bitenler
Bakır Saç

Geçtiğimiz Hafta Biten Saç Ürünleri

Herkese yeni bir yazıdan merhabalar.

Bugün; geçtiğimiz hafta bitirdiğim saç boyaları ve saç bakım ürünleriyle ilgili detaylı yorumlarımı, bu yazıda sizinle paylaşmak istedim.

En son kullandığım bakır saç boyalarıyla ilgili yorumlarımı, yeni yazımda paylaşmıştım ama bu yazıda daha detaylı yorumlarımı bulabileceksiniz.

Kullandığım saç boyalarıyla başlıyorum:

boyalar

Öncelikle, Maxx Deluxe 8.45 tarçın bakırla yorumlarıma başlamak istiyorum. Dün saçlarımı, üçüncü kez yıkadım ve boyanın akması geçmedi. Ben bu boyayı, Neva Color 0.44 yoğun bakırla karıştırarak kullanmıştım ve çok güzel bir renk tonu yakalamıştım. Saçta gayet belirgin, kapalı alanda dahi belli olan, turuncumsu bir bakır renk elde etmiştim. Fakat boyalar saçımdan biraz fazla aktı sanki.

Maxx Deluxe boyanın, kapatıcılığı oldukça yüksek fakat saçtan biraz fazla aktığını da söylemeden geçmek istemiyorum. Ayrıca ürünün kokusu, saçlarımı ikinci yıkayışımda gitti. Hem saçımı boyarken hem de saçlarımı yıkadıktan sonra, saçımdan kimyasal kokusu yayılıyordu.

Neva Color markasının daha önce başka renklerini de kullanmıştım. Bu markanın boyalarını daha önce çok kullandığım için markaya karşı bir güven oluştu bende. Her ne kadar hangi boyasını kullanırsam kullanayım, saç diplerimde hafif sararma yapsa da renk tonlarını başarılı bulduğum için satın almayı tercih ettiğim boyalar arasında. Saçlarımı bakıra boyamak istediğimde, renk tonu konusunda tereddütte kaldığımda, yine bu yoğun bakırı tercih edebilirim. Çünkü karışımın rengini, bu boyayla yoğunlaştırdığımı düşünüyorum.

Gelelim, bitirdiğim saç bakım ürünlerine:

Fotoğrafta görmüş olduğunuz, Lil’afix markasına ait şampuan ve saç maskelerini de, geçtiğimiz hafta bitirdim. Bu ürünleri, boyaları satın aldığım yerdeki satıcı bana hediye etmişti. Şampuanla ilgili yorumlarıma geçmek istiyorum:

Bu şampuandan hiç memnun kalmadım. En başta kokusu beni çok irrite etti. Ağır bir kokusu var ve alışkın olmadığım bir koku bu. Bir ürünü beğenmem için en başta kokusunun beni cezbetmesi gerekiyor.

Sanırım keratinli ürünlerin kokularını, ben pek sevemiyorum. Bunun dışında, şampuanın saçıma olan etkilerini de ortalama seviyede buldum. Saçıma çok yoğun bir yumuşaklık, parlaklık vermedi. Bu konuda, Loreal’in renk koruyucu şampuanı benim favorim. Koku, saçlara yumuşaklık, parlaklık ve nem verme konusunda, üzerine tanımıyorum şu an için.

Dolayısıyla, Lil’afix’in keratinli şampuanından memnun kalmadığımı belirtmek istiyorum.

Gelelim, Lil’afix’in keratinli saç bakım maskesine:

Bu üründen şampuana kıyasla daha çok verim aldım. Evet, bu üründe de alışkın olmadığım, ağır bir koku var ancak saçlarımı çok güzel yumuşattığını ve güzel bir bakım yaptığını belirtmek istiyorum. Gerçekten bu saç maskesinin saçınızı onardığını gözlemleyebiliyorsunuz.

Bu nedenle, denk gelirsem satın alabileceğim bir saç maskesi oldu benim için. Saçımdaki onarıcı etkisini sevdiğim için kokusunu göz ardı edebilirim diye düşünüyorum.

Benim, geçtiğimiz hafta bitirdiğim saç ürünleri bunlardı. Sizin de önerileriniz varsa mutlaka Instagram‘dan bana yazın.

Şu an gündemimde, saçlarımı kestirmek var. Uzunluğu neredeyse belime yaklaştı ve açıkçası yaz günlerinde saçla uğraşmak gerçekten zor oluyor. Zaten hedefim, saçlarımı belime kadar uzatmaktı ve hevesimi de aldım. O yüzden, daha fazla kendimi yormadan uçlarından biraz kestireyim diyorum.

Bir sonraki yazıda görüşmek üzere, kendinize çok iyi bakın.

Ebru Bektaşoğlu

 
 
 
       

Facebook Yorumları

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir