kozmetik
Deneyim,  Kozmetik

Geçtiğimiz Hafta Biten Kozmetik Ürünleri

Herkese yepyeni bir yazıdan merhabalar.

Öncelikle Kurban Bayramı’nızı kutluyorum, bu bayramın hepimize sağlık ve neşe getirmesini diliyorum.

Bugünkü yazımda; geçtiğimiz hafta bitirdiğim kozmetik ürünleriyle ilgili yorumlarımı paylaşacağım.

Hazırsanız başlıyorum.

Lil’afix 7.65 lal kızılı

lilafix-boya

3 aylık bir bakır saç serüveninden sonra, geçtiğimiz hafta yeniden kızıl saça dönüş yaptım. Favori rengim olduğu için Lil’afix markasının 7.65 lal kızılı boyasını kullanmak istedim.

Benim en sevdiğim kızıl saç boyalarından biri. Renk tonu olarak, açık bakır saçta vişne kızılı gibi bir renkte tutuyor. Pembe alt tonlu bir kızıl. Saçtaki yansıması pembemsi oluyor ve duşta saçtan akarken de pembe pembe akıyor. Soğuk ve tok kızılları seviyorsanız, bu renge bakabilirsiniz. Bloğumda, bu boyayla ilgili daha önce de yorumlarımı pek çok kez paylaşmıştım. Bu renk benim için adeta bir kürkçü dükkanı. Hangi rengi denersem deneyeyim, sıkılınca yine lal kızılına dönüyorum.

Sevmediğim tek yanı; çok akması ve kıyafet yakalarına bulaşması.

Bu ay bu boyadan saçıma iki tüp kullandı kuaförüm. Boya karışımını, 20 volümle hazırladı. Ben 30 vol kullanıyorum genelde ama sanırım zemin rengim çok açık olduğu için 30 vole gerek duymadı.

İyi ki tekrardan kızıla dönüş yaptım. Özlemişim kızıl saçlı gezmeyi. Instagram‘dan gelen güzel yorumlarınız ve mesajlarınız için de çok teşekkür ederim. Bu renkle hatırlanmak gerçekten çok güzel bir duygu.

Saçlarımı en son kızıla boyattığımda, şimdiki kadar açık tutmamıştı. Bakır boyalar ve oksidan, saçlarımın rengini epey açtığı için bu kez kızıl renk saçımda çok daha canlı tuttu. Zemin renginiz ne kadar açık olursa, kızıl boyalar saçınızda o kadar açık ve canlı duracaktır.

Filtresiz, editsiz, saçımı boyattığım günden bir fotoğrafı, buraya da eklemek istedim. Canlı, parlak ve açık bir kızıl elde ettiğim için çok mutluyum.

Emotion Love Deo Sprey

Emotion markasının en sevdiğim kokusu; Love. Bu kokunun daha önce roll-on’unu da kullanmıştım ve çok memnun kalmıştım. Kokusunu çok beğendiğim için bu ürünü de denemek istemiştim.

Çiçeksi, pudramsı bir koku. Ben genelde bu tarz kokuları çok seviyorum. İnsanda bir tazelik hissi uyandırıyor.

Ürün; paraben, silikon ve alüminyum içermiyor. Pudrasız bir ürün ve kıyafetlerimde leke yapmadı.

Bu özellikleriyle gönlümü çalsa da kokusunun kalıcılığı maalesef orta seviyede. Dolayısıyla, bu kokuyu gün içinde birkaç kez yeniden kullanma gereksinimi duyabilirsiniz.

Kokusunu çok sevdiğim için bu üründen bir tane daha satın almıştım. Bir de bu kokunun roll-on’unu çok arayıp tarasam da maalesef ne marketlerde ve kozmetikçilerde ne de online’da bulabildim. O yüzden, elimdekini de bitirdikten sonra tekrar satın alabileceğim bir ürün.

Beaulis Draw It Asansörlü Dudak Kalemi 220 Vibrant Orange

Bu ürünle ilgili internette net bir fotoğraf bulamadığım için maalesef buraya yükleyemedim. Fakat bu ürünü Gratis mağazalarında bulabilir, rengini yakından inceleyebilirsiniz.

Beaulis markasının, kalem şeklinde olan göz ve dudak kalemlerinden pek memnun kalmadığımı, önceki yazılarımda belirtmiştim ama bu üründen gerçekten çok memnun kaldım ve severek kullandım.

Kalemin asansörlü olması, sürülüş açısından kolaylık sağlıyor. Yapısı yumuşak bir kıvamda olduğu için de dudağa yumuşacık sürülüyor ve dudakta pütür pütür bir görüntü oluşturmuyor.

Çok tatlı bir mercan rengi. Elimde Pastel’in mercan rengi bir ruju vardı ve ben bu dudak kalemini, o ruju sürmeden önce, dudaklarımı çerçevelemek için kullanıyordum. İkisi çok güzel uyuyordu birbirine. Epey de kullandım bu dudak kalemini.

Fakat, hem ürünü tam olarak bitiremeden tarihi geçtiği için hem de şu anki saçımın rengiyle uyumlu durmadığı için ürünü çöpe atmak durumunda kaldım. Mercan ya da şeftali tonlarında dudak kalemi bakıyorsanız, bu renge de mutlaka göz atmanızı tavsiye ederim.

Benim, geçen hafta bitirdiğim kozmetik ürünleri bunlardı.

Sizden de önerilerinizi ve yorumlarınızı, aşağıya yorum kısmına veya Instagram DM’ye bekliyorum.

Bir sonraki yazıda, görüşmek dileğiyle.

Sizi çok seviyorum.

Ebru Bektaşoğlu

 
 
 
       

Facebook Yorumları

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir