saç boyası
Bakır Saç,  Kızıl Saç,  Kozmetik

Ankara’da Saç Boyalarını Nereden Alıyorum?

Herkese yepyeni bir yazıdan merhabalar.

Bugünkü yazımda; sizinle saç boyalarımı nereden aldığımı paylaşmak istedim.

Bana bu konuda, Instagram DM üzerinden sıkça soru geliyordu sizden. Ben de bugün bu yazıda; hem boya setlerini hem de tüp boyaları nereden aldığımı sizinle paylaşmak istedim.

Boya setlerini nereden alıyorum?

Ben saçlarımı boyamaya, kit boyalarla başlamıştım. Kit boyaları yani boya setlerini; Watsons, Gratis, Rossmann vb. kozmetik marketlerden alıyordum. Bununla birlikte; Migros ve Ankara‘da bulunan Çağdaş market, Altunbilekler market gibi yerlerde de kit boyaları bulabilirsiniz.

Bazı kozmetik marketlerde, tüp boyalar da satılıyor. Genelde boya reyonunun alt raflarında görebilirsiniz. Yalnız tüp boyalar, oksidanla birlikte satılmıyor çoğu yerde. Bu nedenle, tüp boya satın alırken yanında ayrıca oksidan da almanız gerekmektedir.

Kuaförlerin kullandığı tüp boyaları nereden alıyorum?

Benim tüp boyaları keşfetme serüvenim şöyle başlamıştı. Bir gün işe gitmeden önce sabah duş almıştım ve genelde saçlarımı tamamen kurutmadan hayatta dışarı çıkmam. Çünkü saçlarım uzun ve gür. Birazcık nemli kalsa dahi boynumun ağrımasına yetiyor. Saçlarımı tam kurutacağım esnada, yıllardır kullandığım saç kurutma makinem yandı ve içerisinden kötü bir koku gelmeye başladı. O gün saçlarımı havluyla kuruttum ve ördüm. Sonra işe gittim ve molada internetten saç kurutma makinelerine baktım. Akşam mutlaka bir tane saç kurutma makinesi almam gerekiyordu çünkü. Sonra Ankara‘da Sıhhıye İlkiz Sokak’taki kuaför malzemeleri satan toptancıları keşfettim. Akşam iş çıkışı Sıhhıye’ye gittim ve oradaki bir dükkandan saç kurutma makinesi satın aldım. Fiyatı gayet uygundu ve fiyatına göre kaliteli çıktı. Maşallah diyelim, iki yıldır kullanıyorum, gıcır gıcır halen.

Saç kurutma makinesini alırken de dükkanın içinde bir sürü, çeşit çeşit saç boyası olduğunu gördüm. İnsan o anda bir heyecanlanıyor tabi. İçeride saç boyalarının yanı sıra kuaförlerin kullandığı pek çok malzeme de uygun fiyata satılıyor. Kişisel bakım ve kozmetik üzerine aklınıza gelebilecek pek çok ürünü, İlkiz Sokak’taki kuaför toptancılarında bulabilirsiniz.

Ben, saçımda en iyi tutan kızıl saç boyalarını, Sıhhıye’deki toptancılarda keşfettim. Lil’afix lal kızılı, Akos çilek kızılı, Daniela Color mercan kızılı ve daha pek çok sevdiğim boyayı, İlkiz Sokak’taki toptancılardan aldım. Siz de eğer Ankara’da yaşıyorsanız, saç boyası alışverişinizi, toptancılardan yapabilirsiniz.

Geçtiğimiz aylarda keşfettiğim, saç boyası alabileceğiniz birkaç yer daha var. Bunlardan biri; Moda Çarşısı. Burada da, bazı dükkanlarda saç boyası satılıyor. Bunu da, boncuk alırken fark ettim. Moda Çarşısı’nda genellikle takı malzemeleri satılıyor ama saç boyası satılan dükkanlar da mevcut.

Diğer yer ise; Gimat Gross. Saç boyası alışverişinizi uygun fiyata burada da yapabilirsiniz. Ayrıca Gimat Gross’un alt katındaki Favorim Gross’ta da hem set boyalar hem de tüp boyalar satılıyor. Ben Neva Color’ın en son aldığım bakır boyalarını buradan aldım, yanında oksidanı da hediye edilmişti.

Evet, bir yazının daha sonuna geldik. Benim sizinle paylaşmak istediğim, Ankara’da saç boyalarını satın aldığım yerler bunlardı. Sizin de saç boyalarınızı satın aldığınız ve önermek istediğiniz yerler varsa, aşağıda yorum kısmında paylaşabilirsiniz. Online siteler de olabilir bu arada.

Kendinize çok iyi bakın,

görüşmek dileğiyle.

Ebru Bektaşoğlu

 
 
 
       

Facebook Yorumları

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir