Bakır Saç,  Deneyim,  Kozmetik

Buğday Tene Yakışan Bakır Saç Renkleri

Yepyeni bir yazıdan herkese merhabalar.

Bugünkü yazımda; buğday tene yakışacak, bakır saç rengi tonlarını ve bakır saç boyası önerilerini, sizinle paylaşacağım.

Buğday ten; açık beyaz ten ile esmer ten arasındaki ten rengine verilen isimdir. Buğday ten rengi için orta koyulukta ten rengi de denilebilir. Buğday tenli kişilerin cilt alt tonu, genellikle sarıdır. Dolayısıyla, saç rengi tonu belirlerken, içerisinde sıcak yansımaların olduğu saç boyaları tercih edilirse, çok hoş bir uyum yakalanacaktır.

Buğday tenliler bakır saç rengi tonu seçerken, sıcak bakır renklerine yönelmeli. Peki, hangi bakır saç boyaları ve tonları, sıcak yansımalar içerir, gelin hep birlikte göz atalım:

Tarçın Bakır Saç Rengi

Görsel alıntıdır.

En sevdiğim bakır saç rengi tonlarından biri. İçerisinde sarı, turuncu ve kahverengi yansımalar var. Beyaz tenle beraber, buğday tenle de güzel bir uyum yakalayan ve sıcak yansımalar içeren bu tonu, siz de deneyebilirsiniz. Orta koyulukta bir bakır saç rengi tonu. Özellikle sonbahar-kış mevsimi için mevsimin renkleriyle de harika bir uyum sağlayabilecek bir saç rengi tonu. Bugüne kadar kullandığım tüm tarçın bakırı saç rengi tonlarını ve saç boyası inceleme yazılarımı, aşağıda sizinle paylaşıyorum:

Palette 8-77 Tarçın Bakır ve Neva Color 8.44 Tarçın Bakır

Her iki boyayı karıştırıp elde ettiğim bakır saç rengi tonu.

Maxx Deluxe 8.45 tarçın bakır

Maxx Deluxe 8.45 tarçın bakırına, Neva Color 0.44 yoğun bakır karıştırınca; daha turuncumsu, kahverengi yansımalı, sıcak ve orta koyulukta bir bakır saç rengi tonu elde etmiştim.

Bakır Kahve

Görsel alıntıdır.

Buğday tenlilere yakışacak, bir diğer bakır saç rengi tonu ise sıcak bakır kahve saç rengi. Bu bakır tonu, yukarıdaki bakır tonlarına göre daha koyu ve daha doğal duran bir renk. Kahverengi baz üzerine bakır yansımaların olduğu bu saç rengi tonu, buğday tende çok hoş bir görünüm yaratacaktır. Ben bu bakır rengi tonunu, daha önce hiç denemedim ancak kozmetik marketlerde gözüme sıkça çarpan bakır kahve saç boyalarını, aşağıda sizinle paylaşacağım:

Görsel alıntıdır.
Görsel alıntıdır.

Sultan Bakırı Saç Rengi

Görsel alıntıdır.

En sevdiğin, favori bakır saç rengi tonun nedir diye sorsalar, hiç düşünmeden sultan bakırı derdim. Kızıla en yakın bakır saç rengi tonu olduğu için galiba. İçerisinde turuncu ve kızıl yansımalar olduğu için bu bakır tonu, bana hep cazip gelmiştir. Çok hoş, göz alıcı bir bakır saç rengi tonu. Hürrem bakırı da deniliyor bu renge. Bir dönem, Muhteşem Yüzyıl dizisinde, Hürrem Sultan’ı canlandıran Meryem Uzerli’nin de saç rengiydi ve bu renk, onunla birlikte popüler olmuştu.

Görsel alıntıdır.

Bir gün bakır saç rengine geri dönersem, kesinlikle bu bakır saç rengi tonunu seçeceğim yine. İçerisinde; sarı, turuncu ve kızıl yansımaların olduğu bu bakır tonunu, siz de deneyebilirsiniz. Daha önce deneyip memnun kaldığım, Garnier 7.40 sultan bakırı ile ilgili yorumlarımı, aşağıda paylaşıyorum:

Garnier 7.40 Sultan Bakırı

Ben sultan bakırına; havuç kızılı ve yoğun parlak bakır da karıştırmıştım ve fotoğraftaki bakır saç tonunu elde etmiştim. Kendime en yakıştırdığım bakır saç tonu bu. Belki bir gün yine denerim. Bakır saçın, beni olduğumdan daha genç gösterdiğini söyleyen arkadaşlarım oluyor. Ancak bu renk tonu bence, kızıl kadar canlı ve enerjik göstermiyor beni. Kırmızının verdiği canlılığı, hiçbir renkte bulamıyorum. Bakır saç ten rengimi daha beyaz gösterse de, beni hafif sarımtrak da gösteriyor. Oysa pembe alt tonlu bir cilde sahibim, beyaz tenliyim ve yanaklarım çoğu zaman pembe. Dolayısıyla bu pembeliği örtmeyecek renkler, bana daha çok yakışıyor. Örneğin; pembe yansımalı kızıl saç renkleri. Bence pembe yansımalı kızıl renklerle, daha güzel bütünleşiyorum.

Evet, bir yazının daha sonuna geldik. Yukarıda sizinle; sıcak yansımalı bakır saç boyası önerilerimi paylaştım. Bakır saç ile ilgili sormak istediklerinizi, Instagram‘dan benimle paylaşabilirsiniz. Başka bir yazıda görüşünceye dek, kendinize çok güzel bakın.

Ebru Bektaşoğlu

 
 
 
       

Facebook Yorumları

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir