Deneyim,  Kozmetik,  Saç Bakımı,  Vegan

Biten Saç Bakım Ürünleri

Yves Rocher Boyalı Saçlar için Renk Koruyucu Şampuan

Hem bitkisel içerikli olması hem de renk koruma konusunda başarılı bir ürün olması sebebiyle, şu ana kadar kullandığım en iyi renk koruyucu şampuan. Bu 3. şişemdi. Bittiği için yenisini almayı düşünüyorum. Şu an elimde, Loreal’in renk koruyucu şampuanı var. Ondan da memnunum ama Yves Rocher’nin bu şampuanı, renk koruma konusunda, Loreal’in şampuanından bir tık daha iyi bence.

Genel anlamda memnun kaldığım bir şampuan ama sevmediğim tarafları da var tabi. Kıvamı biraz yoğun olduğu için saçta kolaylıkla dağılmıyor. Bu yüzden, şampuanı avcuma döktükten sonra biraz suyla inceltip, kıvamını daha da sıvılaştırıp öyle sürüyorum saçlarıma. Bir de, sanırım sülfatsız bir şampuan olduğu için çok fazla köpürmüyor. Bu yüzden, saç derimi çok iyi temizleyebildiğini düşünmüyorum. Elbette zararlı kimyasallar içermemesi güzel bir özellik ama sülfatsız şampuanlar maalesef benim saç derimi çok iyi temizleyemiyor. Bu nedenle, renk koruyucu şampuanı sürekli kullanamıyorum. Arada Head & Shoulders’ın şampuanını kullanıyorum. Özellikle saç boyası, saçımdan tamamen akmaya başladığı zamanlarda. Ama ilk boyadığım zamanlarda, çoğunlukla Yves Rocher’nin bu şampuanını kullanıyorum.

Bee Beauty Professional Argan Saç Bakım Yağı

Bu serinin tüm yağlarını kullandım ve hemen hemen hepsi benzer etkilere sahipti ancak koku olarak en çok bunu sevdim. Çünkü kokusu gerçekten hem çok güzel hem de saçta uzun süre kalıyor. Duştan sonra nemli saçlarımı, çok güzel yumuşatıyordu, kolaylıkla taramamı sağlıyordu. Saçıma parlaklık vermişti, daha bakımlı gösteriyordu ve saçlarımın kabarmasını önlüyordu. Küçük bir şişe olduğu için çantada da çok yer kaplamaması güzel. Sevmediğim tek özelliği; yapısı yoğun ve çok etkili. Bu yağı çok az parmaklarınızla saçlarınıza uygulamanız yetiyor. Diğer türlü çok sürerseniz, saçta biraz ağırlaşma yapabiliyor.

New Well Sıvı Peroksit %9 30 Vol

Fiyat-performans açısından son derece memnun kaldığım oksidan. Gerçekten bu kadar iyi çıkacağını, tahmin etmemiştim. Daha önce kullanmadığım bir ürün olduğu için biraz endişelerim vardı ama kullandıktan sonra bu ürün beni gerçekten şaşırttı. Benim saç derim hassas olduğundan, çok sık farklı markaların ürünlerini deneyemiyorum. Fakat bu oksidanı, cidden çok beğendim ve tekrar almayı düşünüyorum. Ne saçlarımı boyadığım esnada ne de saçlarımı boyadıktan sonra hiçbir şekilde saç derimde; yanma, kaşınma, tahriş vb. yapmadı. Bu açıdan çok beğendiğim bir ürün oldu. Kremsi bir yapısı var. Çok fazla sıvı değil, biraz yoğun bir kıvamda fakat saç boyasıyla güzel karışıyor. Ayrıca beni rahatsız eden bir kokusu da olmadı. Varla yok arası bir oksidandı, hiçbir şekilde rahatsızlık vermedi, cidden çok beğendim.

Ducca Cosmetics 30 Vol Oksidan

Uzun zamandır severek kullandığım oksidan. Bu markadan da memnunum. Fiyatına göre gerçekten oksidanı güzel. Fakat New Well’in oksidanı daha güzel. New Well’i bulamadığım yerde bu markanın oksidanını alabilirim yine. Ducca’nın oksidanı New Well’ e göre biraz daha sıvı, saç boyasıyla daha güzel karışıyor ve bütünleşiyor. Saç rengi açma konusunda da oldukça başarılı. Fakat genel etkileri göz önünde bulunduracak olursam, kesinlikle New Well’in oksidanı bi’ tık daha önde.

Ebru Bektaşoğlu

 
 
 
       

Facebook Yorumları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.