Kozmetik,  Öneri

Favori Ruj Önerilerim

Yepyeni bir ürün tavsiyesi yazısından herkese merhabalar.

Bugünkü yazımda; birkaç ay önce satın aldığım ve günlük makyajlarımda sıklıkla tercih ettiğim 3 farklı rujdan bahsedeceğim size.

Bilenler bilir, ruj sürmeyi çok severim. Öyle ki, çok makyaj yapmadığım bir günde dahi, mutlaka ruj sürmeyi ihmal etmem. Bence insanın modunu yükseltiyor. İnsanın yüzüne bir renk gelmiyor değil. (:

Yazımın öne çıkan görselindeki renk; Wet n Wild Undercover Lover. Rujun inceleme yazısını şurada bulabilirsiniz: Soğuk Alt Tonlu 4 Kırmızı Ruj Önerisi

Diğer ruj tavsiyelerim için aşağıdaki yazılarıma göz atabilirsiniz.

Kızıl Saçlarla Uyumlu 12 Ruj Önerisi

Severek Kullandığım 5 Pembe Ruj Önerisi

Şimdi, gelelim yeni önermek istediğim ruj renklerine (:

Rujların dudakta duruşları bu şekilde. Aşağıda rujları bu sıralamaya göre ayrı ayrı yorumlayacağım. (:

Beaulis Zip It Likit Mat Ruj 553 Delight

  • Bu likit rujla alakalı, daha önce de bloğumda yorumlarımdan bahsetmiştim. Hatta şuradan da okuyabilirsiniz. Bu ruju daha önce kullanıp bitirmiştim. Bir ay önce tekrar satın aldım. Çok sevdiğim bir pembe tonu. Kullandığım diğer pembe rujlarıma göre çok daha soğuk bir pembe ve dudakta biraz lilamsı bir duruşu var. Öyle gülkurusu rengine çalmıyor pek. Pembe gibi pembe. (: Açık bir renk tonu var. Günlük makyajlar için uygun. Saçlarım pembe yansımalı kızıl tonlarındayken, bu ruju elimden düşürmüyorum hiç. (: Beaulis’in en sevdiğim ruj serisi bu arada. Serideki diğer renkleri de çok severek kullanmıştım ve rujların dibini görmüştüm. (: Kesinlikle tam bir fiyat-performans ürünleri. Renkleri çok güzel ve opak. Bir iki kat sürdüğünüzde, dudakta pürüzsüz bir renk elde edebiliyorsunuz. Rujların fırçaları ve sürülüşü çok güzel. Dudağı çok güzel çerçevelemenizi sağlıyor. Mat bitişli likit rujlar ve dudağı kurutmuyorlar. Aynı zamanda, kalıcılıkları da fena değil. Gün içinde dudakta pütürlük yapmıyorlar. Kokularının da çok güzel olduğunu söylemeden geçmeyeyim. Açık renkte, tatlı bir pembe tonu arıyorsanız ve likit, mat bitişli bir ruj arıyorsanız, bu ruju size de tavsiye edebilirim.

Mon Amour Matte Liquid Lipstick 05 Love Secret

  • Hem günlük hem de özel gün makyajlarımda, sıkça tercih ettiğim kırmızı rujlarımdan biri. Sıcak alt tonlu, koyu bir kırmızı tonu. Biraz bordoya çalıyor. Koyu kiremit rengi gibi de diyebilirim. Ruju, iki ay kadar önce almıştım ve kışın sürekli elim bu renge gitti. Beaulis’in Juliet adlı rujuna da benziyor renk tonu. O rengi de severek kullanmıştım ve bitirmiştim. Bu rengi de, Juliet’i bitirdiğimde almıştım. İnternette bu rujla alakalı, güzel yorumlara rastlamıştım. Ben de genel anlamda memnun kaldım. Fırçası ve sürülüşü güzel. Dudağı kurutmayan yapıda ve bu ruj da mat bitişli. Sürmeden önce mutlaka dudağı iyice nemlendirmek gerekiyor. Böylelikle daha pürüzsüz bir renk görünümü elde edilebilir. Kalıcılığı da fena değildi. Fakat gün içinde, bir şey yiyip içtiğimde, bazen tazeleme gereği duydum. Uygun fiyatlı, koyu kırmızı-kiremit tonlarında bir likit mat ruj arıyorsanız, mutlaka bu renge siz de bakın.

Mon Amour Matte Liquid Lipstick 06 Red Love

  • Kırmızı gibi kırmızı diyebileceğim bir ruj önerisi daha. (: Bu ruj da, daha önce kullanıp bitirdiğim, Beaulis’in Poison Apple adlı rujunun renk tonuna benziyor. Soğuk alt tonlu bir kırmızı. Tok bir rengi var. Dudakta oldukça dikkat çeken, göz alıcı ve çarpıcı bir duruşu var. Love Secret rengine göre, daha soğuk ve açık bir renk tonu var. Aynı zamanda, pembe alt tonlu bir kırmızı. Şu ana kadar kullandığım en açık ve en canlı kırmızı tonlarından. Saçımı boyattığım ilk haftalarda, bu ruj en yakın arkadaşım oluyor. (: Yeni boyanmış kırmızı saçlarla mükemmel bir kombinasyon yaratıyor. Oldukça örtücü bir yapısı var, bir kat sürdüğünüzde dahi, muhteşem bir renk veriyor. Yalnız, sürerken çok dikkat etmek gerekiyor. Dudak çizgisini çok dikkatli takip etmek gerekiyor. Aksi halde, hemen bulaşma yapmaya müsait ve silince de rengi yayılabiliyor. Pembe alt tonlu, açık renkte, likit bir kırmızı mat ruj arıyorsanız, bu renge siz de bakabilirsiniz. Rengi, -aklıma gelmişken söyleyeyim- Pastel Daylong Lipcolor Kissproof serisindeki 09 numaralı kırmızıya da benziyor. O rengi de severek kullanıp bitirmiştim. Tam bir kırmızı ruj bağımlısıyım, öyle değil mi (:

Saç boyama, saç bakımı, marka iş birlikleri ya da aklınıza gelebilecek birçok konuda merak ettikleriniz ve danışmak istedikleriniz için bana aşağıdaki iletişim kanallarından ulaşabilirsiniz.

Mail: ebrubektasoglu@gmail.com

Facebook

Twitter

Tumblr

Instagram

Ebru Bektaşoğlu

 
 
 
       

Facebook Yorumları

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir