Kişisel Bakım,  Kozmetik,  Sürdürülebilir Yaşam

Yves Rocher Solaire Peau Parfaite SPF 50+ Parlama Karşıtı Güneşten Koruyucu Yüz Kremi

Yepyeni bir ürün inceleme yazısından herkese merhabalar.

Bugünkü yazımda sizlerle birlikte; Yves Rocher markasının, karma ve yağlı ciltlere özel geliştirilen güneş kremini, yakından inceleyeceğiz.

  • Geçtiğimiz haftalarda, Yves Rocher mağazasından minik bir alışveriş yapmıştım. Alışverişimde; renk koruyucu şampuan, duş jeli, güneş kremi, lip balm satın almıştım. Bunu da sayfamda paylaşmıştım. Biliyorsunuz ki, markanın renk koruyucu şampuanı, benim en sevdiğim renk koruyucu şampuanlardan biri. Ancak diğer aldığım ürünleri, ilk kez deniyorum. Ne zaman mağazalarında alışveriş yapsam, mutlaka alışveriş çantasına hediye ürün ekliyorlar. Fotoğrafta gördüğünüz makyaj bazı ve siyah göz kalemi, alışverişime hediye idi. Buradan da bir kez daha hediye ürünler için çok teşekkür ediyorum. O ürünleri de ilk kez deneyeceğim. Güneş kremiyle başlamak istedim.
  • Havalar ısınmışken ve yaz mevsimi de yavaş yavaş gelirken, yüzüm için uygun bir güneş kremi arayışındaydım epeydir. Yves Rocher’nin nemlendirici kremlerinden memnun kaldığım için bu kez bir de, güneş kremini denemek istedim. Mağazasında, yüzüm için en uygun güneş kremi buydu. Ürünün tester’ını da deneme fırsatım oldu. İnce yapılı olduğu için ve ciltte, yağlı bir his bırakmadığı için bu ürünün yüzüme uygun olabileceğini düşündüm. Ürünü birkaç kez kullandım ve cildimle uyumunu en başta, çok beğendim. Yapısı incecik olduğu için çok güzel sürülüyor, hızlıca emilim gösteriyor, yüzde yağlı bir his bırakmıyor, herhangi bir ağırlık hissi vermiyor. Yüzde bir tabaka gibi durmuyor. Cildimle çok güzel bütünleşti ve hafif yapısını çok beğendim. Sürdükten sonra yüzümde varlığını hiç hissetmiyorum. Bu yönüyle üründen çok memnun kaldım.
  • Ürünün kokusu çok güzel. Sürdükten sonra kokusu ellerimde kalıyor. Ben kokusunu çok beğendim.
  • Tüp şeklinde, 40 ml bir ürün. Tüp şeklinde olması, benim açımdan kullanım ve taşıma kolaylığı sağlıyor. Gün içinde, ihtiyaç duyduğum her an kullanabileceğim bir güneş kremi. Ambalaj, paketleme ve ürün tasarımı olarak bu güneş kremini çok beğendim.
  • Ciltte, sürdükten sonra beyazlık bırakmayan ve hızlıca emilen bir güneş kremi. Bu yönü de, artı bir özellik benim için. Ürün yüzümü, çok güzel nemlendiriyor ve sağlıklı, mat bir görünüm sağlıyor. Yüzümde yağlı ve parlayan bir görünüme neden olmuyor.
  • Ürünün güneş koruma özelliğini de beğendim. Normalde benim yüzüm, beyaz tenli olduğum için güneşten kızarmaya ve hatta kaşıntıya meyilli oluyor. Ancak bu kremi sürüp dün dışarı çıktım ve tüm gün dışarıda, güneşe maruz kaldım. Buna rağmen, akşam eve döndüğümde, yüzümde bariz bir kızarıklık veya kaşıntı hissi oluşmadı. Bu nedenle, ürünün güneş koruma özelliğini beğendim, benim için yeterli geldi.
  • İçerik olarak da, markanın içeriklerini zaten çok beğeniyorum. Temiz ve bitkisel içerikli ürünler üreten, sürdürülebilirliğe önem veren bir marka. Bu ürünü; Paraben, mineral yağ ve renklendirici içermiyor. Gözenek tıkamayan, ince bir formülü var. Güneşten korurken, cildin nefes almasını da sağlıyor. Aynı zamanda, yaşlanma karşıtı bir ürün.
  • Ürünle ilgili ilk gözlemlerim bu şekilde. Genel olarak bu güneş kreminden memnun kaldım. Benim bir güneş kreminden beklentim; cildimle uyum sağlaması, ince yapılı olması, güneşten koruması ve sivilce yapmaması. Şu an bu ürün benim beklentimi karşıladığı için mutluyum. Sizler daha önce bu ürünü kullandınız mı? Eğer kullandıysanız, yorumlarınızı benimle de paylaşırsanız çok mutlu olurum. Sizler de, favori güneş kremi önerilerinizi, benimle paylaşabilirsiniz.

Tanıtım yazıları, pr & marka iş birlikleri ya da aklınıza gelebilecek birçok konuda merak ettikleriniz ve danışmak istedikleriniz için bana aşağıdaki iletişim kanallarından ulaşabilirsiniz:

Mail: ebrubektasoglu@gmail.com

Facebook

Tumblr

Behance

X: @ebrubektasoglu

Instagram: @ebru.bektasoglu

 
 
 
       

Facebook Yorumları

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir