cilek-kizili
Deneyim,  Kızıl Saç,  Kozmetik

Favori Kızıl Saç Boyası Karışımlarım

Herkese yepyeni bir yazıdan merhabalar.

Bugünkü yazımda; sizden sıkça soru aldığım bir konu üzerine kendi tecrübelerimi paylaşacağım. Bugüne kadar severek kullandığım ve kendi kendime keşfettiğim kızıl saç renklerini, hangi boyaları birbiriyle karıştırarak elde ettiğimi, bu yazıda detaylı bir şekilde anlatacağım.

Akos 7.52 Çilek Kızılı ve Lil’afix 7.65 Lal Kızılı Karışımı

Listenin başına, en sevdiğim ve kendime en çok yakıştırdığım, Instagram‘da da çok güzel geri dönüşler aldığım kızıl saç boyası karışımımı eklemek istedim. Bu renk tonunu ben çok seviyorum. Hem Akos çilek kızılı hem de Lil’afix lal kızılı, benim en sevdiğim, favori kızıl saç boyalarımdan. Bu iki renk tonu, saçta çok canlı ve parlak tutuyor. Ben de bu yüzden, sevdiğim bu iki renk tonunu, kuaförümden karıştırmasını istemiştim. Bu iki saç boyasını, 30 volüm oksidan ile karıştırarak kullanmıştık. Her iki boya da pembe yansımalı bir kızıl olduğu için birbiriyle uyum sağlamıştı. Siz de pembe alt tonlu kızıl saç tonlarını beğeniyorsanız, bu karışımı deneyebilirsiniz.

Lil’afix 7.65 Lal Kızılı ve Daniela Color 8.65 Mercan Kızılı Karışımı

saçı açmadan kızıl renge boyamak

Daha önce de pek çok kez bahsettiğim gibi Lil’afix lal kızılı; pembe yansımalı, canlı ama orta koyulukta bir kızıl. Ben bu tonu, hem biraz daha açık ve canlı hem de daha sıcak bir renk tonuna çevirmek için, Daniela Color markasının, 8.65 mercan kızılı rengiyle karıştırmıştım. Sonucunda da, fotoğrafta gördüğünüz saç rengini elde etmiştim. Mercan kızılı; sıcak tonlu ve capcanlı bir kızıl. Bence tek başına da kullanıldığında, saçta harika bir renk tonu oluşturacak bir boya. Ahdım var, bir gün bu rengi tek başına denemeyi çok istiyorum. Bu arada, bu saç rengini elde etmek için de boya karışımına, 30 volüm oksidan eklemiştim. Siz boya ve oksidan oranını, saçınızın uzunluğuna ve gürlüğüne göre ayarlayabilirsiniz.

Daniela Color 8.65 Mercan Kızılı ve Koleston Kor Ateşi Kızılı Karışımı

kızıl saç boyası karışımı

Koleston kor ateşi kızılı, benim markette satılan kızıl saç boyaları içerisinde, hem renk tonu hem de kalıcılık olarak, en çok beğendiğim boyalardan biri. İçerisinde turuncu yansımaları olan, sıcak bir kızıl tona sahip. Fakat maalesef kullandığım tüp boyalardan aldığım performansı bu boya, kendi başına çok veremiyor. Ben bu üç yıllık kızıl saç serüvenimde, kuaförlerin kullandığı tüp boyalardan markette satılan boyalara oranla çok daha iyi sonuçlar aldığımı belirtmek istiyorum. Markette satılan kızıl saç boyalarının bazılarını, renk tonu olarak beğeniyorum ama kalıcılığı maalesef çok uzun sürmüyor. Koleston kor ateşi kızılıyla renk tonu olarak birbirine uygun bulduğum Daniela Color 8.65 mercan kızılını birbiriyle karıştırdığımda, fotoğraftaki renk tonunu elde etmiştim. Bu saç rengiyle ilgili de, Instagram‘dan sıkça sorular alıyorum. Sonbahar-kış mevsimine uygun, sıcak bir kızıl tonu. Eğer içerisinde pembe yansımalar değil de turuncu yansımalar olan kızıl saç rengi tonlarını beğeniyorsanız, siz de bu karışımı deneyebilirsiniz. Oksidan, çoğunlukla tercih ettiğim gibi, bu karışımda da 30 volüm kullanmıştım.

Evvet, bir yazının daha sonuna geldik. Benim sizinle paylaşmak istediğim, severek kullandığım kızıl saç rengi tonları bunlardı. Sizin de beğendiğiniz kızıl saç boyası karışımları varsa, benimle Instagram DM‘den paylaşabilirsiniz.

Sizi çok sevdiğimi, bir an olsun unutmayın. Başka bir yazıda görüşmek dileğiyle, çok öpüldünüüüz.

Ebru Bektaşoğlu

 
 
 
       

Facebook Yorumları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.