Kızıl Saç,  Kozmetik

Ürün İnceleme: Proqure Hair’s Color 205 Biber Kırmızı Chili Red

Yepyeni bir ürün inceleme yazısından herkese merhabalar.

Bugünkü yazımda sizinle beraber; Proqure markasının biber kırmızı rengini inceleyeceğiz.

Ben bu markanın biber kırmızı rengini ilk kez denedim. Eskiden bir kere Acacia markasının, biber kızılı rengini denemiştim. Yaklaşık 5-6 aydır da, Jamaican markasının biber kırmızı rengini kullanıyorum.

Proqure Hair’s Color 205 Biber Kırmızı Chili Red

Bu rengi uzun zamandır, saç boyası alışverişine çıktığım zamanlarda, raflarda görüyordum hep.

Şişesinin tasarımı ve küçüklüğü, bana çok kullanışlı geldi açıkçası. Çünkü su bazlı boyaları, genelde 3 haftada bir kullanıyorum. Seyahat ederken, gittiğim yerde saçımın boyasının akma ihtimalini de düşünerek, yanımda boyalarımı da götürmeye çalışıyorum. Dolayısıyla bu ürün, gerek ebat gerek tasarım nedeniyle yer kaplamayacağı için alıp denemek istemiştim.

Bu açıdan baktığımda, kolay taşınabilir ve pratik kullanımı sebebiyle benden tam not aldı.

Bu hafta, saçlarımın rengini yenilemek amaçlı Proqure biber kırmızı rengini, Jamaican’ın biber kırmızı rengiyle karıştırarak kullandım.

Ürünün beğendiğim özellikleri:

  • Jamaican’ın biber kırmızı rengine göre daha sıvı ve akışkan bir yapısı var. Çok kolay karıştırılabiliyor, homojen bir şekilde dağılabiliyor.
  • Pigment olarak çok güçlü bir boya. Saça rengini çok güzel veriyor ve capcanlı bir renk elde etmenizi sağlıyor. (Bununla ilgili bir takipçim daha yorumlarını benimle paylaşmıştı. Kendisine tekrar teşekkür ediyorum. Hakikaten dediği kadar varmış.)
  • Jamaican’ın biber kırmızı rengiyle hemen hemen aynı tona sahip. Aralarında pek bir fark göremedim.

Beğenmediğim özellikleri:

  • Jamaican’ın biber kırmızı rengi kadar akıyor fakat akarken biraz daha yapışkan bir rengi var. Şöyle söyleyeyim; daha önce bu durumu, Acacia markasının biber kızılı renginde de yaşamıştım. O renk de çok akıyordu ve saçımdan aktığında banyoyu pespembe yapıyordu. Suyla pek çıkmayan bir pembelik. Banyoyu ciflemem gerekiyordu. Bu renk de öyle. Akarken banyo mermerlerinde ve duşakabinde pembelik bırakabiliyor. Bu durumu şu ana kadar yaşamadığım tek marka; Jamaican. Zaten bu yüzden aylardır severek kullanıyorum.
Her iki boyayı karıştırarak elde ettiğim renk sonucunu da buraya eklemek istedim. Filtresiz, efektsiz, renk sonucu bu şekilde.

Benim Proqure markasının biber kırmızı rengiyle ilgili deneyimim böyleydi. Kolay taşınabilir ve pratik olması, aynı zamanda renk tonu olarak da güçlü bir pigmente sahip olması nedeniyle tekrar kullanabileceğim bir boya oldu. Akma konusunda ise maalesef memnun kalmadım.

Biber kırmızı renk tonu, yıkarken saçtan neon pembe renginde akıyor. Işıkta ve güneşte de, saçta pembe yansımaları olan, sıcak bir kırmızı renk tonu. Ben genelde saçımı ilk boyadığım zamanlarda, duşta boya akarken elime yapışmasın diye, saçlarımı eldivenle yıkıyorum. Bunu siz de deneyebilirsiniz. Fakat ameliyat eldiveni değil de böyle poşet eldivenler kullanmanızı tavsiye ederim. Ameliyat eldivenlerinin saçı çekme gibi bir özelliği var.

Sizin su bazlı boyalarda, sevdiğiniz marka ve renk tonları hangisi, yorumda veya Instagram sayfamdan benimle paylaşabilirsiniz.

Bir sonraki ürün inceleme yazısında görüşmek dileğiyle, kendinize çok çok iyi bakın.

Ebru Bektaşoğlu

 
 
 
       

Facebook Yorumları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.