bakım
Deneyim,  Kişisel Bakım,  Saç Bakımı

Biten Bakım Ürünleri

Herkese yepyeni bir yazıdan merhabalar.

Bugünkü yazımda; geçtiğimiz hafta bitirdiğim kişisel bakım ürünleriyle ilgili yorumlarımı sizinle paylaşacağım.

Hametan Krem Hamamelis Virginiana

Arkadaşlar bu ürün, aslında bir merhem. Sadece eczanelerde satılıyor. Ben bu ürünü, çok eskiden beri biliyorum. Hatta pek çok kadın da, Hametan’ın ne işe yaradığını çok iyi bilir. Ben bu merhemden memnun kaldığım için burada bu ürünle ilgili yorumlarımı sizinle de paylaşmak istedim. Genellikle pişik, yanık izleri, yara vb. problemlerde kullanılan bir merhem. Fakat ben bu merhemi; kuruyan dudaklarımı ve cildimi nemlendirmek için kullandım. Ayrıca epilasyon sonrası derimde meydana gelen ve geçmesi günleri bulan; kızarıklık, cilt kabarması, kaşınma vb. problemlerden kurtulmak için kullandım. Bu konuda gerçekten çok başarılı bir merhem. Benim cildimi çok güzel toparlıyor ve onarıyor. Fakat yapısı yağlı olduğu için maalesef bu merhemi tekrar kullanmayı düşünmüyorum. Daha önce yağsız olanını kullanmıştım, şu an onu tekrar kullanmaya başladım. Onunla ilgili yorumlarımı da daha önce bloğumda paylaştım. Şuraya tıklayıp okuyabilirsiniz. Bir de geçtiğimiz aylarda eczaneye gitmiştim. Oradaki eczacıya bu Hametan ile ilgili sorular sorduğumda, bana bu merhemi yüzüme sürmemin çok doğru olmayacağını söyledi. Çünkü bu kremin içerisinde besleyici bir yağ varmış ve bu da tüylenme yapabilirmiş. Ben tüylenme gibi bir durumu kendimde gözlemlemedim ama yine de dikkatli ve ölçülü kullanmakta fayda var. Zaten yüzüme değil de genellikle vücudum için kullandığım bir merhem.

Bee Beauty Professional Hindistan Cevizi Saç Bakım Yağı

Görsel alıntıdır.

Daha önce bu saç bakım yağının, keratinli çeşidini de kullanmıştım. Onunla ilgili yorumlarımı, buraya tıklayıp okuyabilirsiniz. Hindistan cevizlisinden de memnun kaldım. Duştan sonra nemli saçlarıma uyguladım. Saçlarımı çok güzel yumuşatıyor, kolay tarama sağlıyor, nem ve parlaklık veriyor. Saçta biraz ağırlaşma yapıyor ama çok değil. Bu arada, keratinli olanın kokusu daha güzeldi. Bu ürün, Hindistan cevizindense cici bebeli süt gibi kokuyor sanki. Kokusunu pek sevemedim. Şu an argan yağlısını kullanıyorum. Onun kokusu da daha güzel. Uygun fiyatlı, durulanmayan bir saç bakım yağı arıyorsanız, bu ürünü size tavsiye edebilirim. Gratis mağazalarında bulabilirsiniz.

Gliss Bio-Tech Güçlendirici Saç Kremi

Görsel alıntıdır.

Memnun kaldığım ve tekrar satın alabileceğim bir saç kremi. Ben bu ürünü, tam kapanma olduğu zamanda, internetten Watsons’tan almıştım. Öncelikle mis gibi bir kokusunun olduğunu söylemek istiyorum. Harika bir gül kokusuna sahip ve bu koku, günlerce saçınızda kalıyor. Saçımdaki gözle görülür, olumlu etkilerinden çok memnun kaldım. Saç tellerimi yumuşatması, saçlarıma parlaklık vermesi harika bir özellik. Bununla birlikte, saçlarıma gürlük ve hacim de kazandırdı. Hayatımda ilk kez bir saç kreminin bu kadar, saçlarımı olduğundan daha gür gösterdiğini gözlemledim. Bu saç kreminin, gerçekten saç tellerini onarıcı bir etkisi var. Saçtan boyayı da çok akıtmıyor. Bu yönüyle de kalbimi kazandı. Sevmediğim tek yanı; içeriği. Bu ürün Paraben içeriyor ve ben genelde, Paraben içeren ürünleri satın almıyorum. Fakat sitede, ürünün içeriği ya yazmıyordu ya da ben fark edemedim. Fark etseydim, belki almazdım. Ama saçımdaki etkilerini gerçekten çok beğendim. Yeniden alabileceğim bir saç kremi.

Benim, geçen hafta bitirdiğim bakım ürünleri bunlardı.

Sizden de önerilerinizi ve yorumlarınızı, aşağıya yorum kısmına veya Instagram DM’ye bekliyorum.

Bir sonraki yazıda, görüşmek dileğiyle.

Ebru Bektaşoğlu

 
 
 
       

Facebook Yorumları

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir