Kişisel Bakım,  Kozmetik

Haftanın Bitenleri (Kozmetik, Kişisel Bakım)

Merhabalar blog ailem,

Bugünkü yazımda sizlerle; bu hafta içerisinde bitirdiğim, elden çıkardığım kozmetik ve kişisel bakım ürünleri ile ilgili yorumlarımı paylaşacağım.

Söze öncelikle, kozmetik ürünlerinden başlamak istiyorum:

1- Pastel Lip To Cheek Tint 01 – Carmen

  • Pastel markasının ürünlerini, çok severek kullanıyorum. Özellikle 01 numaralı, siyah likit eyelinerı, favori eyelinerım ve yıllardır da, yerini hiçbir eyeliner dolduramadı. Aynı zamanda, likit ve stick rujlarını da severek kullandım yıllarca. Allıkları da bence pigment ve renk skalası olarak çok çok güzel ürünler. Markanın ilk kez bir tint‘ini denedim. Bu tint‘i de alalı öyle çok zaman olmadı. Birkaç ay oldu diyebilirim. Rengini çok beğenmiştim. İnternette de ”Carmen” adlı tint’i, oldukça popüler olmuştu. Bence çok güzel bir kırmızı tint. Bu ürünü, renk olarak çok çok beğendim. Çok canlı ve cıvıl cıvıl bir kırmızı tonunda. Ancak ürün, koku olarak değil de yapı olarak, ilk satın aldığım halinden farklı bir yapıya büründüğü için ürünü maalesef elden çıkardım. Belki yapısı bozulmuş olabilir. Şişenin içerisinde, aplikatöre dolanan, katılaşan küçük parçacıklar vardı. Bu halde dudağıma sürmekten çekindiğim için ürünü üzülerek elden çıkardım. Belki bana böyle bir ürün denk geldi, bilemiyorum. Ancak rengini çok çok beğendiğimi de tekrardan söylemek istiyorum. Ürünle ilgili ayrıntılı inceleme yazımı ve tint’in dudağımda duruşunu, şuraya tıklayıp görüntüleyebilirsiniz.

2- Beaulis Glide It Eyeliner 100 Black

  • Bu eyeliner’ı da, bir ay önce satın almıştım. İnternette çok övülen bir eyeliner idi. Bu seride, ”Dark Berry” adlı eyelinerı kullanmıştım ve ondan çok memnun kalmıştım. Çok güzel bir fiyat-performans ürünüydü. En başta rengini, çok çok beğenmiştim. Vişneçürüğü rengine çalan, kızıl saç ile çok güzel bir kombinasyon yaratan rengi vardı. Onu, sonuna kadar kullanıp bitirmiştim. Ancak bu siyah eyeliner için maalesef aynısını söyleyemeyeceğim. Bu ürün de, çok güzel bir fiyat-performans ürünü olabilirdi. Öncelikle ıslaklığı, siyahlığını net bir şekilde verebilmesi, mat olması ve birkaç dakikada, hemen sabitlenmesi sebebiyle, ürünü fiyatına göre oldukça başarılı buldum ve bu ürünle de çok güzel, keskin eyelinerlar çekebildim. Fakat ürünü çok fazla kullanamadan, bir zaman sonra ilk sürdüğümde, parça parça durmaya başlamıştı. Dolayısıyla net ve pürüzsüz bir eyeliner çekemediğim için bu ürünü de maalesef elden çıkardım. Ben Beaulis markasının genelde, renkli eyelinerlarını daha çok beğendiğimi fark ettim. Onlardan daha güzel performans alıyordum.

Şimdi ise kişisel bakım ürünlerine geçmek istiyorum:

3- Signal White Now 3X Instant Whitening Enduring Whitening

  • Bu diş macunundan, iki adet bitirdim. Evde ortak kullanım olduğu için daha hızlı bitiyor. Genel anlamda memnun kaldığım, tekrar satın alabileceğim bir ürün. Rahatsız eden bir tadı veya kokusu yok. Kullandıktan sonra ağızda bıraktığı tat da, tamamen ferahlık hissettiriyor. Diş temizliği konusunda çok iyi bir ürün. Aynı zamanda, dişlere parlaklık veriyor ve diş rengi tonunuzu, olduğundan bir-iki ton daha beyaz ve parlak gösteriyor. Uzun süreli ferahlık etkisi, beyazlatma etkisi sebebiyle, bu üründen çok memnun kaldım.

4- Dalan Le Jardin Peony & Rose Katı Sabun

  • Bu markanın ürünlerini, hem fiyat-performans olarak hem de içerik olarak çok beğeniyorum. Markanın daha önce; kremini ve sabunlarını kullandım. Bu serisinden, ilk kez bir sabun deniyorum. Öncelikle kokusu çok güzel ve tüm banyoyu saran, çok hoş, çiçeksi bir kokusu var. İnsanın içini açan ve ferahlık veren bir koku. Ben bu ürünü, vücut temizliği için kullandım. Ürün bana göre, 10/10 bir ürün. Çünkü bir kere, cildimi temizlerken asla kurutmadı, sonrasında kaşıntı yapmadı. Cildimde sivilce oluşumuna neden olmadı. Çok yumuşak bir dokusu var. Hiç kurutmuyor, aksine ciltte kayan, yumuşacık bir sabun. Cildime nem de kazandırdı. Duş jeli gibi bir sabun. Diğer çeşitlerini de deneyebilirim. Ürünü Rossmann’dan satın almıştım.

5- Mara Dream Berry Strawberry Hibiscus Nemlendirici Sprey

  • ve son olarak, bu hafta bir adet de vücut spreyi bitirdim. Bu aynı zamanda, saçlara da uygulanabilen bir sprey. Bazen ürünü, saç parfümü amaçlı saçlarıma da bir iki fıs sıkarak da kullandım. Bu ürünü, geçtiğimiz yazdan beri kullanıyorum. Oldukça bereketli bir üründü. Bunu da, kokusunun kalıcılığının güzel olmasına bağlıyorum. Gün içinde tabiki tazeleme gereği duydum. Ancak bir iki fıs sıksam bile, gün boyu tende kalan bir kokusu var. Eğer parfüm ya da vücut spreylerinde çilek kokusunu seviyorsanız, bu ürüne sizler de bakabilirsiniz. Yenilenmiş hissettiren, çok hoş bir kokusu var. Cildimde de herhangi bir olumsuz özelliğini görmedim. Aynı zamanda, vegan bir ürün. Uygun fiyatlı, vegan ürün arayanlar için de güzel bir alternatif. Sizler de beğendiğiniz, favori vücut spreylerini, benimle de paylaşabilirsiniz.

Tanıtım yazıları, pr & marka iş birlikleri ya da aklınıza gelebilecek birçok konuda merak ettikleriniz ve danışmak istedikleriniz için bana aşağıdaki iletişim kanallarından ulaşabilirsiniz:

Mail: ebrubektasoglu@gmail.com

Facebook

Tumblr

Behance

X: @ebrubektasoglu

Instagram: @ebru.bektasoglu

 
 
 
       

Facebook Yorumları

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir