temmuz
Deneyim,  Kişisel Bakım,  Kızıl Saç,  Kozmetik

Temmuz’da Bitirdiğim 6 Kişisel Bakım ve Kozmetik Ürünü

Ağustos ayının ikinci gününden herkese merhabalar. Öncelikle herkesin bayramını kutluyorum, bu bayramın hepimize sağlık ve esenlik getirmesini diliyorum.

Bugünkü yazımda sizin için Temmuz ayında bitirdiğim ürünlere dair yorumlarımı paylaşmak istedim. Sözü fazla uzatmadan hemen yorumlarıma geçmek istiyorum.

1- Hametan Krem (Yağsız)

Bir müddet sivilce tedavisi gördüğüm için kullandığım kremler dudaklarımda kuruluk yapmıştı. Envai çeşit lip balm ve nemlendirici krem kullandım ancak çoğunun sonucu aynı. Birkaç dakika nem veriyor sonra yine dudaklarım kupkuru.

Özellikle Ankara ayazında dudaklarım aşırı derecede kuruyordu. Sonra eczaneden bu kremi satın almıştım. Şu ana kadar kullandığım bütün nemlendirici kremleri unutturdu bana. Dudaklarıma en iyi gelen krem bu oldu. Dudaklarımı yumuşacık yapıyor ve onarıyor. Aynı zamanda yaralara da çok iyi geliyor.

2- Yves Rocher Sebo Vegetal Krem

Favori yüz kremlerimden biri. Jel kıvamında olması ve yüzüme sürdüğüm gibi hemen emilmesi harika bir özellik. Kokusu mis gibi. Yumuşacık bir sürülüşü var.

En sevdiğim yanı; sivilce yapmaması. Bu açıdan Yves Rocher indiriminde bu kremden iki adet stokladığımı da belirtmek istiyorum.

3- Orkid Ekonomik Ultra Extra Anında Kuruluk %100’e Kadar Koruma

Orkid’in pedlerini hem incelik hem de kaliteli olması açısından çok beğeniyorum. Ancak bu üründen pek memnun kalmadım.

İncelik ve koruma olarak güzel fakat yüzeyini beğenmedim.

Ben biraz daha pamuksu yüzeyleri beğeniyorum. Onlar iç çamaşırıyla daha güzel uyum sağlıyor ve tahriş yapmıyor.

4- Profess marka iki adet 30 volüm Oksidan

İlk kez kullandığım bir oksidan. Karantina döneminde bir kozmetik marketten almıştım. Çok uyguna aldım, kullanırken de tereddütlerim vardı ama gayet kaliteli çıktı.

Bazı oksidanlar saç derimde kaşınma ve yanma yapabiliyor. Ama bu oksidanda böyle sonuçlar çıkmadı.

5- Koleston Kor Ateşi Kızılı 77/44

Favori kızıl renklerimden biri. Çoğu yazımda da bahsettiğim bir renk. Bazen Instagram DM üzerinden renk önerisi isteyen arkadaşlar oluyor ve bu rengi öneriyorum çoğunlukla.

Sıcak bir kızıl. Hani böyle kırmızı gibi kırmızı bir renk istiyorsanız siz de deneyebilirsiniz. Saça rengini güzel veriyor ve çok akmıyor.

6- Lil’afix 7.65 Lal Kızılı

En sevdiğim kızıl renk bu. Pembe alt tonlu bir kızıl ve kendime bu rengi çok yakıştırıyorum. Şu anda saçımda bu renk var.

Koleston kor ateşi kızılıyla karıştırıp kullandım bu kez. Kor ateşi kızılı bu tonun pembeliğini biraz kırdı ama sonuçtan yine memnun kaldım.

Sevmediğim tarafı; saçta sertleşmeye neden olması. Normalde boya zaten saçı sertleştiriyor ama bu boyada ekstra bir sertleştirme söz konusu. Allah’tan uzun sürmüyor. Saç kremiyle zamanla üstesinden geldiğim bir durum.

Benim Temmuz ayında bitirdiğim tüm ürünler bunlardı. Sizin de önerileriniz varsa yorum kısmına bekliyorum.

Bir sonraki yazıda görüşünceye dek, kendinize çok iyi bakın. ♥️

Ebru Bektaşoğlu

 
 
 
       

Facebook Yorumları

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir