saçı açmadan kızıl renge boyamak
Kızıl Saç

Açıcı Kullanmadan Saçlarınızı Kızıla Nasıl Boyarsınız?

Yepyeni bir yazıdan herkese merhabalar.

Her hafta Instagram sayfamda DM üzerinden, kızıl saç ile ilgili sizlerden çok güzel sorular alıyorum. Hem ilginiz hem de mesajlarınız için size kalpten teşekkür ediyorum. ♥️

Bugünkü yazımda, sizden bana çok soru gelen bir konu hakkında deneyimlerimi paylaşmak istedim. Umuyorum, bu yazım da sizin için fayda sağlayacaktır.

Yazımın konusu; açıcı kullanmadan kızıl saç nasıl elde edilir?

Yazıma başlamadan önce, bloğumda kızıl saç boyaları üzerine yazdığım tüm yazıları buraya eklemek istiyorum. Bu yazılar da kızıl saç üzerine size yol gösterecektir.

Kızıl saç ile ilgili en detaylı yazım: Kızıl Saç Yolculuğum

Sizden gelen sorular üzerine hazırladığım yazım: Kızıl Saç ile İlgili En Çok Aldığım Sorular ve Yanıtlarım

Kızıl saç boyası önerilerim: En Sevdiğim Kızıl Saç Boyaları

Ürün inceleme: Akos 7.52 Çilek Kızılı Saç Boyası Ürün Yorumlarım

Kızıl saça özgü giyim ve makyaj tüyoları: Kızıl Saçı En İyi Gösteren Renkler

Lil’afix 7.65 lal kızılı ile ilgili ürün yorumlarım için
buraya tıklayabilirsiniz.

Gelelim asıl konumuza şimdi. Açıcı kullanmadan, saçınızda kızıl rengi tutturmanız mümkün. Ben yaklaşık üç yıldır saçlarımı kızıla boyuyorum. Bu süre zarfında, hiçbir zaman toz açıcı kullanmadım.

Eğer saçlarınızın doğal rengi çok siyah değilse, sizin de toz açıcıyla ya da herhangi bir kimyasal açıcıyla saçlarınızı açmanıza gerek yok.

Çünkü bu işlem, hem saçlarınızı yıpratır hem de kızıl çok akan bir renk olduğu için kısa sürede alttan gelen renk tonu sizi hüsrana uğratabilir.

Dolayısıyla, bu renk tonu yüzünden saçlarınızı iki haftada bir boyamanız gerekebilir ki bu işlem de saçlarınıza zarar verecektir.

Koyu renk saçı kızıl yapmak zor değil ancak biraz sabır istiyor. Eğer, ben saçlarımı kısa sürede canlı bir kızıl renk yapmak istiyorum diyorsanız, saçlarınızın rengini açıcıyla açtırabilirsiniz. Fakat açıcı kullanmak ve saçlarınızın yıpranmasını istemiyorsanız, saçlarınızın renk tonunu doğal yolla açabileceğiniz bir yöntemden bahsetmek istiyorum size.

Aktardan alabileceğiniz kurutulmuş papatyayı, çay gibi demleyip suyunu soğumaya bırakın. Papatya çayı ılık haldeyken, saçlarınıza sürdükten sonra güneşe çıkın ve saçlarınız kuruyana kadar bekleyin. Bu yöntemi ayrıntılı olarak anlattığım yazımı okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

İkinci saç rengi açma yöntemim ise; saç rengini açan jel ya da spreyler kullanmak.

Bu konuda da size iki ürün tavsiye edebilirim. Birincisi; L’Oréal Paris Casting Sunkiss Renk Açıcı Jel. Ben bu ürünü kullanıp çok memnun kalmıştım.

İkincisi ise; Palette Natural Colors Renk Açıcı Sprey. Bu ürünü de kuzenimin saçlarının rengini açmak için kullanmıştım ve ilk uygulamada hemen etkisini gösteren bir ürün olmuştu. Saçın rengini güzel açmıştı. Belki bu ürünü de kullanabilirsiniz.

Yukarıda anlattığım yöntemler; gerek papatya suyuyla saç rengi açma işlemi olsun gerek saç açıcı jel ya da saç açıcı sprey kullanarak saç rengi açma işlemi olsun, kimyasal açıcılara oranla saçınıza daha az zarar veren uygulamalardır.

Bu fotoğrafta da gördüğünüz gibi saçınızın rengi boyadıkça zamanla zaten açılacak ve bakır renge çalacak. Eskiden saçlarım aktıkça alttan gelen renk tonu, kendi saç rengime yakın bir ton oluyorken şimdi saçım aktıkça çok güzel bir bakır tona dönüşüyor. Bu halini de çok seviyorum ve saçımı boyamayı mümkün olduğu kadar erteliyorum.

Saçınızı boyarken kızıl rengin saçınızda daha iyi tutması ve saçınızın renginin açılması için doğru oksidan kullanımı da çok önemlidir. Ben saçımı boyarken, boyanın içine 30 volüm oksidan ekliyorum.

30 volüm oksidan; saç rengi açma + boyama işleminde tercih edilmektedir.

Genellikle iki tüp boyaya, bir buçuk minik şişe ölçeğinde oksidan karıştırıyorum.

Güzel, kaliteli ve saçı yıpratmayan bir markanın oksidanını kullanarak siz de saçınızı boyarken saçınızın açılmasını sağlayabilirsiniz.

Açıcı kullanmadan saçınızı kızıla boyamanız için benim size önerebileceğim yöntemler bunlardı. Saçınızı kızıla boyamanız için saçınızın doğal rengini kimyasallarla açmak zorunda değilsiniz.

Kızıl saç için açıcı gerekmez fakat pembe, mavi, mor gibi daha renkli tonlar için saç rengi açma işlemi zorunlu olmaktadır.

Kızıl saç ile ilgili aklınıza takılan tüm sorular için bana Instagram DM üzerinden ya da ebrubektasoglu@gmail.com mail adresimden yazabilirsiniz.

Bir sonraki yazıda görüşünceye dek, kendinize çok iyi bakın. ♥️

Ebru Bektaşoğlu

 
 
 
       

Facebook Yorumları

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir