Kişisel Bakım,  Kozmetik,  Vegan

Otacı Gül Kürü Gül Suyu Bazlı Doğal Micellar Makyaj Temizleme Suyu

Yepyeni bir ürün inceleme yazısından herkese selamlar.

Bugünkü yazımda sizlerle; ilk kez denediğim ve çok memnun kaldığım, normal ve karma ciltler için tasarlanan, Otacı markasının gül suyu bazlı doğal micellar makyaj temizleme suyunu, yakından inceleyeceğiz.

 • Ben bu ürünü yaklaşık iki ay kadar önce, Gratis mağazasından satın almıştım. İçeriği temiz, vegan ve hassas ciltler için tasarlanan bir makyaj temizleme suyu arayışındaydım. Bu ürünü de, epey araştırdıktan sonra keşfettim ve ürüne bir şans vermek istedim. Daha önce Otacı markasının; şampuan ve sabunlarını kullanmıştım ve memnun kalmıştım. Bitkisel içerikli ürünler ürettikleri için ve markaya önceden bir güvenim olduğu için bu ürünü satın almak istedim. İyi ki de almışım. Uzun süreli kullanım için bu ürün benden tam not aldı. Artık sürekli kullandığım makyaj temizleme ürünüm olabilir.
 • Şu anda kuru bir cildim var. Ancak t bölgem, gün içinde bazen yağlanmaya meyilli olabiliyor. Bu açıdan baktığımızda; karma bir cildim olduğunu söyleyebilirim. Bununla beraber, şu an yüzümde akne olmasa da, yalnızca regl dönemlerinde, akneye meyilli bir cildim olabiliyor. Düzenli cilt bakımı ile bunu kontrol altına alabiliyorum. Ancak yüzüme kullandığım ürünlere çok dikkat etmek durumundayım. Benim için içerik fazlasıyla önemli. Gerek kozmetik gerek cilt temizliği ve cilt bakımında içeriğe çok dikkat ediyorum. Bu ürünün içeriği, benim yüzümle bu anlamda güzel bir uyum sağladı.
 • Ürünün kokusu çok güzel. Ben genelde kozmetik ve kişisel bakım ürünlerinde, gül kokusunu çok severim. Parfümlerde de içeriğinde bir ürünün gül olması, beni ürünü satın almaya itiyor doğrusu.
 • Ben bu ürünü, göz ve dudak makyajımı çıkarmak için kullanıyorum. Fondöten kullanmadığım için ten makyajını nasıl çıkardığı konusunda, tam net bir deneyimim yok. Ancak göz ve dudak makyajını, mükemmel bir şekilde siliyor. Hiç ovalamaya gerek duymadan, birkaç adımda tüm göz ve dudak makyajımı siliyor. Makyaj kalıntısı bırakmıyor. Makyaj temizleme konusunda, 10/10 bir ürün bence.
 • Makyajımı temizlerken, cildimde herhangi bir kızarıklık, tahriş, yanma vb. irritasyonlara neden olmadı. Gerek içerik ve gerek olumlu etkileri açısından, bu ürünü çok beğendim. Ürünün; arındırıcı, canlandırıcı ve sıkılaştırıcı etkileri bulunuyor. Bu ürünle makyajımı sildikten sonra bir ferahlık hissi yarattığını söyleyebilirim. Yıkama gerektirmeyen bir ürün. Ancak ben her makyajımı temizledikten sonra öyle alıştığım için yüzümü, yüz yıkama jeliyle yıkıyorum.
 • Ürünün pompalı bir başlığı var. Makyaj temizleme pedine üründen biraz alıp, sonrasında makyajımı çok bastırmadan siliyorum. Pompalı bir başlığı olduğu için hem kullanım kolaylığı sağlıyor hem de ürünün içine hava teması olmasını önlüyor.
 • Markanın internet sitesinden edindiğim bilgiye göre ürünün içeriği; Doğal Sertifikalı Makyaj Temizleme Bazı ve Doğal Isparta Gül Suyu içerir. PEG, BHT, EDTA, Bütilen Glikol, Polisorbat gibi sert kimyasallar, Parfüm, Boyar Madde, Silikon içermez.”
 • Aynı zamanda; Paraben, SLES ve SLS de içermiyor.
 • Cruelty-free bir ürün. Bu açıdan da ürün kalbimi kazandı.
 • Ürünün, yaşlanma etkilerine karşı cildi koruduğu da internet sitesinde belirtilmiş.
 • Mineral yağ ve hayvansal madde içermeyen bir ürün. İçerik ve olumlu etkileri bakımından uzun süredir bu ürünü kullanıyorum. Sizler de beğendiğiniz makyaj temizleme ürünlerini, benimle paylaşabilirsiniz.

Saç boyama, saç bakımı, tanıtım yazıları, pr & marka iş birlikleri ya da aklınıza gelebilecek birçok konuda merak ettikleriniz ve danışmak istedikleriniz için bana aşağıdaki iletişim kanallarından ulaşabilirsiniz:

Mail: ebrubektasoglu@gmail.com

Facebook

Tumblr

Behance

X: @ebrubektasoglu

Instagram: @ebru.bektasoglu

 
 
 
       

Facebook Yorumları

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir