Bakır Saç,  Deneyim,  Kızıl Saç

Saçlarınızı Yıpratmadan Renklendirmenin 4 Yöntemi

Merhabalar blog ailem,

Bugünkü yazımda sizlere; saçınızı, açıcı ya da oksidan kullanmadan nasıl renklendirebilirsiniz, bunun yöntemlerinden bahsedeceğim. Bana bu konuda sizlerden, ara ara sorular geliyordu. Ben de, hem daha önce uyguladığım hem de sizin için de fikir olması açısından bildiğim tüm yöntemleri paylaşacağım. Hazırsanız, yazıma başlıyorum.

1- Kına ile saç renklendirme

  • Bu benim, en eski uyguladığım yöntemlerden biri. Daha önce, hem yeşil kına hem de Hint kınası kullanmıştım. Hint kınası, kırmızı Hint kınası idi yanlış hatırlamıyorsam. Kına, boyalı saçlara uygulanmıyor. Doğal saç renginizin üzerine sürmeniz gerekiyor. Boyalı saçta kına, tutmuyor maalesef. Eğer kızıl tonları beğeniyorsanız, kına da boyaya göre daha doğal bir alternatif olabilir. Boya yapmak istemiyorsanız da, saçlarınıza kına sürebilirsiniz. Doğal saç renginiz ne kadar açık tonda ise kına da saçlarınızda, o kadar belirgin renkte tutacaktır. Başlığa tıkladığınızda, kına ile saç renklendirme deneyimimi okuyabilirsiniz. Bu yöntemi en son, üniversite yıllarımda denemiştim.

2- Geçici, renkli saç spreyi ile saç renklendirme

3- Su bazlı saç boyası ile saç renklendirme

4- Renkli saç çıtçıtları ile saç renklendirme

  • Bu yöntemi de, geçtiğimiz yıl denedim. Fikir olması için buraya da eklemek istedim. Bir dönem saçlarımın arasına, mavi renk saçlar istemiştim. Kuaföre gittiğimde, saçımda kırmızı renk olduğu için saçımın açıcı ile açılmasının çok riskli olduğunu öğrenmiştim. Ben de, hem saçlarımın yıpranmaması için hem de hevesimi almak için mavi çıtçıt saç almıştım ve kuaförde taktırmıştım. Siz de kendi saçlarınızın zarar görmesini, yıpranmasını istemiyorsanız, bu yöntemi deneyebilirsiniz. Başlığa tıkladığınızda, bu yöntemle ilgili deneyimimi okuyabilirsiniz.

Benim bugünkü yazımda sizlerle paylaşmak istediğim yöntemler bunlardı. Sizler de, açıcı veya oksidan kullanmadan saç renklendirme, saça renk verme yöntemlerinizi, benimle de paylaşabilirsiniz.

Tanıtım yazıları, pr & marka iş birlikleri ya da aklınıza gelebilecek birçok konuda merak ettikleriniz ve danışmak istedikleriniz için bana aşağıdaki iletişim kanallarından ulaşabilirsiniz:

Mail: ebrubektasoglu@gmail.com

Facebook

Tumblr

Behance

X: @ebrubektasoglu

Instagram: @ebru.bektasoglu

 
 
 
       

Facebook Yorumları

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir