Kozmetik,  Öneri

Bordo ve Mürdüm Ruj Önerilerim

Yepyeni bir ürün inceleme yazısından herkese merhabalar.

Bugünkü yazımda; yeni aldığım ve beğendiğim bordo ve mürdüm renklerindeki rujlarla ilgili yorumlarımı paylaşacağım.

Genellikle ruj önerileri yazılarım, sizin tarafınızdan çok çok ilgi görüyor. Ben de, mümkün olduğunca buraya, severek kullandığım rujlarımı mutlaka ekliyorum.

Aşağıda, diğer ruj önerileri yazılarımı sizlerle paylaşmadan önce, yazının ana görseli için seçtiğim fotoğraftaki rujumu da öncesinde paylaşmış olayım. Rujun markası ve numarası; Golden Rose Velvet Matte no: 23. Ürün inceleme yazısı için şuraya tıklayabilirsiniz. Sevdiğim ve favorim olmuş, bittikçe satın aldığım, benim için asla eskimeyecek bordo rujlarımdandır.

En iyi mürdüm ruj önerilerim için şuraya tıklayabilirsiniz.

Pembe alt tonlu bordo ruj önerilerim için şuraya tıklayabilirsiniz.

Soğuk alt tonlu kırmızı ruj önerilerim için şuraya tıklayabilirsiniz.

Favori ruj önerilerimi burada bulabilirsiniz.

Severek kullandığım pembe rujlarımı burada bulabilirsiniz.

Kızıl saçlarla uyumlu ruj önerilerimi ise burada bulabilirsiniz.

Şimdi, bakalım yeni aldığım rujlarıma:

Pretty by Flormar Matte Liquid Lipstick 10 Bordeaux

  • Daha önceden, severek kullandığım bir likit bordo rujum vardı. Bitince de, gerçekten üzülmüştüm. İsmi; Catherine Arley Mademoiselle Day ′N′ Night Matt Lip Colour – 06 idi. Hatta bu rujla ilgili yorumlarımı da şuraya eklemiştim. O rujum bitince, yeni bir likit bordo ruj almak istemiştim. Ben genelde, soğuk alt tonlu, vişnemsi renklerdeki koyu renk bordo rujları çok seviyorum. Tenimi en güzel yansıtan rujlar da, bu tonlar oluyor. Bu yüzden, tekrar aynı tonlara bakmak istedim. Catherine Arley’in bordo rujunu bulamayınca, uzunca bir süre bordo rujları araştırdıktan sonra, Pretty by Flormar’ın bu likit rujunu keşfettim. Öncelikle rujun rengi tam benlik. En sevdiğim, vişne çürüğü tonları. Soğuk, pembe alt tonlu kızıl saçlarla da çok güzel uyum yakaladığını düşündüğüm tonlar. Renk olarak bu rujdan çok memnun kaldım. Fırçası fena değil, güzel sürülüyor. Ancak riskli ve taşırmaya, renk vermeye meyilli bir ruj. O yüzden sürerken dikkatli sürmek gerekiyor. Ben bu ruju, mat olduğu için satın almıştım. Ancak kesinlikle mat değil. Islak ve parlak bir bitişi var. Bu yönüyle, beni hayal kırıklığına uğratsa da, sırf rengi için alınabilir bir bordo ruj olduğunu düşünüyorum. Bence bu renkler, sonbahar-kış aylarına daha çok yakışıyor. Fakat sevdiğim tonlar olduğu için -belki de iflah olmaz bir güz çocuğu olduğumdan- arada elim bu renklere gidiyor. (: Makyajda vamp tonları seviyorsanız, vişne tonlu ve parlak bitişli bir bordo ruj arıyorsanız, bu ruja siz de bakabilirsiniz. Bu arada, ruj dudakta kurumuyor. Sürdüğünüz şekliyle kalıyor. O yüzden, bulaşma yapabilecek bir ruj. Tamamen mat bitişli olmadığı için bir şey yiyip içerken dikkat etmeniz gerekiyor. Bunları da söylemeden geçmeyeyim.

Mon Amour Matte Liquid Lipstick 04 Mulberry

  • Bu markanın mat rujlarını, severek kullanıyorum. Hatta kullandığım diğer rujlarını da şuraya eklemiştim. Tekrar bakabilirsiniz. Bu rengini de sürer sürmez çok beğendim. Hem göz makyajlarımda hem de dudakta, berry tonları, mor tonlarını çok beğeniyorum ve tercih ediyorum. Bu ruj, başta sürünce, pembe-mor arası renkte bir likit ruj gibi duruyor ama dudakta kuruduğunda, çok tatlı, biraz koyu bir mürdüm tonuna dönüşüyor. Tamamen mat bitişli, hemen kuruyan bir yapısı var. Fırçası çok güzel, dudağı çok güzel çerçevelemeyi sağlıyor ve kolay sürülüyor. Hani ağaçtan karadut toplarsınız da, elinizde çok güzel mor-bordo tonlarında bir renk kalır ya, işte bu ruj, tam da o renk. (: Birazdan, her iki rujun dudakta duruşunu da, aşağıya ekleyeceğim. Ben bu ruju bazen, dudağıma tamamen sürmüyorum. Dudaklarıma rujdan, birkaç pıt pıt yapıyorum ve üzerinden, yine aynı markanın dudak yağıyla geçiyorum. Pembemsi bir gloss görüntüsü oluyor, öyle de kullanabiliyorum. Bu markanın, dudak bakım yağını da, bulduğunuz yerde kapın. Bana gloss kullanmayı unutturdu, öyle güzel bir ürün. Epeydir kullanıyorum, normalde kendi rengi aldığımda, daha açık bir pembeydi. Fakat zamanla, diğer rujlarımın üstüne sürdükçe, fırçasından ürüne renk geçişi oldu ve rengi daha da pembeleşti. Ürünün ismi; Mon Amour Dudak Bakım Yağı Strawberry olarak geçiyor. Siz de bakabilirsiniz.

Benim bu rujlarla ilgili, sizlerle paylaşmak istediğim yorumlarım böyleydi. Siz de favori rujlarınızı benimle paylaşabilirsiniz.

Saç boyama, saç bakımı, marka iş birlikleri ya da aklınıza gelebilecek birçok konuda merak ettikleriniz ve danışmak istedikleriniz için bana aşağıdaki iletişim kanallarından ulaşabilirsiniz.

Mail: ebrubektasoglu@gmail.com

Facebook

Tumblr

Instagram

Ebru Bektaşoğlu

 
 
 
       

Facebook Yorumları

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir