bakır saç boyaları
Bakır Saç

Bakır Saç Deneyimi 3 – Kullandığım Saç Boyaları ve Ürün Yorumlarım

Herkese yeni bir yazıdan merhabalar.

Nasılsınız? Umuyorum iyisinizdir ve hayatınızdaki pek çok şey yolunda gidiyordur.

Geçtiğimiz günlerde, saçlarımı üçüncü kez bakır renge boyadım. Bu kez kullandığım boyalarla ilgili sizden Instagram DM üzerinden, sorular aldım.

Sorularınıza yanıt niteliğinde sizin için yine bir blog yazısı hazırlamak istedim. Umuyorum, sizin için faydalı olacaktır.

İşte kullandığım boyalar, hazırladığım saç boyası karışımı ve boyanın saçımdaki etkileri:

Kullandığım ürünlerin tümü.

Bu kez, daha önce kullanmadığım iki farklı saç boyası kullandım. Maxx Deluxe 8.45 tarçın bakır ve Neva Color 0.44 yoğun bakır.

Tarçın bakırdan iki tüp, yoğun bakırdan bir tüp kullandım. Saçlarım hem çok gür hem de belime yakın uzunlukta.

Ürünleri satın aldığımda, yanında oksidanları da hediye edilmişti. Ben de elimdeki oksidanları kullanmak yerine saç boyalarının kendi oksidanlarını kullandım ve saç boyası karışımını hazırladım. 

Boyaların renklerini de size fikir olması açısından fotoğraflamak istedim. Soldaki; Maxx Deluxe 8.45 tarçın bakır. Sağdaki; Neva Color 0.44 yoğun bakır.
Karışımın rengi.

Gerçekten nefis bir renk tonu oldu. Saçımda da, beklediğim gibi tuttu boyalar.

Bir önceki bakır saç rengime göre daha koyu tonda tutsa da benim istediğim bakır tonu bu renk olduğu için ben sonuçtan çok memnun kaldım. 

Saçımın rengini merak edenler için bu fotoğrafı da şuraya iliştireyim. Yukarıdaki boya karışımını, akmış bakır zemin üzerine uyguladım. Zemin rengim artık bakır olduğu için saçlarım bakır boyayı direkt alıyor.

Ben daha çok turuncumsu, kızılımsı bakırlardan hoşlanıyorum, sarı alt tonlu bakırları o kadar da sevmiyorum açıkçası.

İlk kez kullandığım bu boyalardan, gerçekten çok memnun kaldım. Özellikle Maxx Deluxe 8.45 tarçın bakır, tıpkı katalogtaki gibi bir sonuç verdi.

Boyanın renginden bakır olduğu anlaşılmasa da, oksidanla karıştırınca rengini vermeye başladı. Çok da kaliteli bir boya çıktı cidden. Yoğun bir kapatıcılığı var ve rengi saça güzel veriyor. 

Neva Color 0.44 yoğun bakır da çok güzel bir renk tonu. Tarçın bakırı, daha turuncumsu bir hale getirdi. İkisinin birleşimini, güzel akıl etmişim diye düşünüyorum.

Maxx Deluxe 8.45 tarçın bakırının sevmediğim tek özelliği; çok ağır kimyasal kokması. Hem saçımı boyarken hem de saçlarımı duşta yıkarken, kokusu beni çok rahatsız etti. Bir ara midem bulandı kokudan. Saçlarımı yıkadıktan sonra dahi kokusu saçımdan çıkmadı. Ama gerçekten aradığım rengi buldum diyebilirim. Renk tonuna gerçekten hayran kaldım.

Benim kullandığım boyalar ve yorumlarım, bu şekildeydi. Sormak istediklerinizi yorum kısmına bırakabilir ya da Instagram DM üzerinden yazabilirsiniz.

Bakır saç ile ilgili diğer yazılarımın linkini de, aşağıya sizin için bırakıyorum.

Kızıl saçı bakır renge çevirmekle ilgili yazım için şuraya tıklayabilirsiniz.

Bir önceki bakır saç boyalarıyla ilgili yazım için ise şuraya tıklayabilirsiniz.

İlginize çok ama çok teşekkür ediyorum.

Sizi çok seviyorum!

Ebru Bektaşoğlu

 
 
 
       

Facebook Yorumları

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir