Hakkımda

Merhaba, ben Ebru!

Bloğuma hoş geldin, sefalar getirdin. Buraya kadar geldiğine göre demek ki beni daha yakından tanımak istiyorsun. Öyleyse hemen başlıyorum.

1991 yılında, Trabzon’da dünyaya gözlerimi açtım. Maviye ve yeşile olan sevgim, buradan geliyor. Bununla birlikte; kendi ayaklarımın üzerinde durmak için çalışmak, daima güçlü ve küçük şeylerden mutlu olabilen bir kadın olmak da doğup büyüdüğüm coğrafyamın bana bir armağanıdır.

Reklamcılığa ve yazarlığa olan ilgim, ilkokul yıllarıma kadar uzanıyor. Babam, ben daha çok küçükken, reklam tabelalarını daha rahat okuyabileyim diye, arabayı yavaş sürdüğünü söyler. İçimdeki bu merak duygusu, zamanla büyüdü ve benim reklam metin yazarlığı mesleğini edinmemde büyük rol oynadı. Bu sebeple, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümünü seçtim. Üniversiteden mezun olana kadar pek çok işte görev aldım. Hem mezun olmadan önce hem de mezun olduktan sonra yaptığım tüm çalışmaları behance.net/ebrubektasoglu sayfamda bulabilirsin.

4 seneyi aşkın bir süredir, reklam metin yazarlığı ve sosyal medya yöneticiliği yaparak yaşamımı sürdürmekteyim. Okumayı, araştırmayı, gezmeyi, yeni yerler ve tatlar keşfetmeyi, sade ve sağlıklı yaşamayı, bir de spor yapmayı çok seviyorum. 36 şehir ve 1 ülke gezdim, gezmeye de devam ediyorum. Çevremde retroya ve vintage’a olan ilgimle de tanınıyorum. Eski kıyafetler, dönemini yansıtan eşyalar, hep ilgimi çekmiştir.

Bu bloğu açma sebebim; bizi daha iyi, güzel ve anlamlı bir yaşama götürecek deneyimlerimi paylaşmak, paylaştıkça büyümek ve çoğalmak. Ağırlıklı olarak, kendi alanım ve üniversite bitirme tez konum olan ‘’Toplumsal Cinsiyet ve Medya’’ üzerine yazılar paylaşmakla birlikte, daha sürdürülebilir ve sağlıklı yaşam üzerine naçizane deneyimlerime bloğumda yer vereceğim. Aynı zamanda bloğumda; deneyip memnun kaldığım, bana bir şekilde katkısı olan ürünler hakkında izlenimlerimi aktaracağım. Aklına takılanlar ya da sormak istediklerin için bir tık kadar uzağındayım. Bana sosyal medya sayfalarımdan dilediğin zaman ulaşabilirsin. Yolumuz burada kesiştiği için teşekkür ederim.

Görüşmek dileğiyle, sevgiyle kal.