kırmızı ruj
Deneyim,  Kozmetik

Soğuk Alt Tonlu 4 Kırmızı Ruj Önerisi

Herkese yepyeni bir yazıdan merhabalar ve mutlu pazarlar.

Bugün Ankara‘da güneşli bir güne uyandık. Hava sıcaklığı bu aralar çok yüksek. Yazın son demlerini yaşıyoruz. Havalar bi’ serinlese de, biraz üşüsem diye bekleyenlerdenim ben. O yüzden, sıcaklarda dışarı çıkmak, benim için gerçekten yorucu olabiliyor.

Ben de bugün evde dinlenirken, çayımı hazırladım, bilgisayarımın başına geçtim ve sizin için yeni bir yazı yazmak istedim.

Bugünkü yazımda; daha önce kullanıp memnun kaldığım, uygun fiyatlı, kırmızı saçlarla da uyumlu olabilecek, soğuk alt tonlu 4 adet rujdan bahsedeceğim size.

Biraz sonra bahsedeceğim rujların hiçbiri; narçiçeği rengine çalmıyor, içerisinde turunculuk barındırmıyor. Ben, cilt alt tonumu göz önünde bulundurarak, kendime daha çok pembe alt tonlu, soğuk kırmızı rujları yakıştırıyorum. Eğer siz de, soğuk alt tonlu kırmızı ruj arıyorsanız, bu rujlara veya bu tondaki farklı rujlara bakabilirsiniz.

Wet n Wild Undercover Lover

Görsel alıntıdır.

Wet n Wild markasının ürünlerini, severek kullanıyorum. Markanın vegan ürünler üretmesini de kutluyorum. Hem ürünlerinin fiyatına göre kaliteli olmasından hem de vegan olmasından dolayı, Wet n Wild markasını, sıklıkla tercih ediyorum.

Görselde görmüş olduğunuz ruju, halihazırda kullanıyorum. Hatta Instagram hikayelerimde de paylaşmıştım, takip edenler bilir. Renk tonu olarak çok sevdiğim bir kırmızı ruj. Mavi alt tonlu, soğuk bir kırmızı.

Sürülüşü çok güzel, yumuşacık, kremsi bir yapısı var. Dolayısıyla, dudakları kurutmuyor. Mat bir bitişi var ama yapısı tamamen mat rujlar gibi değil. Dudaklarda, ilerleyen zamanda, pütür pütür bir görünüme neden olmuyor. Fakat siz yine de, bu ruju sürmeden önce, dudaklarınıza peeling yapıp, nemlendirip, ardından bu ruju sürerseniz, çok daha sağlıklı ve pürüzsüz bir görünüm yakalarsınız.

Wet n Wild markası, Gratis mağazalarında satılıyor. Merak ederseniz bu ruju, Gratis’lerde bulabilirsiniz.

Pastel Daylong Lipcolor Kissproof Likit Ruj No: 9

Görsel alıntıdır.

Favori kırmızı rujlarımdan biri daha. Hatta şöyle söyleyeyim, kullanıp bitirdiğim, sayılı kırmızı rujlarımdan.

Likit formda bir kırmızı ruj. Tamamen mat bir bitişi var. Bu ruju sürmeden önce dudaklarınızı bolca, nemlendirici kremle nemlendirmeniz gerekiyor. Kalıcılığı orta seviyede. Eğer gün içinde bir şeyler yiyip içmezseniz, uzun süre dudağınızda bozulmadan kalabiliyor. Fakat yeme-içmeye bağlı olarak, gün içinde tazeleme gerektiren bir likit ruj olduğunu söyleyebilirim.

Bu rujun sevmediğim yanı; gün içinde, dudak içinde kırmızı bir çizgi oluşturması, dudakta pütür pütür bir görünüme neden olması, bazen pul pul dökülme yapması. Bu nedenle, sürmeden önce dudaklarınızın gerçekten neme doymuş olması gerekiyor.

Renk tonu olarak çok hoşuma giden bir ruj olduğu için tekrar tekrar satın alabileceğim bir kırmızı ruj. Soğuk, tok bir kırmızı. Hani kırmızı gibi kırmızı diyebilirim. Çok iddialı bir renk tonu var. Günlük makyajdan ziyade, gece makyajları için daha uygun.

Golden Rose Longstay Likit Mat Ruj No: 18

Görsel alıntıdır.

Pastel’in yukarıda bahsettiğim kırmızı rujuna göre daha sıcak bir rengi var. Çok fazla sıvı bir yapısı yok. Fırçası kaliteli ve sürülüşü çok kolay. Mat yapıda fakat yumuşak bir sürülüşü ve bitişi var. Pastel’in kırmızı rujuna göre, kalıcılığı daha yüksek ve dudakta gün içinde çizgi yapmıyor, pütür pütür bir görünüme neden olmuyor.

Golden Rose’un likit mat rujlarını, stick mat rujlarından daha çok beğeniyorum. Stick rujları, gün içinde biraz daha dudakta çizgi görünümüne sebep oluyor ve dağılıyor.

Bu rujun, minik boyutu da vardı. Çantaya atmalık, seyahat boy olarak da bu ruju satın alabilirsiniz. Eğer çok fazla ruj süren biri değilseniz, küçük boyunu alabilirsiniz.

Beaulis Zip It Likit Mat Ruj 303 Poison Apple

Görsel alıntıdır.

Çok sevdiğim ve tekrar satın almayı düşündüğüm, pembe alt tonlu, soğuk kırmızı rujlardan biri de Beaulis’in Poison Apple adındaki ruju.

Fırçasının biraz sert olması ve son kullanma tarihinin çok kısa bir süre olması dışında, her yönüyle memnun kaldığım bir kırmızı ruj. Sürülüşü kolay ve dudakta gün içinde, pütür pütür bir görünüme neden olmuyor. Çabuk kuruyan, mat bir yapısı var. Maskeye bulaşma yapmıyor. Bu rujla ilgili ayrıntılı yorumlarımı buraya tıklayıp okuyabilirsiniz.

Beaulis markasının ürünleri, bildiğim kadarıyla yalnızca Gratis’te satılıyor.

Benim sizinle paylaşmak istediğim kırmızı ruj önerilerim bunlardı. Siz de beğendiğiniz kırmızı rujları, Instagram‘dan benimle paylaşabilirsiniz.

Görüşmek dileğiyle, kendinize çok iyi bakın.

Ebru Bektaşoğlu

 
 
 
       

Facebook Yorumları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.