Deneyim,  Kozmetik

Geçen Hafta Biten Kozmetik Ürünleri

Maybelline New York Fondöten Affinitone 24 Golden Beige

Yaklaşık iki yıldır, severek kullandığım fondötenim. Fakat renk tonu olarak artık yüzüme biraz koyu gelmeye başlamıştı. Bir de, pembe alt tonlu kızıl saç renkleri kullandığım için bu fondöten yüzümde daha sıcak bir tonda duruyordu. Bu nedenle, 17 Rose Beige’e geçiş yaptım. Şimdi bu ton bile, yine yüzümde biraz koyu duruyor. Bu da bittiğinde, daha açık bir tona geçsem daha iyi olacak.

Uzun zamandır, hep bu fondöteni kullanıyorum ve hiç değiştirme gereksinimi duymadım. Çünkü cilde çok güzel bir görünüm veren, kapatıcılığı da çok yüksek bir fondöten. Hem günlük hem de özel gün makyajları için ideal bir fondöten. Oldukça sıvı bir yapısı var, çok hızlı kurumaya meyilli olduğu için fırçayla ya da süngerle, yüzünüze eşit bir şekilde, hızlıca fondöteni dağıtmanız gerekiyor. Mat bitişli bir fondöten, yüzde maske gibi durmuyor, ciltle çok güzel bütünleşiyor. Yüzümde sivilce oluşumuna neden olmaması da sevdiğim bir diğer özelliği.

Beaulis Mini Aydınlatıcı Paleti 926 Glow Power

Beaulis’in ürünlerini, çok severek kullanıyorum. Özellikle bu mini ürünleri, çok kullanışlı oluyor. Seyahat ederken çantada çok yer kaplamıyor. Eskiye göre çok sık makyaj yapmadığım için de küçük ürünler olduğu için çoğunlukla tarihi geçmeye yakın bitiyor ve israf olmuyor.

Fakat bu aydınlatıcı paletinden, çok memnun kaldığımı söyleyemeyeceğim. Evet, fiyatına göre gayet iyi pigmenti var. Cilde çok güzel ışıltı veriyor ve kalıcılığı da çok iyi. Ancak ben bu aydınlatıcı paletinin ışıltısını, kendime göre biraz fazla buldum. Ben daha mat bitişli makyajlar yapmayı seviyorum. Genellikle makyaj yaparken mat ürünler kullandığım için bu aydınlatıcı paleti bana göre fazla ışıltılı kaçıyordu. Bu yüzden, paletteki renkleri fırçayla çok az yanaklarıma sürmem yetiyordu. Son kullanma tarihi geçene kadar bu paleti bu şekilde kullandım, özellikle ortadaki renk çok güzeldi. Rose gold bir renk tonu var. Daha çok bu rengi kullanmıştım. Fakat yine de tekrar satın alabileceğim bir ürün değil. Şu an 532 Dreamy adlı kontür paletini kullanıyorum. Bu paletteki aydınlatıcısı, daha güzel ve benim işime yarayan bir renk tonu.

Ebru Bektaşoğlu

 
 
 
       

Facebook Yorumları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.