Kozmetik

Kiko Milano Smart Fusion Matte Lip Crayon No: 03 Pink Mauve

Yepyeni bir ürün inceleme yazısından herkese merhabalar.

Bugünkü yazımda sizlerle; Kiko Milano markasının 03 numaralı ”Pink Mauve” adlı, kalem dudak parlatıcısını yakından inceleyeceğiz.

  • Ben bu ürünü geçtiğimiz iki hafta önce, markanın Ankara‘da Ankamall AVM’deki mağazasından satın almıştım. Bu ruju daha önce, markanın tester standında denemiştim ve rengini çok beğenmiştim. O gün bugün bu kalem ruj, benim hep aklımdaydı. Çünkü renk tonunu çok beğenmiştim ve sürekli kullanabileceğim bir renk gibi gelmişti gözüme. En sonunda ruju gidip satın aldım ve rujdan çok memnun kaldım.
  • Bu ürün, bir kalem dudak parlatıcısı olarak geçiyor. Yapısı mat bir kalem ruj. Ancak dudakta kaygan bir şekilde sürülüyor. Bu yönüyle, yumuşacık sürülen, dudakları kurutmayan bir ruj. Aynı zamanda, dudaklarda doğal ve hafif parlak bir bitiş sağlıyor. İçerisinde sedef ya da sim bulunmuyor.
  • Bu ürünü, dilerseniz dudak kalemi olarak dilerseniz ruj olarak kullanabilirsiniz. Ben ürünü, dudaklarımı lip balm ile nemlendirip, ardından dudak kalemi ile çerçeveledikten sonra tüm dudağıma ruj gibi uygulayarak kullanıyorum.
  • Çok tatlı, günlük kullanılabilecek, joker bir renk diyebilirim. Aslında benim ne zamandır, bu tonlarda bir pembe ruj arayışım vardı. Sonunda beklentimi karşılayan bir renk keşfettiğim için mutluyum doğrusu. Rengi tam benim aradığım tonlarda bir gül kurusu rengi. Koyuluğu artırılabilir tabi ki. Bir iki kat da sürülebilir, kat kat da uygulanabilir. Bir ruj gibi örtücülüğe ve kapatıcılığa sahip. Parlaklığını artırmak için üzerinden şeffaf bir lip gloss veya dudak bakım yağı ile de geçilebilir. Ben şimdilik ürünü tek başına kullanmayı tercih ediyorum.
  • Açıktan orta koyuluğa doğru giden bir gül kurusu tonu. Bu rengin en beğendiğim özelliği; tonlama olarak içerisinde mor, lila tonlar barındırmaması. Ne çok soğuk ne çok sıcak bir renk. Çok güzel bir pembe nude ruj. Dudakta pembe pembe öne çıkmıyor. Çok doğal ve dudak rengiyle bütünleşen bir kalem ruj. Sade ve günlük makyajlar için veyahut göz makyajının yoğun yapıldığı zamanlarda dudak rengini daha sade tutmak için tercih edilebilir. Neredeyse çoğu kombine uyum sağlayabilir. Tüm cilt alt tonlarına da uyum sağlayabilir. Rujun en beğendiğim özelliklerinden biri de; dudakta pembeliğiyle değil de o nude ve açık gül kurusu tonlarıyla öne çıkması. Renk tonlaması ve pigmentasyonunun çok başarılı olması sebebiyle bu rujdan son derece memnun kaldım. Dupduru bir renk tonu var.
  • Rujun kalıcılığı çok çok iyi. Gün boyu dudağımda kaldı ve ruj dağılmadı. Dudağımda kuruluk, pütür pütür bir görünüm yaratmadı. Dudaklarımı tüm gün nemli tuttu. Aynı zamanda, dudaklarımı olduğundan daha dolgun gösterdi.
  • Ürünün kapağı açıldıktan sonraki kullanım süresi; 36 ay. Uzun bir süre elimden düşmeyecek bir kalem ruj. Hem kullanımı pratik hem de renk tonu çok hoş. Sizler de beğendiğiniz nude, pembe ruj önerilerinizi, benimle de paylaşabilirsiniz.
  • Rujun dudakta duruşunu, aşağıya sizler için ekleyeceğim. Böylelikle dudaktaki renk tonunu da yakından görebileceksiniz.
  • Farklı ışıklarda, 3 adet fotoğraf çekmiştim. Rujun dudakta duruşu bu şekilde. Bence her mevsime yakışacak bir renk tonu var.

Tanıtım yazıları, pr & marka iş birlikleri ya da aklınıza gelebilecek birçok konuda merak ettikleriniz ve danışmak istedikleriniz için bana aşağıdaki iletişim kanallarından ulaşabilirsiniz:

Mail: ebrubektasoglu@gmail.com

Facebook

Tumblr

Behance

X: @ebrubektasoglu

Instagram: @ebru.bektasoglu

 
 
 
       

Facebook Yorumları

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir