Kızıl Saç

Vişne Rengi Saç – Dip Boyası – Kullandığım Ürünler

Yepyeni bir saç boyama yazısından herkese merhabalar 🙂

Pazarları benim için kişisel bakım günü oluyor genelde. En son, 25 gün önce dip boyası yapmıştım. Bugün yaklaşık 1 cm uzayan saç diplerimi boyadım. Bu yazıda; hangi boyayı, oksidanı kullandığımdan, şu anki saç rengimden ve bugünkü dip boyama işlemiyle ilgili deneyimimden bahsedeceğim.

Saç diplerimin öncesi-sonrası halini, bu şekilde bir kolaj ile paylaşmak istedim. Akos 7.52 çilek kızılı ve Bianna 30 vol oksidan kullandım. Saçımın rengi henüz solmadığı için sadece dip boyası yaptım bugün. Bu yüzden, yarım tüp boya ve yarım şişe oksidan kullandım. 🙂
  • Akos 7.52 çilek kızılı saç boyasını seçmemin nedeni; daha önce kullandığım tüm kızıl saç boyaları içinde, vişne rengiyle en uyumlu duracak renk olması. Boyama işleminden sonra da iyi ki bu rengi seçmişim dedim. Her iki boya da, pembe alt tonlu olduğu için birbirini çok güzel tamamladı. Lil’afix 7.65 lal kızılı kullanmayı düşündüm bir ara. Ama o renk çilek kızılından, daha açık ve daha kırmızı durduğu için vazgeçtim.
  • Bugünkü saç boyama serüvenim, renk sonucu hariç çok da keyifli geçmedi aslında. Boyayı saçıma fırçayla sürdüğüm gibi birkaç saniye içinde, saç derimde -az da olsa- yanma hissettim. Boya da oksidan da, daha önce kullandığım ürünler. Oksidanı, son birkaç aydır kullanıyorum ve hiç böyle bir sorun yaşamadım. Akos çilek kızılını, en son geçen yaz kullanmıştım ve böyle bir sorun yaşamamıştım. Boyadaki amonyaktan mı kaynaklı, havanın çok sıcak olmasından mı, yoksa reglim yaklaştığından vücut direncim mi düştü anlamadım ama tam olarak neden kaynaklı olduğunu bilmediğim bir yanma hissi oldu saç derimde. Fakat bariz rahatsız edici bir durum olmadığından, saç diplerimi boyadım. Saçlarımı yıkadıktan sonra da o yanma ve kaşınma hissi geçti çok şükür.
Banliyö ve covid günlüğüm 🙂 Hehhe 🙂 Saçımın şu anki halini de merak edenler için paylaşmak istedim. Vişne rengi saç boyasını ilk kullandığım gün saçımda, bordoya yakın, vişne çürüğü tonlarında bir renk olarak tuttu. Fakat saçımı yıkadıkça renk açıldı, pembe-magenta-fuşya tonlarında bir renge dönüştü. 🙂 Akmış halini daha çok beğendiğim bir renk doğrusu. Bu rengi o kadar çok sevdim ki, bazen acaba daha pembe tonlara mı yönelsem diye düşünmeden edemiyorum. 🙂 Yalnız bu boyayla ilgili, beğenmediğim bazı durumlar da var tabi. Yazımın devamında, boyayla ilgili güncel yorumlarımı paylaşacağım.
  • Vişne rengi saç boyası, kullandığım diğer su bazlı, yarı kalıcı saç boyaları içinde, en fazla akan ve etrafa bulaşma yapan renk oldu. Saçımdan akan o renkli su, banyo mermerlerine yapışıyor ve ciflemeden çıkmıyor. Saçımı kuruturken renk, elime bulaşıyor. Dokunduğum her yere renk bırakır oldum. 🙂 Ama yine de, bu renk için değer arkadaşlar. 🙂 Vişne tonlarını beğeniyorsanız, açık, canlı ve neon bir vişne rengi arıyorsanız, bu renge mutlaka bakın derim. 🙂 Bir sonraki saç boyası alışverişimde, yine bu renkten alacağım. 🙂

Evveet, geldik bir yazının daha sonuna. 🙂

Saç boyama, saç bakımı ya da aklınıza gelebilecek birçok konuda merak ettikleriniz ve danışmak istedikleriniz için bana aşağıdaki iletişim kanallarından ulaşabilirsiniz:

Mail: ebrubektasoglu@gmail.com

Facebook

Twitter

Tumblr

Instagram

Snapchat: ebru_bektasoglu

Ebru Bektaşoğlu

 
 
 
       

Facebook Yorumları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.