Bakır Saç,  Kızıl Saç,  Öneri

Bakır-Kızıl Saç Rengi Elde Etmenin 3 Farklı Yöntemi

Merhabalar blog ailem.

Bugünkü yazımda; bakır-kızıl saç rengi elde etmek için deneyebileceğiniz 3 farklı yöntem paylaşacağım sizinle.

Üzerinde Bakır-Kızıl Yazan Saç Boyaları Tercih Etmek

Direkt olarak üzerinde, ”Bakır Kızıl” yazan saç boyalarını tercih edebilirsiniz. Ben daha önce, bakır kızıl adlı hiçbir saç boyası kullanmadım. Ancak yanılmıyorsam Koleston’un bu renkte bir saç boyası vardı. O renge bakabilirsiniz. Bir de, eskiden bakır saçlıyken, Garnier’in sultan bakırı rengini kullanmıştım. Kızıla çalan bir bakır tonuydu. Turuncu yansımalı bir kızıldan ziyade, kızıla çalan bir bakır tonu için o renge de bakabilirsiniz.

Kızıl Saç Boyasına Yoğun Bakır Saç Boyası Eklemek

Bu benim daha önce denediğim ve güzel bir sonuç elde ettiğim yöntem. Daha önce, Lil’afix lal kızılının pembeliğini biraz sıcaklaştırmak ve bakır yansımaların olduğu bir saç rengi elde etmek için Lil’afix lal kızılı ile Neva Color yoğun bakır saç boyasını, birbiriyle karıştırmıştım. Normalde Lil’afix lal kızılı; soğuk alt tonlu, pembe yansımaları olan bir kızıl tonu iken, yoğun bakır ile karıştırdıktan sonra, daha sıcak tonlu ve turuncu yansımaları olan bir saç rengi elde etmiştim. Aşağıya karışımdaki boyaların rengini ve renk sonucunu ekliyor olacağım.

Turuncu Yansımaları Olan Bir Kızıl Saç Boyası Tercih Etmek

Gelelim, en son önereceğim yönteme. Turuncu yansımaları olan, bakır tonlarında bir kızıl saç rengi elde etmek istiyorsanız; ateş kızılı tonlarına bakabilirsiniz. Benim en beğendiğim ateş kızılı tonu; Koleston 77/44 kor ateş kızılı. Şu ana kadar kullandığım ateş kızılı saç boyaları içinde; en beğendiğim ve bakır yansımaların fazla olduğu bir saç boyası. Son iki aydır da hep bu rengi kullandım. Aşağıya boyayı ve renk sonucunu ekliyor olacağım. Yazımın ana görseli için seçtiğim fotoğraftaki saç rengim de bu renk.

Saç boyama, saç bakımı, tanıtım yazıları, pr & marka iş birlikleri ya da aklınıza gelebilecek birçok konuda merak ettikleriniz ve danışmak istedikleriniz için bana aşağıdaki iletişim kanallarından ulaşabilirsiniz.

Mail: ebrubektasoglu@gmail.com

Facebook

Tumblr

Instagram

Ebru Bektaşoğlu

 
 
 
       

Facebook Yorumları

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir