Bakır Saç,  Kızıl Saç,  Kozmetik

Biten Saç Boyaları ve Ürün Yorumları (Kızıl, Kırmızı ve Bakır Renkler)

Yepyeni bir saç boyama yazısından herkese selamlar. 🙂

Bugünkü yazımda; geçtiğimiz iki ay boyunca kullanıp bitirdiğim saç boyaları hakkında sizinle yorumlarımı paylaşacağım.

Jamaican Jeans Classic & Pastel Colours Pepper Red (Chili Red olarak da satılıyor bazı yerlerde)
  • Yukarıdaki rengi, Trabzon’a gitmeden önce kullanmıştım. Bu rengi, saçlarımın rengini tazelemek ve canlandırmak için kullanıyorum. Kullandığım en canlı kırmızı tonlarından. Aynı markanın bir de, ”Ateş Kırmızı” adında bir tonu var. O renk, biber kırmızıdan daha açık ancak ben biber kırmızı tonunu, daha çok beğeniyorum. Bu renk, benim her saç boyası alışverişimde mutlaka aldığım, favori kırmızı tonlarımdan. Saç diplerimden birkaç cm boşluk bırakarak tüm saçıma uyguluyorum. Diplere değdirilmesi önerilmiyor çünkü. Su bazlı bir boya olduğu için ve içerisinde kimyasalı az olduğu için hem kullanımı oldukça pratik hem de saçlarıma zararı yok. Canlı, parlak ve ışığın az olduğu bir ortamda dahi belirgin duran kıpkırmızı bir saç boyası arıyorsanız, bu rengi tavsiye edebilirim. Yalnız, içine oksidan katılmadan kullanıldığı için ve saçın doğal rengini açma özelliği olmadığı için bu boya, koyu renk saçta tutmayacaktır. Canlı ve parlak bir kırmızı tonu için zemin renginizin, en az bakır renge kadar açılmış olması gerekiyor.
Filtresiz, efektsiz, biber kırmızı saç boyasının saçımdaki duruşu. Her boyamamda, daha canlı bir kırmızı tonu elde ediyorum. Zemin rengi artık kırmızı olduğu için. Kızıl ve kırmızı tonlarda, saç boyandıkça renk saça zamanla daha iyi yerleşiyor ve eskisinden daha açık ve canlı bir kırmızı tonu elde edebiliyorsunuz.
En son yaptığım saç boyama işleminde kullandığım ürünler. Lil’afix 7.65 lal kızılı, Neva Color 0.44 yoğun bakır ve Bianna 30 vol oksidan. Bu oksidanla ilgili ürün inceleme yazımı buraya tıklayıp okuyabilirsiniz.
Uzun zaman sonra ilk kez saçımı komple boyarken, tüp boya kullandım. 2 tüp lal kızılı, bir tüp yoğun bakır ve üç minik şişe oksidan kullandım. Boyaların renklerini yakından görebilmeniz için böyle bir kolaj hazırlamak istedim. Soldaki renk; lal kızılı, sağdaki renk ise yoğun bakır. Lil’afix lal kızılı, pembe yansımaları olan, duşta saçınızı yıkarken pembe pembe akan bir renk. Neva Color yoğun bakır saç boyası, bakır saçlı olduğum zamanlardan kalma. Geçen yıldan beri rafta durduğu için onu bu şekilde değerlendirmek istedim. Lal kızılının pembeliğine biraz daha sıcaklık kattı. Bakır-kızıl boya karışımlarını beğeniyorum genelde. 🙂 Yalnız şunu söylemem gerekiyor ki, kızıl pigment olarak bakırdan daha güçlü ve kapatıcı. O yüzden, yoğun bakır lal kızılının rengini, çok da değiştirmedi açıkçası. Yine de, sevdiğim bir renk tonu oldu. <3 Normalde lal kızılı, benim saçımda daha pembemsi bir kızıl tonunda tutuyor ama zemin rengim kırmızı olduğundan, canlı bir kırmızı tonunda tuttu.
  • Lil’afix 7.65 lal kızılı; tüp boyalar içinde şu ana kadar kullandığım en açık kızıl tonu. Yaklaşık dört yıllık kızıl saç serüvenimde, en çok bu boyayı kullandım, favori rengim diyebilirim. Bunun peşinden de, Akos 7.52 çilek kızılı geliyor. Bu tona da bakabilirsiniz, pembe yansımalı kızıl saç boyalarını beğeniyorsanız.
  • Yoğun bakır ise turuncumsu ve biraz da kızıla çalan bir bakır tonu. Bakır saç boyalarını karıştırırken, rengi biraz daha kızartmak, turunculuk ve yoğunluk katmak için yoğun bakır tonlarını kullanabilirsiniz.

Geçtiğimiz iki ayda, kullandığım tüm saç boyalarını ve bu boyalarla ilgili detaylı yorumlarımı, bugünkü yazımda sizinle paylaştım. Önümüzdeki ay, biraz değişiklik yapmak istiyorum. Bu tonlardan biraz sıkıldım. Şimdilik renk tonu sürpriz olsun bakalım. 🙂

Saç boyama, saç bakımı ya da aklınıza gelebilecek birçok konuda merak ettikleriniz ve danışmak istedikleriniz için bana aşağıdaki iletişim kanallarından ulaşabilirsiniz:

Mail: ebrubektasoglu@gmail.com

Facebook

Twitter

Tumblr

Instagram (@ebrubektasoglucom kullanıcı adlı sayfamı geri açana kadar, sorularınızı buradan iletebilirsiniz.)

Snapchat: ebru_bektasoglu

Ebru Bektaşoğlu

 
 
 
       

Facebook Yorumları

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir