esmerlere yakışan kızıl saç renkleri
Deneyim,  Kızıl Saç,  Kozmetik

Esmer Tene Yakışan Kızıl Saç Renkleri

Herkese yepyeni bir yazıdan merhabalar.

Bugünkü yazımda; Instagram‘dan bana sıkça sorduğunuz bir konu üzerine, kendi görüşlerimi ve önerilerimi, sizinle paylaşacağım.

Bana sizden şu şekilde mesajlar geliyor; ”Esmerim ama kızıl saç bana yakışır mı yakışmaz mı bilmiyorum” ya da ”Saçımı kızıla boyatacağım ama esmersin yakışmaz dediler, çekiniyorum.” vb.

Bana kalırsa, kadınerkek fark etmeksizin, her insan saçını dilediği renge boyatmakta özgürdür. O yüzden, size şu yakışır ya da yakışmaz demeyi, kendimce doğru bulmuyorum. Ama göz rengi, ten rengi ve cilt alt tonunu baz alacak olursak, eğer yüzünüzle daha uyumlu bir saç rengi tonu yakalamak istiyorsanız, bu yazım size yol gösterecektir.

Esmer bir tene sahipseniz, sıcak bir cilt alt tonuna sahipsiniz demektir. Bu da demek oluyor ki, size sıcak alt tonlu saç renkleri, soğuk alt tonlu saç renklerine göre, daha çok yakışır ve sizinle daha uyumlu durur.

Şimdi gelelim, esmer tene en çok yakışacak kızıl saç rengi tonlarına:

Kızıl Kahve

Görsel alıntıdır.

Kızıl kahve; hem esmerlere hem de buğday tenlilere yakışan bir kızıl saç tonu. Sıcak alt tonlu bir cilde sahipseniz, kızıl kahve saç tonu, yüzünüzle ve teninizle, muhteşem bir uyum yaratmanızı sağlayacaktır. Özellikle sonbahar-kış mevsimine yakıştırdığım kızıl kahve tonunu, siz de deneyebilirsiniz. Hem koyu hem de sıcak bir saç rengi tonu olduğu için bence esmerler için ideal bir seçim olacaktır.

Koyu Kızıl

Görsel alıntıdır.

Esmer tene ve kahverengi gözlülere en çok yakışan kızıl saç rengi tonlarından biri de; koyu ve yoğun kızıl saç renkleri. Hem ten rengiyle harika bir bütünlük sağlıyor hem de bakışlara derinlik katıyor. Bu renk tonunu yakalamanız için size önerebileceğim kızıl saç boyaları ise şunlar:

  • Koleston kızıl büyü
  • Koleston aşk alevi
  • Loreal 6.66 yoğun kızıl (Yukarıdaki sıraladığım Koleston’un kızıl renklerine göre, biraz daha açık tutan bir kızıl tonuna sahip. Bilginiz olsun.)

Kestane Kızılı

Görsel alıntıdır.

Bu kızıl tonunu da, eskiden gittiğim bir kuaför sayesinde keşfetmiştim. Gerçi kuaförüm, kızıl kestane rengiyle lal kızılını karıştırıp, açık bir kızıl tonu elde etmişti ama kızıl kestane tonu bence çok hoş bir kızıl tonu, tek başına da kullanılabilir. Yukarıdaki görseli, fikir olması adına yükledim. Aslında kızıl kestane tonu, daha koyu bir renk tonuna sahip. Esmer tenlilerde, mükemmel duracaktır. Kuaförümün kullandığı kızıl kestane tonu, yanlış hatırlamıyorsam; Lil’afix markasının kızıl kestane rengiydi. Denemek isteyenler için bu önerimi de paylaşmak istedim.

Böğürtlen Kızılı

Bu kızıl tonunu, daha önce hiç denemedim ama esmer tenlilere yakışacağını düşündüğüm için alternatif olması adına, listeye eklemek istedim. Fotoğraftan gördüğüm kadarıyla, koyu bir renk tonuna sahip ve böğürtlenin o mor rengini yansıtan bir kızıl saç rengi. Çok açık bir kızıl renk arayışında değilseniz ve mor yansımalı, koyu kızıl saçları beğeniyorsanız, bence bu rengi deneyebilirsiniz. Soğuk havalara da fazlasıyla yakışacağını düşünüyorum. Ben genelde, yaz aylarında daha açık ve canlı kızıllar kullanıyorum, kış gelince aklım hep daha koyu kızıllara, mürdümlere gidiyor.

Evvet, bir yazının daha sonuna geldik. Umarım, bu yazım sizin için faydalı olmuştur. Kızıl saç hakkında sormak istediklerinizi, dilediğiniz zaman Instagram‘dan benimle paylaşabilirsiniz.

Kendinize çok güzel bakın, hepinize şimdiden mutlu bir hafta sonu geçirmenizi diliyorum.

Ebru Bektaşoğlu

 
 
 
       

Facebook Yorumları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.