Kozmetik,  Öneri

Severek Kullandığım 5 Pembe Ruj Önerisi

Yepyeni bir yazıdan herkese merhabalar.

Bugünkü yazımda; Instagram‘dan paylaştığımda oldukça ilgi gören, sizden sıkça soru aldığım, favorim olmuş 5 farklı pembe ruj önerisinden bahsedeceğim.

Rujların renklerini koluma swatch’ladım. Soldan sağa numara vererek her bir ruju aşağıda hem dokusu hem de renklendirme etkisi bakımından birlikte inceleyeceğiz.

1- Rival De Loop 04

Pembe-gülkurusu tonlarında, nude bir ruj. Neredeyse her kombine uyan bir rengi var. Dudağımın kendi doğal rengini ortaya çıkarıyor ve doğal bir görüntü yaratıyor. Kurtarıcı bir ruj gibi. Makyaj yaparken gözlere ağırlık verdiğinizde, dudağınızı doğal tonlarda bırakmak isterseniz, bu tarz nude renkler tercih edebilirsiniz. Renklendirme konusunda da oldukça iyi. Bir iki katta, dudakta rengini belli ediyor. Yumuşacık sürülüyor fakat mat yapıda. Çok az dudağı kurutabiliyor. Sürmeden önce mutlaka dudaklarınızı nemlendirmeyi ihmal etmeyin. Ambalajı da oldukça kaliteli ve kullanım ömrü de epey uzun. Ruju Rossmann mağazalarında bulabilirsiniz.

2- Show by Pastel 601

Günlük makyajlarımda severek kullandığım, favori pembe likit mat rujum. Orta koyulukta, gülkurusu rengine çalan, çok tatlı bir pembe tonu. Her mevsime yakışan bir renk gibi duruyor fakat bence tam bir sonbahar-kış pembesi. Fırçası sert değil, yumuşacık sürülüyor. Dudağı çok güzel çerçevelemenizi sağlıyor. Sanki dudak kalemi kullanmışsınız gibi bir görüntü oluşturuyor. Hızlı kuruyor ve maskeye bulaşma yapmıyor. Çabuk dağılmıyor, dudakta sabit kalıyor. Gün içinde pek tazeleme gerektirmiyor. Dudağı olduğundan daha dolgun gösteriyor. Mat yapıda olmasına rağmen dudakta kuruma yapmıyor. Paraben, glüten içermeyen, vegan bir ruj. Pembe yansımalı kızıl saç tonlarıyla güzel uyum sağlıyor. Ruju Gratis mağazalarında bulabilirsiniz.

3- Maybelline New York 379 Fuchsia For Me

Favori fuşya rujum. Orta koyulukta, canlı ve çok tatlı bir pembe tonu. Dudakta göz alıcı ve cıvıl cıvıl bir görünüm oluşturuyor. Dokusu çok güzel, yumuşacık sürülüyor ve dudakta kurumaya neden olmuyor. Parlak bitişli bir ruj. Kalıcılığı oldukça iyi. Gün boyu çok dağılmadan dudağınızda kalabiliyor. Çok tazeleme gerektirmiyor ve dudakta pütür pütür bir görünüm oluşturmuyor. Renklendirme konusunda gayet iyi, bir iki katta opak bir görünüm elde edebiliyorsunuz. Bu rujun da dudak dolgunlaştırıcı etkisi var. İlkbahar-yaz makyajları için ideal bir renk tonunda. Ben bu ruju Gratis’ten satın almıştım fakat artık Maybelline’in Gratis’te standı yok, Watsons ya da Rossmann mağazalarına bakabilirsiniz.

4- Beaulis 117 Rosy

En sevdiğim gülkurusu tonlarından biri daha. Serinin diğer renkleri gibi bu rengi de severek kullanıyorum. Gülkurusu rengine çalan bir pembe tonunda. Fırçası yumuşak ve kullanışlı. Yumuşacık sürülüyor ve dudakları çok güzel çerçevelemenizi sağlıyor. Birkaç katta opak bir renk görünümü elde edebiliyorsunuz. Mat bitişli bir likit ruj, hızlı kuruyor, gün içinde çok dağılmıyor, maskeye bulaşma yapmıyor. Hafif bir yapısı var, dudakta ağırlık hissi yaratmıyor. Ruju Gratis mazağalarında bulabilirsiniz.

5- Golden Rose Matte Lipstick No: 14

Yazının öne çıkan görselinde dudağımda gördüğünüz pembe ruj bu. Golden Rose markasının, velvet matte serisini çok beğenerek kullanıyorum. Tamamen mat bitişli yapıdalar ve renklendirme konusunda fiyat-performans olarak çok iyi rujlar. 14 numaralı pembesi de favori pembe ruj tonlarımdan. Bu renk de gülkurusuna çalıyor ama daha canlı ve sıcak bir renk tonu var. Mat yapıda olduğu için sürmeden önce dudakları mutlaka krem veya vazelinle nemlendirmek gerekiyor. Dudakta gün içinde kuruma yapabiliyor. Pembe yansımalı kızıl saçlarla (Lal kızılı, çilek kızılı vb.) çok güzel uyum sağlıyor. Ruju Gratis mağazalarında bulabilirsiniz.

Benim bugün sizinle paylaşmak istediğim favori pembe rujlarım bunlardı. Listeye bir de, Beaulis markasının 553 Delight adlı likit rujunu da eklemek istiyorum. Ruju kullanıp bitirmiştim ve çöpe atmıştım. Elimde olsaydı onun da swatch’unu eklerdim buraya. O da sevdiğim pembe tonlarından. Fakat gülkurusu değil de mor yansımaları olan bir pembe. Dilerseniz bu ruja da bakabilirsiniz.

Listedeki rujlarla ilgili Instagram sayfamda reels videolarını izleyebilirsiniz. Rival de Loop 04’ün henüz reels’ini eklemedim. Yakında onu da paylaşıyor olurum.

Ebru Bektaşoğlu

 
 
 
       

Facebook Yorumları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.