Kozmetik

Saçlarınızı Yıpratmadan Doğal Rengini Nasıl Açabilirsiniz?

Yepyeni bir yazıdan herkese merhabalar ve mutlu pazarlar.

Bugünkü yazımda; doğal saç renginizi, saçlarınızı yıpratmadan, birkaç ton açabileceğiniz yöntemleri sizinle paylaşmak istedim.

Aslında bu yazımda paylaşacağım yöntemleri, burada ve Instagram sayfamda da sizlerle ara sıra paylaşıyordum. Fakat bu konuda daha derli toplu bir yazım olsun istedim.

Saç Açıcı Jel ile Saç Rengini Açmak

L’Oreal Paris Renk Açıcı Jel

Saçlarımı kızıla boyamadan yaklaşık dört yıl önce doğal saç rengimi, L’Oreal Paris Renk Açıcı Jel ile açmıştım.

Bu ürün, boyasız saçlar için uygun. Boyalı saçlarda kullanılmıyor.

Duştan sonra nemli saçlarıma uygulayıp, kimi zaman saç kurutma makinesiyle kurutup kimi zaman da güneş ışığı ile saçlarımı kurutarak bu ürünü kullanmıştım.

Saçlarımın doğal rengi, kestane renginde. Çok koyu değil. Fakat yine de, bu ürünün kumraldan sarıya dönük saçlarda, daha etkili renk sonuçları vereceğini, koyuya dönük saçlarda ise aşamalı olarak, biraz daha uzun bir süreyle saç rengini açacağını belirtmek istiyorum.

Ben doğal saç rengim koyu tonlarda olduğundan, bu üründen birkaç tüp kullanarak doğal saç rengimi birkaç ton açmıştım.

Siz de dilerseniz saç boyasının saçınızda daha açık renkte tutması için dilerseniz saçınızda doğal sarı ışıltılar ve doğal renk geçişleri elde etmek için saç açıcı jel ile saçlarınızı açabilirsiniz.

Saç açıcı jel, toz açıcı ürünlere göre saça daha az zarar verir. Fakat yine de saç açıcı jel kullanırsanız, saçlarınıza bakım yapmayı ihmal etmeyin.

Saç Açıcı Sprey ile Saç Rengini Açmak

Palette Renk Açıcı Sprey

Saç açıcı sprey ile de saçlarınızın doğal rengini birkaç ton açabilirsiniz.

Bu ürünü, kuzenimin saçlarında denemiştik. Doğal saç rengi sarıya dönük olduğu için birkaç uygulamada çok iyi renk sonuçları vermişti.

Yalnız saç açıcı sprey saç açıcı jele göre saçı biraz daha fazla yıpratabiliyor. Loreal’in saç açıcı jeli, saçın rengini açarken saçta yumuşak bir etki bırakıyordu. Sprey saç açıcılar saçın rengini biraz daha sert açabilir. Ama Palette’nin bu ürünü de saç rengi açma konusunda çok başarılı.

Papatya Suyu ile Saç Rengi Açmak

Yukarıda sıraladığım yöntemlerin içinde en masumu bu yöntem. Saça zararı yok. Belki biraz saç tellerini sertleştirebilir ama saç kremi ya da saç maskesiyle bu durum önlenebilir.

Çok eskiden, aktardan kurutulmuş papatya alıp, çay demler gibi kaynatıp, ardından kaynattığım papatyanın suyunu soğumaya bırakıp, sonrasında da nemli saçlarıma sürmüştüm.

Bu yöntemle ilgili detaylı bilgi edinmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Demlediğim papatya çayını nemli saçlarıma sürdükten sonra saçlarımı güneşte kurumaya bırakıyordum.

Bu yöntem de, saç rengini açma konusunda etkili sonuçlar verebiliyor. Ancak yukarıdaki yöntemlere göre daha uzun sürede saçın rengini açıyor.

Bugün sizinle paylaşmak istediğim saç rengi açma yöntemleri bunlardı. Paylaştığım tüm yöntemler, zaman ve sabır istiyor. Saçın doğal rengini bir anda gözle görülür şekilde açmayacak yöntemler. Fakat saçı yıpratmayan yöntemler. Siz de evde saçlarınızın doğal rengini, bu yöntemlerle açabilirsiniz.

Ebru Bektaşoğlu

 
 
 
       

Facebook Yorumları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.