Kızıl Saç,  Kozmetik,  Öneri

Canlı Kırmızı Saç Rengi Nasıl Elde Edilir?

Yepyeni bir yazıdan herkese merhabalar.

Bugünkü yazımda; açık ve canlı renkte bir kırmızı saç rengini nasıl elde edebileceğiniz konusunda sizinle birkaç tüyo ve önerilerimi paylaşacağım.

Kızıl renklerden canlı kırmızı renklere geçmek için önemli olan iki durum var. Birincisi; saçınızın zemin rengi. İkincisi ise kullandığınız boyalar.

Öncelikli olarak açık renk, belirgin, parlak, kapalı alanda ve az ışıklı bir ortamda bile kendini belli eden, kıpkırmızı bir saç rengi için saçınızın zemin renginin en az bakır renge kadar açılmış olması gerekiyor.

Saçınızın zemin rengi ne kadar açık renk olursa, saç boyası da o kadar açık ve belirgin renkte tutacaktır.

Bu nedenle, isterseniz saçlarınızın zemin rengini platine kadar açtırabilirsiniz. Bazı saç boyalarının, kullanım talimatlarında da bu durum belirtilir genelde. Canlı bir renk sonucu için genellikle saçın platine kadar açılması önerilir. Ancak ben hem saçlarımı yıpratmamak için hem de saçlarımın zemin renginin açık olmasından dolayı saçlarımı açtırmadım. Açık bakır zemin rengi de, kırmızı bir saç rengi elde etmek için yeterlidir.

Bu açıklıkta bir zemin rengi yeterli.
Boyama öncesi-sonrası fotoğrafı da paylaşmak istedim.

Şimdi, hangi kırmızı boyaları kullanabilirsiniz, biraz boyalar hakkında birkaç tüyo ve önerilerimi paylaşacağım.

  • Eğer kalıcı olan tüp boyalarla kırmızı bir saç rengi elde etmek istiyorsanız, numarası 7 ile başlayan veya 7’den büyük numaradaki kızıl, kırmızı saç boyalarına bakabilirsiniz. Seçtiğiniz canlı renkteki bir kızıl saç boyasını, mix tonlar ile karıştırabilir, rengin yoğunluğunu ve canlılığını artırabilirsiniz. Bazı tüp boyaların ismi direkt olarak kırmızıdır. Bu tonları tek başına da kullanabilirsiniz. Boyayı satın aldığınız yerdeki görevli birinden de bu konuda yardım alabilirsiniz.
  • İkinci yöntem ise şu -ki benim en sevdiğim ve pratik bulduğum yöntem- su bazlı yarı kalıcı saç boyaları kullanmak. Su bazlı boyalar tüp boyalar kadar kalıcı değil ve daha çok akma, bulaşma yapabiliyor. Ancak renklendirme konusunda gerçekten çok iyi ürünler. Ben bağımlısı oldum diyebilirim. Aylardır saçlarımı renkli saç boyasıyla renklendiriyorum, sadece dip boyamı tüp boyalarla yapıyorum. Aşağıda sizinle renk tonu olarak memnun kaldığım, kıpkırmızı bir saç rengi elde etmemi sağlayan kırmızı saç boyalarını paylaşıyorum.
Jamaican Jeans Color Biber Kırmızı ve Proqure Biber Kırmızı
Jamaican Jeans Color Ateş Kırmızı
Acacia markasının biber kızılını da renk tonu olarak sevmiştim. Fakat Jamaican’dan daha çok aktığını ve akarken bulaşma yaptığını da belirtmek istiyorum. Bu nedenle, bu boyayı tekrar kullanmamıştım. Jamaican bana göre bi’ tık daha iyi.

Benim bugünkü yazımda sizinle paylaşmak istediğim tüyolar ve önerilerim bunlardı. Siz de memnun kaldığınız kırmızı saç boyalarını benimle Instagram‘dan paylaşabilirsiniz. Aklınıza takılanları sorabilirsiniz.

Ebru Bektaşoğlu

 
 
 
       

Facebook Yorumları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.