bordo ruj önerileri
Deneyim,  Kozmetik

Pembe Alt Tonlu Bordo Ruj Önerileri

Yepyeni bir yazıdan herkese merhabalar.

Daha önce bloğumda, soğuk ve pembe alt tonlu kırmızı ruj önerileri başlıklı bir yazı yayımlamıştım ve çok ilgi görmüştü. Bugünkü yazımda; lal kızılı, çilek kızılı ve daha pek çok pembe yansımalı kızıl saçlarla muhteşem bir uyum sağlayacak, en sevdiğim bordo ruj önerilerimi, sizinle paylaşacağım.

Golden Rose Mat Ruj – Velvet Matte Lipstick No: 23

Görsel alıntıdır.

Listenin en başına, en sevdiğim bordo ruju eklemek istedim. Bu ton, kesinlikle benim en sevdiğim bordo tonu. Rengi pembe yansımalı ve vişne çürüğü rengine çalıyor. Pembe tabanlı kızıl saçlarla mükemmel bir uyum yakaladığını düşünüyorum. Özellikle beyaz tenliyseniz ve cilt alt tonunuz pembe ise, bu ruju mutlaka almanızı tavsiye ederim. Günlük kullanıma uygun bir bordo tonu. Gece makyajları için de tercih edebilirsiniz. Tam bir sonbahar-kış ruju. Mat olması da benim için artı bir özellik. Bu rujun tek sevmediğim tarafı; dudakları biraz kurutması ve günün ilerleyen saatlerinde rujun dudakta bir çizgi gibi kalması. Gün içinde tazeleme gerektiren bir yapısı var. Bu ruju dudaklarınıza sürmeden önce mutlaka dudaklarınıza peeling yapıp ve dudaklarınızı nemlendirip öyle sürmeniz gerekiyor. Bu şekilde, hem rujun dudağınızda daha pürüzsüz durmasını sağlayabilir hem de rujun gün boyu kalıcılığını artırabilirsiniz.

Golden Rose Mat Ruj – Velvet Matte Lipstick No: 20

Görsel alıntıdır.

Yukarıda anlattığım rujun renk tonu olarak bir tık daha açık olanı. Hatta Golden Rose’un bu ruju, 23 numaralı ruja göre daha çok vişne çürüğüne çalan bir renk tonuna sahip. 23 numaralı ruju, birazcık mora ve mürdüme de çalıyor. Eğer daha açık bir bordo tonu arıyorsanız, 20 numaralı rujuna da bakabilirsiniz. Bu renk tonu da benim günlük makyajlarımın vazgeçilmezi.

Catherine Arley Mademoiselle Day ′N′ Night Matt Lip Colour – 06

Birkaç ay önce Instagram‘da keşfettiğim ve rengine vurulduğum, geçtiğimiz günlerde sonunda satın aldığım, hayatımda gördüğüm en güzel bordo tonuna sahip olan likit ruj. Ben genellikle likit formda olan rujları stick rujlardan daha çok seviyorum ve daha kullanışlı buluyorum. Çünkü kullandığım çoğu likit ruj, gün içinde tazeleme gerektirmiyor. Bu ruj da öyle. Yapısı, yukarıda anlattığım rujlardan daha mat. Rengi vişne çürüğüne çalıyor ama yukarıdaki rujlardan daha tok bir renk tonuna sahip. Dudakta dalgalanmaya neden olmuyor. Sürülüşü çok güzel, fırçasını ben çok beğendim, sert bir fırçası yok. Sürüldükten sonra da dudakta çabuk kuruyor. Yalnız, günün ilerleyen saatlerinde dudaklarınızın kurumaması için bu ruju sürmeden önce mutlaka dudaklarınızı bolca nemlendirin.

Benim sizinle paylaşmak istediğim, en sevdiğim bordo ruj önerilerim bunlardı. Gelecek yazımda da, severek kullandığım mor ve mürdüme çalan mat ruj önerilerimi paylaşacağım.

Şimdiden hepinize, mutlu ve keyifli bir hafta sonu olmasını diliyorum.

Ebru Bektaşoğlu

 
 
 
       

Facebook Yorumları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.