favoriler
Deneyim,  Kişisel Bakım,  Saç Bakımı,  Vegan

Tatilde Bitirdiğim Bakım Ürünleri

İki aylık bir aradan sonra herkese yeni bir yazıdan merhabalar.

Nasılsınız? Umuyorum iyisinizdir ve hayatınızdaki pek çok şey yolunda gidiyordur.

İki gün önce Trabzon’dan döndüm ve güzel bir tatilin ardından yeniden bilgisayarımın başına geçtim. Bugünkü yazımda; tatilde bitirdiğim ve memnun kaldığım kişisel bakım ürünlerini sizinle paylaşacağım.

Yves Rocher Boyalı Saçlar için Renk Koruyucu Şampuan

Şu zamana kadar kullandığım en iyi renk koruyucu şampuan bu ürün oldu. Instagram hikayelerimde de sıklıkla bu şampuanın saçımdaki etkilerinden bahsediyordum. Trabzon’dan dönmeden yenisini de satın almıştım. Renk koruma konusunda kesinlikle bu ürünü tek geçiyorum. Saçlarımı boyatalı iki ay oldu ama rengi halen canlılığını koruyor. Elbette her yıkamada kızıl renk saçımdan yine aktı ama bu şampuanı kullanırken renk hem daha az akıyor hem de saçımdaki rengin parlaklığı sönmüyor. İçeriğinin temiz olmasını da ayrıca beğeniyorum. Silikon, paraben içermiyor. Bitkisel içerikli ve vegan bir ürün. Bu yönüyle de favori ürünlerim arasında. Sevmediğim tek özelliği; saç derimi iyi temizleyememesi. Sülfatsız bir şampuan olduğu için sanırım. Bir de az köpüren ve saçta kolayca dağılmayan bir yapısı var. Bu yüzden, şampuanı avcuma döktükten sonra çok az su ekleyip biraz daha sıvılaştırdıktan sonra saçlarıma sürüyorum. Bu şekilde şampuan saçımda daha iyi dağılıyor ve köpürüyor.

Kızıl saçlı olanlar için önerebileceğim en iyi renk koruyucu şampuan bu ürün. Bana Instagram DM üzerinden, mor şampuan ile ilgili de sorular geliyor ve öneri isteyenler oluyor. Mor şampuan bildiğim kadarıyla, sarı saçın turunculaşmasını önlemek için kullanılıyor. Sarı saç konusunda maalesef bir kızıl saç kadar deneyimim yok. Fakat bu konu üzerine, sizin için faydalı olabileceğini düşündüğüm bir yazı paylaşmak istiyorum:

Mor şampuan nedir, nasıl kullanılır, ne işe yarar? başlıklı yazıyı okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

Yves Rocher Konsantre Duş Jeli – Nar

Bu ürün bana, Yves Rocher mağazasında alışveriş yaptığımda hediye edilmişti. Yves Rocher’nin daha önce pek çok kez duş jellerini kullanmıştım ve hangi çeşidini kullandıysam çok memnun kalmıştım. Bu ürünü de severek kullandım ve hatta hiç bitmesin istedim. 100 ml bir ürün olduğuna bakmayın, yapısı o kadar yoğun ve güzel ki, öyle hemen bitmiyor. Çok az bir miktarda avcunuza dökseniz bile, tüm vücudunuzu köpürtmeye yetecek kadar yoğun bir yapısı var. Doz ayarlı şişe başlığı sayesinde de tasarruflu kullanım imkanı sağlıyor. Ben bu ürünün kokusunu da çok beğendim. Kırmızı meyve kokularını sevenlere kesinlikle tavsiye ediyorum. Fakat kokusunun kalıcılığı orta seviyede. Çok hoş bir kokusu var ama yaklaşık bir saate bu koku kayboluyor. Sevmediğim tek özelliği; vücuttan kolay kolay arınmaması. Onun dışında; içeriğinin temiz olması, vücudu temizlerken kurutmaması aksine nem vermesi en sevdiğim özellikleri.

Morfose İki Fazlı Saç Kondisyoneri

Saçlarımı boyattıktan sonra iki ay boyunca şampuan haricinde yalnızca bu ürünü kullandım. Saç kremi, saç maskesi ya da saç bakım yağları maalesef kızıl rengin daha hızlı akmasına neden oluyor. Bu sebeple, Ankara’dan Trabzon’a giderken yanıma sadece bu ürünü almıştım. İlk kez kullandığım bir üründü ve çok memnun kaldım. Durulama gerektirmeyen bir ürün. Duştan çıktıktan sonra havluyla ıslaklığını aldığım saçlarıma bu üründen yeteri miktarda sıkıp ardından saçlarımı kurutmuştum. Saçlarımı yumuşatması, tararken kolaylık sağlaması ve saç rengimi akıtmaması, sevdiğim özelliklerinden. Aynı zamanda, saçın elektriklenmesini de önlüyor. Şu an elimde farklı bir markanın sıvı saç kremi var. O bittiğinde yeniden bu üründen satın almayı düşünüyorum. Size de tavsiye ediyorum.

Bee Beauty Micellar Makyaj Temizleme Suyu

Bu ürün de ilk kez kullandığım ve memnun kaldığım bir üründü. Bu yüzden, bitince yenisini de satın aldım. Beni bu ürünü satın almaya iten nedenlerden biri; parfüm, paraben ve alkol içermiyor oluşuydu. Çünkü hassas bir cildim var ve genelde satın alacağım ürünlerin içeriklerine çok dikkat ederim, renksiz ve kokusuz ürünler almaya çalışırım. Tabi bu durum, göz ve yüz bakım ürünleri için geçerli.

Ürünün içeriğinin güzel olmasının yanı sıra makyaj temizlemede de fiyatına göre oldukça iyi bir performans göstermesini ben çok beğendim. Özellikle dudak ve yüz makyajını, çok güzel çıkarıyor. Ben bu ürünü, makyaj temizleme pamuğuna yeterli miktarda döküyorum ve pamuk yardımıyla yüzümdeki makyajı siliyorum. Göz makyajını maalesef çok iyi silemiyor. Özellikle siyah göz kalemi sürdüğüm ve siyah eyeliner çektiğim günlerde, göz makyajımı çıkarırken makyajın dağılmasına ve yayılmasına neden oluyor. Fakat hafif göz makyajlarını, birkaç ovalamada gayet güzel siliyor. Göz makyajımı çıkarırken, herhangi bir kızarıklığa ya da tahrişe neden olmaması da artı bir özellik bence. Bu nedenle, sürekli kullanıma uygun bir makyaj temizleme ürünü olduğunu düşünüyorum.

Benim tatilde bitirdiğim bakım ürünleri bunlardı. Siz de memnun kaldığınız kişisel bakım ve kozmetik ürünlerini, yorum kısmında ya da Instagram DM üzerinden benimle paylaşabilirsiniz.

Bir sonraki yazıda görüşünceye dek, kendinize çok iyi bakın.

Ebru Bektaşoğlu

 
 
 
       

Facebook Yorumları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.