Kızıl Saç,  Kozmetik

Hangi Kızıl Saç Boyaları Saçta Koyu Renk Tutar?

Yepyeni bir yazıdan herkese merhabalar.

Bugünkü yazımda; saçta koyu renk tutabilecek kızıl saç boyalarını, gerek numara gerek boya ismi olarak sizlerle paylaşmak istedim. Bu konuda, bana Instagram sayfamdan çok fazla soru geliyordu. Ben de bu konudaki tecrübelerimi bu yazıda sizinle paylaşmak istedim.

Bir kızıl saç boyasının, saçınızda koyu renk tutabileceğini nasıl anlarsınız? sorusunun cevabını da, bu yazımda bulabilirsiniz.

Saçlarımı yaklaşık dört senedir kızıla boyuyorum ve bu süre zarfında denediğim bazı kızıl saç boyaları, benim saçlarımda koyu renk tutmuştu. Eğer saçlarınızın doğal rengini, açıcı ile açmadıysanız, saçlarınızın doğal rengi açık kumraldan daha koyu ise numarası 7’den küçük kızıl saç boyalarının, saçınızda koyu tutma ihtimali vardır. Bu nedenle, çoğunlukla 7 ile başlayan kızıl saç boyalarını kullanıyorum. 7.65, 7.52 gibi. Numarası 7 veya 7’den büyük numarayla başlayan kızıl saç boyaları, 30 volüm oksidan ile birlikte kullanıldığında, saçta açık ve canlı renkte tutacaktır.

Saçımda açık ve canlı renkte tutan, en sevdiğim pembe yansımalı kızıl saç boyalarından; Lil’afix 7.65 lal kızılı.

Şarap kızılı rengini, daha önce hiç denemedim ancak deneyip renk sonuçlarını ve deneyimlerini benimle paylaşan takipçilerim, genelde koyu renkte tuttuğunu belirtiyorlar. Pembe-mor yansımaları olan bir saç boyası tonu. Çilek kızılı ve kestane kızılı renklerini denedim. Kullandığım en açık ve canlı renkte tutan çilek kızılı; Akos 7.52 idi. Sea Color’ın çilek kızılını çok eskiden kullanmıştım ve benim saçlarımda koyu renkte tutmuştu.

Bugünkü yazımda sizinle paylaşmak istediğim tüyolar bunlardı. Açık ve canlı renkte bir kızıl saç rengi tonu elde etmek için numarası 7 ile başlayan veya 7’den büyük numaradaki kızıl saç boyalarına bakabilirsiniz. Su bazlı saç boyalarının kırmızı renk tonlarına da bakabilirsiniz.

Ebru Bektaşoğlu

 
 
 
       

Facebook Yorumları

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.