ocak ayında bitirdiğim ürünler
Deneyim,  Kişisel Bakım,  Kozmetik,  Saç Bakımı

Ocak Ayında Bitirdiğim 5 Kişisel Bakım ve Kozmetik Ürünü

Herkese yeni bir yazıdan merhabalar.

Bugünkü yazımda, geçtiğimiz ay bitirdiğim kişisel bakım ve kozmetik ürünleriyle ilgili yorumlarımı sizinle paylaşmak istedim.

Bunu her ay tekrarlamaya özen gösteriyorum. Ancak bugünkü yazıda, ürünlere 5 üzerinden puan vererek ilerlemek istiyorum.

Sayısal değerler, her zaman insanların aklında daha kalıcı bir etki yarattığı için ürünlerle ilgili yorumlarımdan oluşan yazı konseptlerinde, artık ürünlere vereceğim puanları da göreceksiniz. 

Hazırsanız, Ocak ayında bitirdiğim ürünlerle ilgili yorumlarıma geçmek istiyorum.

1- Cecile Matte Velvet Lips 03 Numara Ruj

Ürüne puanım: 5/5

Genel olarak memnun kaldığım bir likit ruj.

Öncelikle rengini çok beğendim ve günlük makyajımda sıklıkla tercih ettim.

Instagram DM üzerinden de bu rujla ilgili çok soru aldım. Bu ruj benim günlük makyajımın vazgeçilmezi oldu diyebilirim. Öyle ki bittiğinde üzülmüştüm. Şimdi yeniden satın almayı düşünüyorum.

Günlük makyaja uygun bir renk tonuna sahip. Mat yapıda ancak dudağı kurutmuyor. Kadife gibi yumuşacık bir sürülüşü var. Fırçası da dudağı rahatsız etmeyecek bir formda tasarlanmış.

Bu rujun en sevdiğim özelliklerinden biri de; yoğun bir yapısının olması ve sürdükten sonra dudağı daha dolgun göstermesi.

2- Pantene Onarıcı ve Koruyucu Saç Bakım Yağı

Ürüne puanım: 5/5

Pantene’in hem saç bakım yağlarını hem de saç bakım serumlarını çok severek kullandım. Bu üründen de çok memnun kaldım.

Duştan çıktıktan sonra nemli saçlarıma uyguladım. Hem saçıma yumuşaklık vermesi hem de kolay tarama sağlaması gerçekten çok hoşuma gitti. Aynı zamanda, saçlarımda ağırlık da yapmadı.

Eğer saçlarınız boyalıysa ve yıprandıysa, siz de bu ürünü kullanabilirsiniz.

3- MCK Saç Maskesi Argan Oil ve Keratin

Ürüne puanım: 5/2

Bu üründen memnun kaldığımı maalesef söyleyemeyeceğim. Çünkü duşta bu ürünü saçlarıma uyguladığımda, yalnızca hafif bir yumuşatma yaptı. O da geçici oldu.

Duştan çıktıktan sonra nemli saçlarımı taramaya çalıştığımda maalesef saçlarımı açabilmek için çok uğraştım. Çünkü bu maske, saçlarıma anlık bir yumuşaklık vermekten öte hiçbir fayda sağlamadı.

Dolayısıyla bu ürünü tekrar satın almayı düşünmüyorum.

4- La Roche Posay Lipikar Temizleyici Jel

Ürüne puanım: 5/3

İlk kez denediğim bir üründü. Daha önce yıllarca La Roche Posay’in Effaclar Temizleme Jelini kullandım. Buraya tıklayıp detaylı bir şekilde yorumlarımı okuyabilirsiniz.

Effaclar temizleyici jelini, ben çok severek kullandım. Yüzüme de çok iyi geliyordu. Fakat sivilce tedavisi gördüğüm dönemde, Effaclar temizleyici jel yüzümde çok kuruma yaptı.

Bu durumun oluşmasında, kullandığım sivilce kremlerinin de etkisi büyük tabi. Dolayısıyla üzülerek bu ürünü kullanmayı bıraktım ve Lipikar temizleyici jelini aldım.

Lipikar temizleyici jel; yüz, vücut ve genital bölge için uygun bir ürün. Vücut ve genital bölge hijyeninde, çok beğendiğim bir ürün olsa da Lipikar temizleyici jel maalesef yüzüm için hiç uygun bir ürün olmadı.

Yüzümde kusma yaptı. Özellikle çene bölgemde, yoğun bir sivilcelenmeye neden oldu. Hatta bu yüzden, bir ay önce kullanıp bitirdiğim sivilce kremine yeniden başladım. Son üç haftadır, çene bölgemdeki sivilceleri geçirmekle uğraşıyorum. Açıkçası bu durum mental olarak beni biraz yordu. Şu an yüzüm daha iyi ve günden güne toparlıyor. İnanıyorum eskisi gibi olacak.

Ben Lipikar temizleyici jeli, yüzüme temizlerken nem vermesi için almıştım ama maalesef yüzüm için hiç de uygun bir ürün olmadığını deneyimledim.

Eğer hassas ve akneye eğilimli bir cildiniz varsa bu ürün sizin için de uygun olmayabilir. Ancak La Roche Posay’in Effaclar temizleme jelinden genel olarak çok memnun kaldığımı ve senelerce kullandığımı da belirtmek istiyorum.

5- Lil’afix 7.65 Lal Kızılı Saç Boyası

Ürüne puanım: 5/4

Bu boyayla ilgili artık yorumlarımı ezberlediğinizi düşünüyorum. ♥️ Çünkü favori boyam ve genellikle de bu boyayla ilgili çok soru alıyorum sizden. ♥️

Gerek renk tonu gerek saçta çok iyi tutması sebebiyle, memnun kaldığım bir boya.

Sevmediğim özelliği; saçtan çok akması.

Bu kez bu boyadan iki tüp kullandım. Çünkü saçlarım epey uzadı ve gürleşti.

İçerisine ilk kez denediğim bir boya daha ekledim. Onun adı da; Exicolor 0.44 yoğun bakır.

Hikâyemde öne çıkanlar kısmında, her iki boyanın renklerini paylaşmıştım, oradan da bakabilirsiniz.

Bakır rengi, lal kızılının pembeliğine sıcaklık katması için kullanmıştım. Yarım tüp kullandım fakat lal kızılının pembeliğine çok etki etmedi. Sadece hafif bir sıcaklık kattı.

Pembe alt tonlu, yoğun kızıl bir renk arayanlar lal kızılını deneyebilirler.

Benim Ocak ayında bitirdiğim ürünler bunlardı.

Sizin de ürün tavsiyelerinizi ve deneyimlerinizi, yorum kısmında ya da Instagram DM üzerinden bekliyorum. ♥️

Bir sonraki yazıda görüşünceye dek, kendinize çok iyi bakın, sağlıcakla kalın. ♥️

Ebru Bektaşoğlu

 
 
 
       

Facebook Yorumları

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir