kızıl saç nasıl kalıcı olur
Kızıl Saç,  Saç Bakımı

Kızıl Saç Renginin Akmasını Nasıl Önlersiniz?

Yepyeni bir yazıdan herkese merhabalar.

Bugünkü yazımda sizinle; kızıl saç boyasının, saçınızdan hemen akıp gitmemesi için neler yapabileceğiniz konusunda, bilgi ve tecrübelerimi paylaşacağım.

Hepimizin bildiği üzere; kızıl saç boyaları, saçtan çabuk akabiliyor ve zamanla saç renginin canlılığı kaybolabiliyor.

Kızıl saç renginin kalıcılığını artırmanız için bu yazımda sizinle, 3 etkili yöntem paylaşacağım:

1- Saçlarınızı çok sık yıkamamak

Her gün ya da gün aşırı saçlarınızı yıkamanız, kızıl rengin saçınızdan çabuk akmasına neden olur.

Bununla birlikte, saçlarınızı çok sık yıkamanız; saçlarınızın dökülmesine neden olur.

Bu nedenle, saçlarınızı çok sık yıkamaktan kaçınmanız gerekiyor.

2- Boyalı saçlar için uygun olan şampuan kullanmak

Kızıl saç akmaya çok meyilli olduğu için saç tipinize uygun bir şampuan kullanmanız gerekiyor. Eskiden şampuan satın alırken sadece saç derime en iyi etki edecek şampuanı seçmeye çalışıyordum. Şimdi saç rengimi de düşünerek hareket ediyorum. Bir şampuan ne kadar etkili olabilir ki diye düşünüyordum ama ta ki bu ürünle tanışana kadar.

L’Oreal Paris Elseve Color Vive Renk Koruyucu Bakım Şampuanı, benim ilk kez kullandığım bir ürün ve şu an bu ürünün yarısına kadar geldim. Ürün bittikten sonra da yorumlarımı yine burada sizinle paylaşacağım.

Şu anda izlenimlerim, olumlu yönde. Saçımı boyadıktan sonra bu şampuanla saçlarımı yıkamaya başladım. Kullandığım diğer şampuanlara göre saç rengimin daha az akmasını sağladı.

Aynı zamanda, saçlarıma gözle görülür bir canlılık ve parlaklık verdi.

Sizin de memnun kaldığınız, boyalı saçlar için uygun olan şampuanlar varsa, mutlaka yorum kısmında ya da Instagram DM üzerinden benimle paylaşın.

Bu arada, şampuanlar konusunda şunu da sizinle paylaşmak istiyorum. Özellikle kepeğe karşı etkili olan şampuanlar, boyanın saçtan daha çok akmasına neden oluyor.

Eğer saçınızı boyadıktan sonra renginden memnun kalmazsanız, kepeğe karşı etkili bir şampuanla saçlarınızı yıkayarak, boyanın saçınızdan daha hızlı akmasını sağlarsınız.

3- Doğal yağları ölçülü kullanmak

Saçlarınıza doğal yağlarla saç maskesi yapıyorsanız, bu yağları ölçülü kullanmanızda fayda var. Doğal yağlarla yaptığınız saç maskelerini, saçınızdan boya akmaya başladıktan sonra uygulamanızı tavsiye ederim. Çünkü yeni boyattığınız saçınıza, doğal yağlarla yaptığınız saç maskesini uygulamak, boyanın saçınızdan daha erken akmasına neden olacaktır.

Ben deneyimlerim doğrultusunda şunu söyleyebilirim ki; zeytinyağı ve argan yağı, saç boyasının akmasına neden oluyor.

Geçtiğimiz hafta, belirli miktardaki zeytinyağı ve argan yağını karıştırarak evde doğal bir saç maskesi yapmıştım. Bu maske benim saçlarıma çok iyi geldi. Saçlarımı yumuşacık yaptı ve saçlarıma parlaklık verdi. Aynı zamanda, saç tellerimi kalınlaştırdı.

Fakat saçımdan boyanın akmasına neden oldu. Bu nedenle, bu tarz maskeleri, saç boyası saçımdan akmaya başladığı zamanlarda yapmayı düşünüyorum artık.

Benim sizinle paylaşmak istediğim önerilerim bunlardı. Sizin de, saç boyasının kalıcılığını artırmak için uyguladığınız etkili yöntemler varsa benimle paylaşırsanız çok mutlu olurum.

Bir sonraki yazıda görüşünceye dek, kendinize çok iyi bakın. ♥️

Ebru Bektaşoğlu

 
 
 
       

Facebook Yorumları

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir