Deneyim,  Kızıl Saç,  Kozmetik

Turuncu Yansımalı Kızıl Saç Boyaları Hangileri?

Yepyeni bir yazıdan herkese merhabalar.

Bugünkü yazımda; daha önce kullanıp memnun kaldığım, turuncu yansımalı, sıcak alt tonlu kızıl saç boyalarını, marka ve numaralarıyla sizinle paylaşacağım.

Geçtiğimiz hafta, kullanıp memnun kaldığım, pembe-mor yansımalı kızıl saç boyalarını, sizinle paylaşmıştım ve oldukça ilgi görmüştü. Bunun için size çok teşekkür ederim.

Şimdi hazırsanız, hangi boyaların turuncu-bakır yansımalı olduğunu, marka ve numaralarıyla, aşağıda maddeler halinde paylaşacağım:

  • Koleston 77/44 Kor Ateş Kızılı (Listenin başına, en sevdiğim turuncu yansımalı kızıl saç boyasını eklemek istedim. Markette satılan ve denediğim boyalar arasında, en açık ve en sıcak tonlu kızıl saç boyası; kor ateşi kızılı. Şubat ayının başlarında, bu renge çok az Sea Color ateş kızılı ekleyip, dip boyası yapmıştım. Instagram‘da öne çıkan hikayelerimde detaylarını bulabilirsiniz. Renk tonunu gerçekten çok özlemişim ve bana göre, gerek makyaj gerek kıyafet kombini konusunda, oldukça kullanışlı bir saç rengi tonu. Pek çok renkle uyum sağlayabiliyor. Bakır alt tonlu, sıcak renkte bir kızıl saç rengi tonu arıyorsanız, bu rengi size tavsiye edebilirim.)
Koleston 77/44 Kor Ateşi Kızılı
Bu fotoğraftaki saç rengimle ilgili, sizden çok sık soru alıyorum. Buradaki renk tonunu; Koleston kor ateş kızılı ile Sea Color ateş kızılını karıştırarak elde etmiştim. Bir tüp Koleston kor ateş kızılına, çok az Sea Color ateş kızılı eklemiştim. Kor ateş kızılının turunculuğunu, biraz daha kırmızı hale getirmek için. Bu karışımla dip boyamı yapmıştım, kalan boyayı da, saçımda ton farkı oluşmaması için saçımın geri kalan kısımlarına, eşit bir şekilde uygulamıştım.
  • Daniela Color 8.65 Mercan Kızılı (Bu renk de, sıcak yansımaları olan bir kızıl tonu. Daha önce, hem Lil’afix lal kızılı ile karıştırarak hem de Koleston kor ateş kızılıyla karıştırarak kullanmıştım. Lal kızılının pembeliğine, biraz daha sıcaklık ve turunculuk katmıştı. Kor ateşi kızılıyla da güzel uyum sağlamıştı. Belki bir gün tek başına da bu rengi deneyebilirim. Sıcak alt tonlu bir kızıl saç boyası arıyorsanız, Daniela Color’ın mercan kızılı rengine bakabilirsiniz.)
ekim biten ürünler
Daniela Color 8.65 mercan kızılı ve Koleston kor ateşi kızılı karışımı
kızıl saç boyası karışımı
Bu fotoğraftaki saç rengini de, aynı boyaları karıştırarak elde etmiştim.
  • Palette 7-887 Ateş Kızılı (Bu saç boyasını da, sadece bir kez kullanmıştım. Renk tonu olarak, kor ateşi kızılı kadar sevemesem de, kalıcılık olarak güzel bir saç boyasıydı. Saçımdan çok akmamıştı. Sıcak alt tonlu ve bakır yansımalı bir saç boyası. Zaten ateş kızılı tonlarının çoğu, sıcak ve turuncu yansımalı oluyor. Aklınızda bulunsun. Kırmızıya yakın kızıl saç renkleri için ateş kızılı tonları, en uygun tonlardır.)

Benim şu ana kadar, en çok memnun kaldığım turuncu yansımalı kızıl saç boyaları bunlardı. Boyalarla ilgili aklınıza takılanlar olursa mutlaka Instagram‘dan benimle paylaşın.

Başka bir yazıda görüşmek üzere, kendinize çok iyi bakın.

Ebru Bektaşoğlu

 
 
 
       

Facebook Yorumları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.