Deneyim,  Kızıl Saç,  Kozmetik

Pembe-Mor Yansımalı Kızıl Saç Boyaları Hangileri?

Herkese yepyeni bir yazıdan merhabalar.

Bugünkü yazımda; pembe-mor yansımalı kızıl saç boyalarının, marka ve numaralarını sizinle paylaşacağım.

Daha önceki kızıl saçla ilgili olan yazılarımda, aslında bu boyalardan ve hangi boyaların, pembe-mor alt tonlu olduğundan bahsetmiştim. Ancak bugün hepsini bir yazıda toplamak istedim. Bu şekilde, daha çok işinize yarayacak bir içerik olduğunu düşünüyorum.

Hangi isimdeki boyalar, pembe veya mor alt tonlu tutar, aşağıda daha rahat okumanız için madde madde paylaşıyorum:

  • Lal kızılı (Kullandığım en açık ve en pembe yansımalı kızıl)
  • Çilek kızılı (Orta koyulukta ve pembe yansımalı bir kızıl. Lal kızılına göre biraz daha pembesi yoğun ancak bir tık daha koyu bir kızıl tonu.)
  • Yoğun fuşya (Saçın zemin rengine göre pembeliği değişecek bir saç boyası tonu. Açık saç zemininde, yoğun ve pembe tabanlı bir renk elde edilebilir. Ancak orta koyulukta bir saç zemininde, pembemsi kızıl tonunda tutuyor.)
  • Vişne kızılı (Daha önce kullandığım bir renk tonu değil ancak deneyen bir takipçim fotoğraf göndermişti. Bu renk tonu da, pembe tabanlı bir kızıl.)
  • Mürdüm kızılı (Bu tonu da, daha önce hiç denemedim. Koleston’un bir saç boyasının adıydı yanılmıyorsam. Rafta gördüğüm kutusundan hatırladığım kadarıyla, kutunun üzerindeki kadının saçları da pembe yansımalı, koyu kızıl bir renk tonundaydı.)
  • Şarap kızılı (Pembe-mor tabanlı bir kızıl saç rengi. Renk tonu olarak çok beğensem de maalesef hiç denemedim. Çünkü şarap kızılı, biraz koyu bir renk tonuna sahip. Ben daha açık kızıl saç renklerinden hoşlanıyorum.)
  • Aşk alevi, kızıl büyü (Koleston’un kızıl saç boyası isimleri. Kızıl büyüyü denemedim fakat aşk alevini denemiştim. Orta koyulukta, tok bir kızıldı. Renk tonu olarak sevmiştim fakat koyu tuttuğundan, bir daha saçlarımı bu tona boyamamıştım.)
  • Kızıl viyole ya da viyole kızıllar (Direkt olarak bu isimde kullandığım bir kızıl saç boyası yok fakat bazı saç boyalarını karıştırarak, viyole kızıl tonu elde etmiştim. Koleston’un bu isimde bir boyası vardı sanırım. Farklı markalara da bakabilirsiniz. Viyole kızıllar, pembeden ziyade biraz daha mora dönük kızıllardır.)
  • Yoğun kızıl (Tam olarak pembe yansımalı olmasa da, çok sıcak bir ton değildir, tok bir kızıl olarak tutar. Loreal 6.66 favorim.)
  • Vişneli turta (Schwarzkopf’un kızıl saç boyası. Bu tonu daha önce hiç denemedim ama deneyen bir takipçim bana saçlarının fotoğrafını göndermişti, boya saçında pembe-mor yansımalı bir kızıl tonunda tutmuştu.)

Şimdi, en sevdiğim pembe yansımalı kızıl saç boyalarının, saçımda hangi tonda tuttuğuna dair, buraya birkaç tane fotoğraf ekleyeceğim.

Lil’afix 7.65 lal kızılı
akos-cilek-kizili
Akos 7.52 çilek kızılı
cilek-kizili
Lal kızılı ve çilek kızılı karışımı
Neva Color 0.65 yoğun fuşya
Loreal 6.66 yoğun kızıl
Viyole kızıl

Evvet, bir yazının daha sonuna gelmiş bulunuyoruz. Umuyorum, bu yazımdaki bilgiler ve öneriler, size yardımcı olmuştur. Renk tonundan emin olamadığınız kızıl saç boyası olursa, hem açıklık-koyuluk konusunda hem de renk tonu konusunda, sorularınızı Instagram’dan benimle paylaşabilirsiniz. Yazmamı istediğiniz bir konu olursa da, mutlaka benimle paylaşmayı unutmayın.

Sağlıcakla kalın.

Ebru Bektaşoğlu

 
 
 
       

Facebook Yorumları

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.