçın rengini açma konusunda, etkili bir yöntemdir. Fakat bunu çok sık yapmayın. Saçlarınızda karışıklığa ve kuruluğa sebep olur. Duşta saçınızı bir kez sabunla yıkadıktan sonra şampuanla bir kez daha saçlarınızı köpürtüp durulayabilirsiniz. Ardından saç tipinize uygun bir saç kremi ya da saç maskesiyle saçlarınızı yumuşatmayı, nemlendirmeyi unutmayın. 
  • Bu yöntemi kuru saç derisine sahip olanlar denemesin. Eğer saç deriniz yağlanmaya ve kepeklenmeye müsait bir yapıda ise saçlarınızı haftada bir kepeğe karşı etkili bir şampuanla yıkayabilir, boyanın saçınızdan akmasını sağlayabilirsiniz. Kepeğe karşı etkili olan şampuanlar, saçtan boyayı en iyi akıtan şampuanlardır. Hatta saçın rengini de açarlar. 

Yukarıda sıraladığım yöntemler; benim işime yaradığı için sizinle de paylaşmak istedim. Umuyorum, sizin de işinize yarar.

Bir başka yazıda görüşünceye dek, kendinize çok iyi bakın.

Ebru Bektaşoğlu

 
 
 
       

Facebook Yorumları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.