Deneyim,  Kızıl Saç,  Kozmetik

Hangi Ürünler Kızıl Saçın Hızla Akmasına Neden Olur?

Herkese yepyeni bir yazıdan merhabalar.

Bugünkü yazımda; hangi saç bakım ürünlerinin, saçınızdaki kızıl rengi hızla akıttığından bahsedeceğim.

Bildiğiniz üzere, yaklaşık dört senedir saçlarım kızıl. Bu süre zarfında, birden fazla saç bakım ürünü denedim ve hangilerinin saçıma iyi geldiğini, hangilerinin rengi daha çabuk akıttığını, deneyerek gözlemledim. Aşağıda sizinle maddeler halinde paylaşacağım ürünler, saçımdaki kızıl boyanın hızla akmasına neden olan ürünler. Kızıl saç için doğru ürünler kullanırsanız, saçınızdaki boya daha az akar ve saç renginizi uzun süre boyunca kullanabilirsiniz. Bu sayede, hem boya masrafınız azalmış hem de saçlarınız yıpranmamış olur.

  • Sülfat içeren şampuanlar (İçeriğinde sülfat olan şampuanlar, genelde saçımdaki boyanın daha çabuk akmasına neden olmuştu. Sülfat içeren ve daha fazla köpürme özelliği olan şampuanlar, her ne kadar saç derimi, diğer şampuanlara göre daha iyi temizlese de maalesef kızıl rengin hızla akmasına neden olmuştu. Bu nedenle, içeriğinde sülfat olan şampuanları, ya belirli zamanlarda kullanıyorum ya da hiç kullanmamayı tercih ediyorum.)
  • Kepeğe karşı etkili şampuanlar (Dönem dönem saç derimde meydana gelen egzama kaynaklı kaşıntı ve döküntüler sebebiyle, kepeğe karşı etkili şampuanlar kullanmıştım ve saç derimi temizleme konusunda, gerçekten başarılı ürünlerdi. Ancak kepeğe karşı etkili olan şampuanlar, boyanın hızla akmasına neden oluyor. Bir dönem, kızıl saçtan sıkılınca bakır renge geçmek istemiştim. Bu yüzden, saçımdaki kızıllığı kepeğe karşı etkili şampuan sayesinde akıtmıştım. Saçınızı boyadınız ve istediğiniz gibi bir sonuç elde edemediyseniz, bu tarz şampuanlarla rengin akmasını sağlayabilirsiniz.)
  • Renk koruyucu olmayan saç bakım ürünleri (Renk koruyucu olmayan saç bakım ürünleri, renk koruyucu özelliği olan saç bakım ürünlerine göre, saçtaki boyanın daha fazla akmasına neden olur. En başta, durulama gerektiren ürünler. Durulama gerektirmeyen ürünler için aynı durum çok da söz konusu değil. Ancak durulama gerektiren tüm saç bakım ürünlerini, renk koruyucu olup olmamasına dikkat ederek satın alabilirsiniz. Bununla birlikte, yalnızca kızıl veya kırmızı saçlar için özel olarak üretilen saç bakım ürünleri mevcut. Dilerseniz onlara da bakabilirsiniz.)
  • Amonyak içeren saç bakım ürünleri (Amonyak, saç boyasının akmasını hızlandıran maddelerden biri. Bu nedenle, satın alacağınız saç bakım ürününün içerisinde, amonyak olup olmamasına mutlaka dikkat edin.)

Ebru Bektaşoğlu

 
 
 
       

Facebook Yorumları

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir