mürdüm ruj
Deneyim,  Kozmetik

En İyi Mürdüm Ruj Önerileri

Yepyeni bir yazıdan herkese merhabalar.

Yeni haftanın mutlu ve verimli geçmesini diliyorum.

Geçtiğimiz günlerde sizinle, favori bordo ruj önerilerimi bloğumda paylaşmıştım. Bugünkü yazımda ise, hem günlük hem gece makyajlarında kullanabileceğiniz, en sevdiğim mürdüm ruj önerilerimi paylaşacağım.

Wet n Wild Perfect Pout Lip Color – 99% Chance of Wine

Bu serinin bende, ”Undercover Lover” adlı kırmızı ruju da var ve beğenerek kullandığımı burada da paylaşmıştım. Günlük makyajlarımda da sıklıkla tercih ettiğim bir seri.

Rujun kırmızısını çok beğenince, ”Chance of Wine” adlı rengini de satın almak istemiştim. Gerçekten tam benim aradığım mürdüm tonuydu. Ne çok mor ne de çok bordo. İkisinin ortası bir renk. Sonbahar-kış makyajları için harika bir seçenek bence. Özellikle kapalı havalarda, elim sürekli bu ruju sürmeye gidiyor.

Sürülüşü çok güzel bir ruj. Mat yapıda ama yumuşacık bir sürülüşü var. Ayrıca dudakları kurutmayan bir yapısı var. Ama mat bir ruj olduğu için siz yine de dudağınıza bu ruju sürmeden önce mutlaka dudaklarınızı nemlendirici ya da vazelinle nemlendirin.

Gün içinde, çok fazla bir şey yiyip içmediğinizde, hiç tazeleme gerektirmeden saatler boyunca dudakta ilk sürdüğünüz gibi kalıyor. Fakat dudağa fazla yapışan bir ruj olmadığı için maalesef maskeye çok az da olsa bulaşma yapıyor. Buna dikkat etmenizi tavsiye ederim. Dilerseniz maskenizin iplerini gevşetip, maskenin dudağınızla fazla temas etmesini de önleyebilirsiniz.

Pembe alt tonlu kızıl saçlarla (Lal kızılı, çilek kızılı ve viyole tonlar) çok güzel uyum sağlayan bir ruj. Özellikle şarap kızılı saçlarla da muhteşem bir bütünlük oluşturacağını düşünüyorum.

Rujun dudakta duruşu bu şekilde.

Wet n Wild Megalast Lip Color Cherry Bomb

Wet n Wild markasının, seneler önce satın aldığım ve çok memnun kaldığım ”Cherry Bomb” adlı rujunu da listeye eklemek istedim. Bu rujun renk tonu da; vişne çürüğü ve mor arası. Ruju dudağınıza birkaç kat sürdüğünüzde, çok hoş bir mürdüm tonu elde ediyorsunuz. Yapısı son derece mat, asla satenimsi bir sürülüşü ve yapısı yok. Bu nedenle, dudaklarınıza bu ruju sürmeden önce peeling yapıp, bolca nemlendirmeyi unutmayın. Bu sayede, çok daha pürüzsüz bir sürülüş ve görünüm elde edeceksiniz.

Gratis’te bu rujun ambalajının değiştiğini gördüm. Eğer satın almak isterseniz, aynı isimle satıldığını da belirtmek istiyorum.

Golden Rose Velvet Matte Lipstick No: 29

Golden Rose’un Velvet Matte serisinin en sevdiğim rujlarından biri de 29 numarası. Bu ruj, yukarıda bahsettiğim ruja göre daha mor bir tona sahip. Vişne çürüğü ya da bordo tonlarından uzak, daha çok mor ve mürdüme çalan bir ruj arıyorsanız, bu ruju size kesinlikle tavsiye ediyorum.

Viyole tonlardaki saçlarla ve mor saçlarla, harika bir uyum yakaladığını düşünüyorum. Bu ruj benim, özellikle kış aylarında ne zaman mor tonlarda makyaj yapsam, ilk aklıma gelen ruj oluyor. Yalnız, gün içinde tazeleme gerektiren bir yapısı var. Aynı zamanda bu ruju dudaklarınıza sürmeden önce dudaklarınızı bolca nemlendirmeniz gerekiyor. Çünkü yapısı oldukça mat ve dudağı biraz kurutmaya meyilli.

Benim sizinle paylaşmak istediğim, en iyi mürdüm ruj önerilerim bunlardı. Sizin de severek kullandığınız mürdüm rujlar varsa, yorum kısmında ya da Instagram DM üzerinden benimle paylaşmayı unutmayın.

Ebru Bektaşoğlu

 
 
 
       

Facebook Yorumları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.