haziran biten ürünler
Deneyim,  Kişisel Bakım,  Kızıl Saç,  Kozmetik

Haziran’da Bitirdiğim 9 Kişisel Bakım ve Kozmetik Ürünü

Yepyeni bir yazıdan herkese merhabalar. Bugünkü yazımda sizin için Haziran ayında bitirdiğim ürünlere dair yorumlarımı paylaşmak istedim. Sözü fazla uzatmadan hemen yorumlarıma geçmek istiyorum.

1- Koleston 77/44 Kor Ateşi Kızılı Saç Boyası

Favori kızıl renklerimden biri. Bu boyayı defalarca kullandım ve genel anlamda memnun kaldım. Kalıcılık olarak diğer kızıl boyalara göre daha başarılı. Ancak kokusu bana biraz ağır geliyor. Bunu söylemeden geçmek istemedim.

Ara ara döndüğüm bir renk. Şu sıralar pembe alt tonlu kızılları tercih ettiğim için ancak canım sıkıldığında bu boyaya dönüş yapıyorum. Sıcak bir kızıl renk isteyenlere tavsiye edebilirim.

2- Palette 6-88 Yoğun Kızıl Saç Boyası

İlk kez denediğim bir boyaydı. Koleston kor ateşi kızılıyla karıştırıp kullandım. İki renk birbiriyle uyumlu oldu. Palette’nin kızıl renklerini de kalıcılık olarak zaten hep beğenmişimdir. Saçtan çok akmıyor.

Kızıl saç serüvenimle ilgili yazım için buraya tıklayıp daha detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Kızıl saç üzerine gelen sorularla ilgili verdiğim yanıtlardan oluşan yazıma ise buraya tıklayıp ulaşabilirsiniz.

3- Selin Hanımeli Kolonyası

Kolonyalar pandemi sürecinde vazgeçilmezimiz oldu. Limon kolonyası hariç pek çok kolonya kokusunu çok severim ve karantinadan önce de mutlaka çantamda kolonya taşımaya özen gösterirdim. Kolonya sürmek; insanın bir anda modunu güzelleştiriyor, tazelik ve ferahlık veriyor bence.

Selin markasının hanımeli kolonyası da sevdiğim kolonyalar arasında. En sevdiğim özellikleri; kokusunun parfüm gibi kalıcı olması ve ellerimi kurutmaması.

4- Palmolive Naturals Hydrating Deniz Mineralleri Duş Jeli

Palmolive’in şu zamana kadar kullandığım tüm duş jellerinden çok memnun kaldım. Kokuları şahane ve cildi güzel nemlendiriyor. Kokularının kalıcılığı orta seviyede. Deniz kokularından hoşlanıyorsanız bu duş jelini siz de kullanabilirsiniz.

5- Dalan Antik Zeytinyağlı Defne Sabunu

İlk kez kullandığım ve genel anlamda memnun kaldığım bir sabun. Hem saçlarımı hem de vücudumu yıkamak için kullandım. Saçlarımı olduğundan daha gür yaptı ve cildimi de harika temizledi. Cildimi kurutmaması da olumlu özelliklerinden. Tek sevmediğim tarafı; kokusu. Bana biraz keskin bir koku gibi geldi. Galiba defneden kaynaklanıyor.

6- Molped Günlük Ped Her Gün Ferahlık 20’li

Bittikçe satın aldığım bir günlük ped. Dokusunun yumuşak olması ve tahriş yapmaması sevdiğim özelliklerinden. Fiyatı da uygun. İster temiz iç çamaşırı hissi için ister regl döneminin son günlerinde siz de kullanabilirsiniz.

Pedlere alternatif ve sürdürülebilir bir seçenek olan menstrüel kupa ile ilgili yazıma buraya tıklayıp ulaşabilirsiniz.

7- Escada Marine Groove Parfüm

Bu parfüm bana hediye olarak verildi ve açıkça söylemem gerekiyor ki şu zamana kadar kullandığım en kalıcı parfüm. Ben bu kokuyu ne zaman sıksam akşam saatlerine kadar tazeliğini korudu ve kokmaya devam etti. Çevremdeki insanlar tarafından da çok beğenilen bir koku oldu. Bu kokuyu sıktığım gün herkes parfümümün markasını soruyordu. Keşke hiç bitmeseydi dediğim bir parfüm.

Kokusu; çarkıfelek, şakayık, misk ve yasemin çiçeğinden oluşuyor. Şehvetli ve büyüleyici bir kokusu var. Elimde şu an başka bir parfüm var, onu bitirdiğimde bu kokuya dönmek istiyorum.

8- Yves Rocher Lavantalı Sabun

Lavanta kokusunu çok seven bir ben miyim? Evde her yer lavanta gibi koksun istiyorum. Lavantanın insanı sakinleştiren ve dinginlik veren bir kokusu var. Bir yerde okumuştum, eğer uyku problemi yaşıyorsanız lavanta kokusundan faydalanabilirsiniz. Uykuya geçişi kolaylaştırdığı söyleniyor.

Bu sabunu da ilk kez kullandım. Mis gibi lavanta kokuyor ve cildimi temizlerken kurutmuyor. Bu açıdan tekrar satın alabileceğim bir ürün.

9- Ketoral Medikal Şampuan

Pandemi süreci genel anlamda benim için verimli geçen bir süreç oldu. Çünkü yapmak istediklerim için hep hayalini kurduğum boş zamanı bulmuştum. Ancak iki buçuk ay sonra biraz stresli hissetmeye başladım. Belirsizliğe gelemeyen bir yapım var çünkü. Ne olacak ne bitecek diye düşünüp insan kendi kendine stres yaratabiliyor. Hal böyle olunca, seneler önce atlattığım egzamam yeniden saç derimde ufak ufak çıkmaya başladı. Yaşayanlar bilir, egzamanın kaşıntı yapması çok sinir bozucu bir durumdur. Öyle bir kaşıntı ki insanı uykusundan ediyor.

Neyse ki geçtiğimiz yıllarda saç derimde çıkan ve kabuklanan yaralarım gibi kötü bir durumla karşılaşmadım. Bunu erkenden fark ederek önlemimi aldım. Bu süreçte eskiden doktorumun önerdiği Ketoral şampuanı kullandım. Saç derimin kaşıntısına çok iyi geliyor. Çok şükür, şu an saç derim gayet iyi. Saç derisinde egzama problemi yaşayanlar için naçizane önerilerim; kimyasal ürünlerden mümkün olduğunca uzak durun, sağlıklı beslenin ve egzersiz yapın, stres yapmayın ve stresli hissettiğiniz zamanlarda bunu yönetmek için çaba sarf edin.

Bir sonraki yazıda görüşünceye dek, kendinize çok iyi bakın.

Ebru Bektaşoğlu

 
 
 
       

Facebook Yorumları

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir