Deneyim,  Kızıl Saç,  Kozmetik

Ürün İnceleme: Jamaican Jeans Classic & Pastel Colours 527 Ateş Kırmızı (Fire Red)

Herkese yepyeni bir yazıdan merhabalar ve mutlu pazarlar.

Bugün saçlarımın rengini tazeledim, saçlarımın öncesi-sonrası halini, Instagram sayfamda da paylaştım. Fakat ateş kırmızı saç boyasıyla ilgili gelen sorular üzerine, bu boyayla ilgili bir inceleme yazısı hazırlamak istedim.

Instagram sayfamdan takip edenler bilir, ben bu saç boyasını, tek başına hiç kullanmadım. Hep daha önce kullandığım ve memnun kaldığım, aynı markanın biber kırmızısı rengiyle karıştırarak kullandım.

Bunun sebebi; hem biber kırmızı rengini çok sevdiğim için hem de ateş kırmızı rengi, biber kırmızıya göre daha açık bir renk tonunda olduğu için. Kafamdaki kırmızı tonu için son iki aydır, bu iki rengi karıştırıyorum.

Şimdi, gelelim ateş kırmızı saç boyasının beğendiğim ve beğenmediğim özelliklerine:

  • Biber kırmızıya göre daha açık bir renk tonunda olduğu için tek başına biber kırmızıyı kullanmaktansa içine ateş kırmızı ekleyerek kullanmak, daha açık ve canlı bir kırmızı tonu elde etmemi sağlıyor.
  • Sıcak bir kırmızı gibi görünüyor olmasına bakmayın, tıpkı biber kırmızı rengi gibi içerisinde pembe yansımalar var ve duşta saçlarımı şampuanlarken, bildiğiniz neon pembe-mor arası bir renkte akıyor. Bu tarz pembe yansımaları olan kırmızı saç boyalarını, çok seviyorum.

Beğenmediğim yanı;

Hazırladığım kırmızı saç boyası karışımını, direkt olarak ilk fotoğrafta gördüğünüz bakır zemin üzerine uyguluyorum. Karışımı saçımda, bir buçuk saate yakın süreyle bekletiyorum. Ardından saçlarımı renk koruyucu şampuanla iki kez şampuanlayıp, ılık suyla duruluyorum. Bu aşamada, saç kremi ya da saç maskesi uygulamıyorum. Rengin çok akmaması için. Sadece duştan sonra nemli saçlarıma, durulanmayan sıvı saç kremi uygulayıp ardından kurutuyorum. Saçlarımı boyadıktan sonra hem rengin oturması için hem de saçlarımın yıpranmaması için fön, düzleştirici, maşa vb. yapmıyorum. Sadece yıkayıp kurutuyorum.

Evvet, bir yazının daha sonuna geldik. Çok fazla aksa da biber kırmızı rengiyle güzel uyum sağladığı için bu boyayı yeniden satın almayı düşünüyorum. Aklımda farklı tonları da var. Yakın zamanda bir saç boyası alışverişi yapmam gerekecek. Boyayla ilgili aklınıza takılan sorular olursa, Instagram‘dan benimle paylaşabilirsiniz. Sizi çok sevdiğimi, bir an olsun unutmayın. Öpüldünüüüüz! 🙂

Ebru Bektaşoğlu

 
 
 
       

Facebook Yorumları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.