Kozmetik

City Color Smoke 12’li Far Paleti

Dün hikayemde paylaştığım ”Smoke” adlı far paletiyle ilgili bir inceleme yazısı hazırlamak istedim. Daha önce bu markanın, ”Copper” adlı far paletiyle ilgili de bir yazı yazmıştım. Buraya tıklayıp okuyabilir, far paletindeki renklerin swatch’larını yakından görebilirsiniz. 🙂

Bu markanın, ”Safari” adında da bir far paleti var. Aslında o paleti almayı düşünüyordum ancak bu renkler, hem saç rengimle hem de cilt alt tonumla daha uyumlu olduğundan Smoke gözüme daha hoş göründü. 🙂 Bu paletteki renkler, Copper ve Safari paletlerine göre daha soğuk tonlardan oluşuyor.
Tüm renkleri yakından görebilmeniz için koluma sırasıyla hepsini swatch’ladım. Paletteki sedefli olan farların mat farlara göre pigmentlerinin daha yoğun, göz alıcı durduğunu söyleyebilirim. Aynı zamanda, sedefli farlar diğer farlara göre daha kalıcı.
  • Paletteki renklerin bir kısmı, Copper paletindeki renklerle birbirine benziyor. Özellikle toprak tonları. Fakat bu paletteki tonların, saçlarımla daha güzel uyum sağlayacağını düşünüyorum.
  • Paletteki toprak ve bakır tonların yanı sıra eflatun ve lila tonlarını da çok beğendim. En çok beğendiğim renk ise; metalik mavi oldu. Bu paleti görür görmez almak istememin sebebi de aslında mavi ve eflatun tonları oldu.
  • Paletteki renkler, birkaç kat uygulandığında, renklerini gayet güzel belli ediyor. Fiyat-performans olarak bence bu konuda oldukça iyi. Ancak renkleri daha belirgin hale getirmek ve kalıcılıklarını artırmak için uygulamaya geçmeden önce far bazı da kullanabilirsiniz.
  • Hem günlük hem gece makyajları için çok uygun bir far paleti. Dumanlı göz makyajlarından hoşlanıyorsanız, bence bu far paletine bir şans verin derim. Geniş renk skalası sebebiyle de çok kullanışlı bir ürün.
  • Farları dilerseniz paletteki aplikatörle de uygulayabilirsiniz. Aplikatörle far sürmek, farların daha iyi renk vermesini sağlasa da, göz kapaklarım hassas ve kurumaya meyilli olduğundan, genelde far sürerken fırça kullanmayı tercih ediyorum.
  • Paletteki toprak ve bakır tonlar; bakır saçlarla, turuncu yansımalı, sıcak alt tonlu kızıl saçlarla çok uyumlu. Lila ve eflatun tonları ise pembe alt tonlu, soğuk alt tonlu kızıl saçlarla güzel bir uyum yakalayacaktır. Metalik mavi tonu ise kızıl saçla çok güzel bir kontrast oluşturabilir bence.
  • Toprak ve bakır tonları, özellikle sonbahar makyajları için de çok güzel duruyor.

Bugün bu far paletiyle ilgili sizinle paylaşmak istediğim yorumlarım böyleydi. City Color Smoke far paletini, Gratis mağazalarında bulabilirsiniz. Bakır saç tonlarını kullananlar, Copper adlı far paletine de bakabilirler.

Saç boyama, saç bakımı ya da aklınıza gelebilecek birçok konuda merak ettikleriniz ve danışmak istedikleriniz için bana aşağıdaki iletişim kanallarından ulaşabilirsiniz:

Mail: ebrubektasoglu@gmail.com

Facebook

Twitter

Tumblr

Instagram

Snapchat: ebru_bektasoglu

Ebru Bektaşoğlu

 
 
 
       

Facebook Yorumları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.