renkli boncuk
Sürdürülebilir Yaşam

Ankara’da Hobi Malzemeleri Nereden Alınır?

Yepyeni bir yazıdan herkese merhabalar.

Bugünkü yazımda, hobi malzemelerinizi Ankara’da nereden satın alabileceğiniz konusunda, sizinle bilgilerimi paylaşmak istiyorum.

Bir önceki yazım; Ankara’da ikinci el eşya & kıyafet nereden alınır? Buraya tıklayıp okuyup bilgi edinebilirsiniz.

Gelelim, hobi malzemelerinizi nereden alacağınıza…

Instagram‘da takip eden arkadaşlar bilirler, bir süre önce boncuktan kolye yapmaya başladım. Eğer siz de kendi takılarınızı yapmak istiyorsanız ve takı tasarımına meraklıysanız, bugünkü yazımda sizinle, takı malzemelerinizi nereden en uygun fiyatlarla alabileceğinizi paylaşacağım.

1- Ankara Ulus Tarihi Suluhan Çarşısı

Suluhan, Ankara’nın Altındağ ilçesinde Ulus’ta bulunan tarihi bir handır. Buraya bir kez gitme fırsatım oldu. Virüs olduğu için çoğunlukla kalabalık ortamlara girmemeye özen gösteriyorum. Buraya gitmeyi düşünüyorsanız size tavsiyem; sabah erken saatlerde, öğleden önce gitmeniz.

Burada pek çok hobi malzemesini, uygun fiyatlara satın alabilirsiniz. Ben, bileklik ve kolye yapmak istediğim için Suluhan’daki dükkanlardan; kum boncuk, tahta boncuk, misina, papağan klips ve takı pensesi almıştım. Ayrıca Suluhan’ın en alt katındaki çiçekçilerden, kurutulmuş çiçek almıştım.

Siz de Ankara’da yaşıyorsanız ve kendinize yeni bir hobi edinmek istiyorsanız, mutlaka Suluhan’a gitmenizi tavsiye ederim.

Adresini de şuraya bırakayım:

Anafartalar, Şht. Teğmen Kalmaz Cd. No:38, 06050 Altındağ/Ankara

2- Ankara Moda Çarşısı

Ankara Moda Çarşısı, Kızılay’da bulunuyor. Suluhan’a göre biraz daha yakın bir lokasyonda kalıyor bana göre. Burada da, birçok takı malzemesini, uygun fiyatlarla satın alabilirsiniz.

Aynı zamanda, içeride kişisel bakım ve kozmetik ürünlerinin satıldığı dükkanlar da mevcut. Dilerseniz, buralara da bakabilir, ihtiyaçlarınızı alabilirsiniz.

Adresini şöyle bırakayım:

Kızılay, Atatürk Blv No:397, Çankaya/Ankara

Çocukluğumdan beri incik boncuğa meraklıydım. İyi ki yeniden başlamışım diyorum. Hafta sonu yasaklarında, incik boncukla uğraşmak çok eğlenceli olabiliyor. İnsanın kendi emeği gibisi yok. Kendi yaptığım kolyelerim, dışarıdan satın aldığım kolyelere göre daha kıymetli benim gözümde. Bunu sürdürülebilirlik açısından da doğru buluyorum ve ”Kendin Yap” temalı yaratıcı fikirleri takip etmeye çalışıyorum.

Umuyorum, bu yazım sizin için fayda sağlamıştır. Ankara’da yaşamla ilgili ya da herhangi bir konu hakkındaki tüm sorularınızı bana ebrubektasoglu@gmail.com üzerinden ya da Instagram DM üzerinden gönderebilirsiniz.

Bir sonraki yazıda görüşünceye dek, kendinize çok iyi bakın.

Ebru Bektaşoğlu

 
 
 
       

Facebook Yorumları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.