Kozmetik

LYKD My Style Up My Lips 354 Red Love

Yepyeni bir ürün inceleme yazısından herkese merhabalar.

Bugünkü yazımda sizlerle; LYKD markasının ”354 Red Love” adlı stick mat rujunu yakından inceleyeceğiz. İlk kez bu markanın bir rujunu deniyorum. Daha önce bu markanın sadece rımelini kullanmıştım. Rujlarını ise hiç kullanmamıştım. Bu ruju bana arkadaşım, yılbaşı hediyesi olarak almıştı. Bu yazıda ürünü; hem renk ve doku hem de kalıcılık açısından birlikte inceleyeceğiz.

  • Ambalaj ve tasarım olarak ürünü beğendim. Kaliteli ve dayanıklı bir tasarımı var.
  • Doku olarak, hem görüntü hem sürülüş açısından kadifemsi ve yumuşacık bir dokusu var. Dudakta kaygan bir şekilde sürülüyor. Mat yapıda ve mat bitişli olmasına rağmen, yumuşacık bir sürülüşü var. Sürmeden önce mutlaka dudaklarımı lip balm ile nemlendiriyorum. Ancak yapısının oldukça yumuşak olduğunu söyleyebilirim.
  • Kalıcılık olarak ise gün boyu dudakta kaldığını söyleyebilirim. Gün içinde bir şeyler yiyip içtikten sonra dahi, dudağımda ilk sürdüğüm haliyle kaldı. Birkaç yerde renk biraz silinmeye başladı. Fakat ilk sürdüğüm haliyle sabit kaldı, dudağımda pütür pütür bir görünüm yaratmadı, dudağımın ortasında bir çizgi oluşturmadı. Hem renk hem de görüntü olarak bozulmadı. Aynı zamanda, dudaklarımı hiç kurutmadı. En sevdiğim özelliklerinden biri de bu oldu.
  • Ürünün herhangi bir belirgin kokusu yok. Bu açıdan da ürünü beğendim.
  • Renk olarak ise oldukça iddialı bir kırmızı tonu. Rengi tam bir kırmızı. İçerisinde pembelik neredeyse hiç yok. Ne soğuk ne sıcak, nötr alt tonlu bir renk. Bu açıdan bakıldığında, hem soğuk hem de sıcak alt tonlu cilt alt tonuna yakışacak bir kırmızı tonu. Yoğun bir renk pigmenti var. Kırmızılığını net bir şekilde veriyor. Opak bir bitiş sağlıyor. Oldukça örtücü bir renk tonuna ve pigmente sahip.
  • Rujun rengini net bir şekilde görebilmeniz için elime swatch’ladım ve dudakta duruşunu da yukarıya ekledim. Gördüğünüz gibi tok bir kırmızı tonu. Canlı, parlak, göz alıcı bir renk tonu var. Ben, tepeden tırnağa siyah bir kombin yaptığımda veya göz makyajını sade tuttuğum zamanlarda, kırmızı ruj sürmeyi ve dudaklarımı öne çıkarmayı çok seviyorum. Bu rengi, dilerseniz günlük dilerseniz özel günlerde tercih edebilirsiniz.
  • Bu makyajımda göz makyajımı sade tuttum. Göz kalemi olarak da, yine LYKD markasının ”195 Rustique” adlı asansörlü göz kalemini kullandım. Bu renk benim göz rengimi daha çok ortaya çıkarıyor ve buğulu bir ifade yaratıyor. Ben kırmızı rujla, siyah eyeliner ve siyah göz kalemi kullanmayı da çok seviyorum. Ancak kahverengi tercih ettiğimde de, güzel, doğal bir görüntü oluyor. Bu göz kaleminin rengini ise çok beğeniyorum. Açık kahverengi tonlarında, rengini birkaç kat sürerek dilerseniz daha koyu bir hale de getirebilirsiniz. İçerisinde minicik simler olan bir göz kalemi. Bronz bir kahve tonu. Bu tarz renk tonları, kızıl saç ile de mükemmel uyumlu duruyor. Bakır saç ile de uyum sağlıyor aynı zamanda. Kalem asansörlü olduğu için kullanım kolaylığı sağlıyor. Yumuşak uçlu bir göz kalemi. Bronz kahverengi tonlarında bir göz kalemi arıyorsanız, bu ürüne de bakabilirsiniz. Kalemi bu ay Gratis mağazasından satın aldım. Çok keskin durmayan, buğulu makyajlar yapmak istediğimde bu kalemi tercih ediyorum. Ürünü ve renk tonunu, aşağıya sizler için ekliyor olacağım. Sizler de beğendiğiniz kahve tonlu göz kalemi önerilerinizi, benimle de paylaşabilirsiniz.

Saç boyama, saç bakımı, tanıtım yazıları, pr & marka iş birlikleri ya da aklınıza gelebilecek birçok konuda merak ettikleriniz ve danışmak istedikleriniz için bana aşağıdaki iletişim kanallarından ulaşabilirsiniz:

Mail: ebrubektasoglu@gmail.com

Facebook

Tumblr

Behance

X: @ebrubektasoglu

Instagram: @ebru.bektasoglu

 
 
 
       

Facebook Yorumları

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir